Hölgy ​alkalmi kísérőt keres 29 csillagozás

Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Az óriási visszhangot kiváltó Egyetemista lány támogatót keres szerzői, Nagy Szilvia és Szabó Anna Eszter legújabb könyvükkel ismét egy tabu ledöntésére vállalkoztak. A Hölgy alkalmi kísérőt keres egy ismeretlen, de nagyon is létező világba kalauzolja az olvasót. Olyan nőket ismerhetünk meg, akik a kényszer, a boldogtalanság vagy csak az egyszerű örömszerzés okán pénzért veszik a szerelmet, eközben pedig olyan férfiak története is feltárul előttünk, akik prostitúcióval keresik a kenyerüket. Mi visz rá egy nőt arra, hogy szexmunkáshoz forduljon? Mire gyógyír egy fizetett éjszaka? Hogyan kerül egy családfő olyan helyzetbe, hogy esténként ismeretlen asszonyokat tesz boldoggá néhány ezresért? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre keres választ a két fiatal újságírónő második kötete. A megdöbbentően őszinte, szókimondó, olykor leplezetlen szexualitást tartalmazó könyvet csak felnőtt olvasóinknak ajánljuk.

wallery
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Már az előzőnél is elgondolkodtam a fülszövegen, de itt tényleg felháborodtam: „A megdöbbentően őszinte, szókimondó, olykor leplezetlen szexualitást tartalmazó könyvet csak felnőtt olvasóinknak ajánljuk.” Kár, hogy egyik jelző sem állja meg a helyét, sőt kimondottan unalmas és katasztrofális zagyva egyveleg (Attila története kivételével) ez a kötet.

hindy
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Több, különálló részből összeállt, sok főszereplős, regényszerűen megírt riportkönyv. Olvasmányos, sodró, néhol talán kissé közönséges, de a világ is az, úgyhogy elfogadható. Megdöbbentő, kit milyen indok hajt prostihoz – épp ezért nem is elítélendő. Az olsalakból csöpög a szex, aki szereti az Ötven Árnyalat trilógiát, és a hasonló erotikus (vagy inkább pornós?) könyveket, az értékelni fogja.

Pimaszka
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Egy távolinak tűnő világnak tűnik, és annyira furcsa, hogy mégis itt van…talán néhányan el is megyünk azok előtt a házak előtt, ahol az ajtó mögött ezek a titkos találkák történnek.
Voltak nagyon érdekes történetek, de akadt, amin alig bírtam átrágni magamat.

LilacSnapdragon
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Számomra túlságosan regényszerű volt és a fülszöveg alapján sokkal többet vártam a kötettől, mint amennyit kaptam. Tény és való, hogy „érdekes” világról szólt, de valamiért kevés volt, amit olvastam.

bodr
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Egy kicsit szárazabbra, dokumentatívabbra számítottam, lévén riportkönyv, ehhez képest elég sztorizgatósra sikerült. Emiatt könnyebben emészthető, csak éppen nem olyan hatásos és tanulságos. Paradox módon annak ellenére, hogy elsősorban a férfi psrotituáltak életére voltam kíváncsi, az a fejezet tetszett legjobban, ami leginkább azt világítja meg, milyen sokfélék a kuncsaftok.

ukendt
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Az volt a könyv egyetlen pozitívuma, hogy ajándékba kaptam egy megrendelt könyv mellé, tehát 1 forintot sem kellett érte fizetni…lapos, unalmas, semmi olyat nem kaptam az olvasás során, amit a fülszöveg ígért. Röviden és tömören csalódtam.
Volt egy belső megérzésem, hogy nem fogom hanyatt dobni magam, és így is történt.
A fogalmazása is, és a történetek is annyira egyszerűek, hogy szerintem én is képes lettem volna megírni ezt a könyvet…reménykedtem valamiféle mélyebb tartalom, vagy üzenet megszületésére is….nincs….
Ajánlom azoknak, akik szeretik a ponyvát, és csupán egy könnyed kis olvasásra vágynak.

Smejka
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Két és fél csillag, mert ez a könyv számomra olyan „vagy vagy se”.

Ugyan azok a meglátásaim, mint a többi értékelőnek. Semmi extrémség, semmi kreativitás, egyszerű összedobott szöveg, és túlárazott. Bővebben itt:

rekucimucika
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Egyszerűen borzasztó. Adtam egy esélyt a szerzőpárosnak, hátha ez majd jobban tetszik, mint az Egyetemista lány támogatót keres, de nem. A címéből azt hittem, hogy olyan nőkről szól majd, akik társaságot keresnek egy-egy rendezvényre, ami akár szexbe torkolhat. Ehelyett pont fordítva volt (egy fejezet kivételével). A harmadik könyvüket már biztosan nem olvasom el. Időpazarlás lenne.

Daniella_Szalai
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Hölgy alkalmi kísérőt keres

Hosszu evek ota szerettem volna mar elolvasni ezt a konyvet, de valahogy mindig elfelejtodott… Most neki alltam es azt kell mondjam, oriasi csalodas… Kicsit tobb mint a felenel abba is hagytam,(pedig ez nalam nagyon ritka) borzasztoan unalmas, osszefuggestelen bugyuta konyv…ennek az olvasasa nem elmenyt ad, szenvedtet…. Pedig a temaban mar szinte minden konyvet olvastam de az magasan alul marad a tobbi kozott!

andyyka16

„…már csak éltek egymás mellett,ahelyett,hogy együtt éltek volna…”