Medvendel ​és a Szunyafesztivál (Medvendel 1.) 35 csillagozás

Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

Miért alszanak téli álmot a medvék?

Ez az, ami nem derül ki ebből a meséből. Az viszont igen, hogy Medvendel miért szundikál egészen tavaszig.

Medvendel egy olyan medve, akivel bárki szívesen találkozna az erdőben. Barátságos, vicces, és, mint egy óvodás, a kíváncsisága miatt folyton új meg új kalandokba keveredik.

Nagyon szereti a szarkalábas pitét, a nyúlfarkfűvel töltött lepényt, az álomporos tortácskát, na meg az őzsalátát egy kis zebrafűvel bolondítva. Jól mulat és jókat eszik a Szunyafesztiválon is a kis haspók, ahol a sünik piros pacsiznak, a nyulak ugróiskoláznak, a hóbaglyok hógolyóznak, és a csigafutam sem egy unalmas versenyprogram a téli álomra készülődő erdei állatok vidám ünnepségén.

Ventus Libro, Budapest, 2022
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156407108 · Illusztrálta: Endrődi Kata

Nikolett0907 P>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

„– Ma ma van, és holnap lesz holnap. De holnap már ma lesz és holnapután lesz holnap. A fesztivál viszont holnap holnap lesz.”

Nocsak-nocsak, hogy mire nem bukkan egy meseszerető olvasó, ha kicsit tüzetesebben feltúrja az egyik könyvkereskedés kínálatát!

Természetesen az érdekes cím keltette fel a figyelmemet, de mivel a könyv szerepel az idei Merítés-Gyermekzsűri listáján, így úgy voltam vele, mindenképpen olvasnom kell.

Nagy-Németh Ágnes munkásságáról őszintén szólva nem tudok még semmit, de ha a további alkotásai is ilyen szórakoztatóan tanulságosak lesznek, akkor beírhatja a nevemet a rajongói táborába.

Történetünk két főhőse Medvendel és Medvina, a két medve, akik egy havas erdei séta alkalmával rábukkannak egy titokzatos hirdetésre. A kezdetleges nehézség legyőzéséhez kapnak némi segítséget Bagoly személyébe, aki egy olyan titkot tár eléjük, amely felkelti a két medve kíváncsiságát. Vajon milyen titokról lehet szó és mi köze van ehhez Medvendel hasához?

Szerettem olvasni ezt az alig harminchat oldalas kis könyvet, hiszen a humor mellett több információ is megbúvik a lapokon, csak arra kell figyelni, hogy ne legyünk túlságosan éhesek mi se.

Egy élmény volt az olvasása és remélem még találkozom a szerző nevével.

Ventus Libro, Budapest, 2022
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156407108 · Illusztrálta: Endrődi Kata
meseanyu P>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

Ez a rész jobban tetszett, mint második, amit véletlenül előbb olvastam. Jó volt a téli hangulat, kedves volt a buli, amivel az állatok a téli álomra készülődtek. Összefutott a nyál a számban a fantáziadús ételneveket olvasva, és nagyon helyes volt a partit megjelenítő illusztráció is a lampionokkal.

KingucK P>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

Történetünk főhősei Medvendel (a haspók) és Medvina (aki finomakat süt a haspóknak) felfedeznek egy plakátot, a bagoly segít nekik megfejteni, hogy nagy bulit szerveznek a mókusok holnapra, amire készülni kell.

Szívmelengető és humoros történetet kapunk az erdei állatok téli életéről. Az embernek is kedve lesz jókat falatozni és bekuckózni télire.

Mint időközben kiderült, nem ez az első kötet Medvendelék életéről és még plüss formában is meg lehet venni őket. Gondolom a hangulatos illusztráció is erre emlékeztet, mintha csak a figurákkal követnénk végig Medvendel kalandjait.

Niitaa P>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

Hát én nagyon jót nevettem ezen a könyvön. Az biztos, hogy a szerző a felnőttekre is odafigyelt kicsit, hogy legyen nekik is valami buli a sztoriban, amit úgy is foszlásig kell olvasni a gyereknek. 2 éves kislányom amúgy örömmel hallgatta végig, nagyon szimpatikus volt számára az illusztráció, a karakterek és maga a helyzetek is.

repe993 P>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

A könyvet Kiskrampó (~7) találta a könyvtárban. A kialakítás alapján azt hittem, hogy amolyan Boribon/Kuflik-féle: sok kép, kevés szöveg. Kellemes meglepetés ért, egész sok volt benne a szöveg, a történet aranyos, Medvendel neve pedig egy nagyon aranyos szójáték.
Lehet, hogy veszünk ki még ebből a sorozatból.

Tran_Lam_Viktória>!
Nagy-Németh Ágnes: Medvendel és a Szunyafesztivál

A 3 eves fiamnal telitalalat ez is es az eddig megjelent masik Medvendel-tortenet is. Szuper, hogy lehet hozza macit is venni, nagy kedvenc nalunk!

Jagika P>!

Épp most ettem versenyt magammal, és legnagyobb örömömre én lettem a győztes.

Nikolett0907 P>!

Medvendel sorozat · Összehasonlítás