Nagy Pál (szerk.)

Erdélyi ​elbeszélők 2 csillagozás

Nagy Pál (szerk.): Erdélyi elbeszélők

A kötet szerzői: Asztalos István, Bajor Andor, Bálint Tibor, Balla Károly, Balogh Endre, Bánffy Miklós, Benedek Elek, Berde Mária, Bözödi György, Daday Loránd, Deák Tamás, Gagyi László, Gulácsy Irén, Gyallay Domokos, Horváth István, Hunyady Sándor, Jékely Zoltán, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Károly Sándor, Kemény János, Kós Károly, Kovács Dezső, Kovács György, Makkai Sándor, Markovits Rodion, Molter Károly, Nagy Dániel, Nagy István, Nemess László, Nyirő József, Palotás Dezső, Panek Zoltán Páskándi Géza, Sipos Domokos, Szabédi László, Székely János, Szentimrei Jenő, Tabéry Géza, Tamás Gáspár, Tamási Áron, Tomcsa Sándor, Varró Ilona, Wass Albert

Palatinus, Budapest, 2004

Qwerf>!

Álldogáltam naphosszat a fák alatt, melyekről barna foltos levelek hullottak csöndesen, s játszottam magamban szomorú meséket, melyek azzal végződtek mindig, hogy meghalok.

335. oldal (Wass Albert: A titokzatos őzbak)

Kapcsolódó szócikkek: fa
Qwerf>!

S nem haragszom soha az emberekre, ha másképpen vallják a dolgokat, mint én, mert tudom, hogy az ő igazságuk is éppen olyan igazság a maguk szempontjából, akár az enyém.

339. oldal (Wass Albert: A titokzatos őzbak)

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Qwerf>!

Az élet sok apró igazsága között talán nem is az igazság a fontos. Hanem a békesség, mellyel megszorítjuk egymás kezét az igazságok fölött.

339. oldal (Wass Albert: A titokzatos őzbak)

Kapcsolódó szócikkek: béke · igazság