Nem ​fogja elhinni! – Egy sajtópályázat 1928-ból 2 csillagozás

Nagy Viktória (szerk.): Nem fogja elhinni! – Egy sajtópályázat 1928-ból

Érdekes eseteket kérünk' – fordult olvasóihoz 1928. január 15-én a Pesti Hírlap szerkesztősége, várva a ki-ki által személyesen átélt, s élete legérdekesebbikének tartott kis történeteket. Az elképesztő tömegben beérkezett 'esetek' közül 222 látott napvilágot, azaz maradt versenyben. Ezek között van olyan, amelyik szerzője sorsdöntő találkozásának leírását tartalmazza; némelyiket az teszi érdekessé, hogy később híressé vált személy szerepel benne. Sok a világháborús és trianoni eset; vannak olyanok is, amelyeket ma ezoterikusnak mondanánk. Továbbiak egy-egy ellenállhatatlanul komikus helyzetet mesélnek el. A szórakoztatáson túl a kötet felidézi számunkra, mi foglalkoztatta akkor az embereket. A közel kétszáz lábjegyzet megkönnyíti egyes részletek megértését a mai olvasó részére. Az előzékeken korabeli riportfotókkal-hírekkel.

Eri, 2004

Buzinkay Géza (szerk.): Mokány Berczi és Spitzig Itzig, Göre Gábor mög a többiek
Buzinkay Géza (szerk.): Hírharang, vezércikk, szenzációs riport
Nádasdy Ádám: Prédikál és szónokol
Nádasdy Ádám: Ízlések és szabályok
Megyesi Gusztáv: Roló alatt
Rapcsányi László (szerk.): Tolnai Világlapja 1901–1944
Lovas István: Jobbegyenes
Lovas István: „Liberális” kiütések
Lőkös Zoltán – Péter László – Simon István (szerk.): A Délmagyarország fél évszázada 1910–1960
Cseh Gergő – Krahulcsán Zsolt – Müller Rolf – Pór Edit (szerk.): Zárt, bizalmas, számozott II. Irodalom-, sajtó-, és tájékoztatáspolitika 1962–1979