Mit ​eszik a vega gyerek? 5 csillagozás

Nagy Zita: Mit eszik a vega gyerek?

A ​növényi étrenden belül is létezik a gyermekek kitűnő egészségéhez vezető, teljes értékű vegyes táplálkozás

Azok számára, akik már tettek néhány lépést a tudatos táplálkozás és
a vegetáriánus étrend felé vezető úton, különösen fontos, hogy mit eszik
a család, hogyan tudjuk a legkisebbek számára is biztosítani a megfelelő tápanyagot a fejlődéshez és növekedéshez.

A Vegán Reggeli írója, Nagy Zita új könyvében ad választ erre a kérdésre, amikor a Boook Kiadó egészségtudatos sorozatának újabb állomásaként egy fontos területen, a gyerekek étrendjén keresztül mutatja be a vegán táplálkozást.
A mindennapok gyakorlatából összegyűjtött több mint 60 bevált recept ennek megfelelően kizárólag természetes növényi alapanyagok (zöldségek, gyümölcsök, gabonák és magvak) felhasználásával készül (vagyis nem tartalmaz semmilyen állati eredetű élelmiszert: tejterméket, tojást, mézet, halat és húst), így mind a vegetáriánus, mind a vegán étrend iránt elkötelezettek,… (tovább)

Boook, Budapest, 2017

Baráth_Zsuzsanna P>!
Nagy Zita: Mit eszik a vega gyerek?

Tényleg, mit is? Meglepően sokféle és tápláló étel kerül a vega gyerek asztalára, ha a vegán étrendben kellőképpen jártas és gyakorlott anyuka készíti neki a finomságokat. Nagy Zita ilyen anyuka, és mivel nagyon szeretem a vegán blogját, ahol egyszerűen elkészíthető és változatos recepteket találhat az arra járó, ezért természetesen beszereztem ezt a szakácskönyvét is. Nem én vagyok a célcsoport, hiszen nincs gyerek a családban és vegán sem vagyok, mégis viharsebesen belemerültem a jobbnál jobb étkek leírásába, és jó néhányat fel is vettem a gasztro bakancslistámra (pl. vegán vadas, bazsalikompesztós farfalletészta, vegán töltött paprika, padlizsánpörkölt nokedlivel, citromos bulgurral töltött sült paradicsom). A Boook kiadótól megszokott jó minőségben kivitelezett szakácskönyv, jól szerkesztve, jól követhető receptekkel, ínycsiklandozó fotókkal.

Morgiana>!
Nagy Zita: Mit eszik a vega gyerek?

Nem volt rossz, voltak benne érdekes receptek, de nekem a „különleges” összetevők (amiket kizárólag speciális boltokban, jó drágán lehet beszerezni) kissé elriasztó volt.
Az azért tetszett, hogy az elején van egy kis összefoglaló a tápanyagokról, mit, hogyan lehet „helyettesíteni”, hogyha kevesebb húst (vagy egyáltalán nem) szeretnénk enni, illetve, hogy dietetikusok is írtak egy hosszabb pozitív előszót a vegán gyerekekről és az étkezésükről – így talán az is a kezébe fogja a könyvet, aki szerin a gyerekeknek (és mindenkinek) húst „kell” ennie.