Nagy Zoltán (szerk.)

Irodalmi ​személyek kislexikona 0 csillagozás

Általános iskolások számára
Nagy Zoltán (szerk.): Irodalmi személyek kislexikona

Hétköznapi viták és tudományágak tárgya, hogy az oktatás – a „tudás birtokba vétele” – során mi a fontosabb?! Kész és vitatott tények megismerése, megismertetése?
A tényekhez vezető logikai utak felfedezése, felfedeztetése? Ezek kevert alkalmazása számtalan variációban? Nyitott kérdések, egyéni válaszok. De egy lexikon általában tényeket tartalmaz, s a lexikonhoz való eljutás már maga is logikai út.
E könyv elkészítése során törekedtünk arra, hogy a könnyű felhasználási mód mellett tartalmas és időszerű gondolatokon, – a kérdőjelek ellenére is – pontos, lényeget érintő tényeken legyen a fő hangsúly. A „teljesség igénye” mindig szubjektív, s csak az jelenthet számunkra valamiféle megnyugvást, ha e könyv elkészítésének célja, valamint az Ön ilyen irányú igénye egybeesik.

Szalay, Kisújszállás, 2003
Szalay, Kisújszállás, 1997
Szalay, Kisújszállás, 1997

Pennmenelien P>!
Nagy Zoltán (szerk.): Irodalmi személyek kislexikona

Mint a könyv címében is szerepel, az általános iskolában használtam, amikor egy-egy író, költő életrajzát kellett házi feladatként megkeresni vagy csak egy egyszerűbb leírást kerestem, mert a tankönyvi többoldalas életrajzhoz nem volt kedvem, mert kicsit elvesztem a részletekben.