Segítőkész ​Növényvilág 0 csillagozás

Nagy Z. Róbert: Segítőkész Növényvilág

Ez ​a könyv a Herbáció népigyógyászati receptmagazin bő egy évtizedének receptjeiből válogat. Célunk, hogy a növények felhasználásának egy különlegesebb, rendhagyóbb világába is betekintést engedjünk. Hiszen kozmetikumoktól a gyógytermékekig, szörpöktől a lekvárokig, igen sokféle dolog készülhet növényekből, melyek fortélyainak ismerete a régmúltban gyökerezik, de napjainkban is hasznos lehet ezeket kipróbálni.
A könyvben számos példa található arra, mi készülhet ehető vadon termő növényekből, de rengeteg közismert növény rendhagyó felhasználási módjára is fény derül belőle. A segítőkész növényvilág című könyv egy különleges, néha fura receptgyűjtemény, mely növényi alapok felhasználásából indul ki.
Sok más között megtudhatja az Olvasó, hogyan készítsen házilag parfümöket, masszázsolajokat testápolókat. Készíthetünk az itt leírt receptek segítségével tealevest, céklabort, fenyődzsemet, kávé-, és vanília lekvárt. Emellett készülhet dióból leves, fűrészporból sütemény,… (tovább)