Lufimese 15 csillagozás

Nagy Natália: Lufimese

A luftballonok regényes életéről írt mesét Nagy Natália, derűs világgal, szülőknek és gyermekeknek egyaránt tetsző humorral, poénokkal. Ki gondolná, hogy a lufik életre kelhetnek? Azt meg pláne, hogy kalandos életükben egymásba is szerelmesednek, sőt össze is házasodnak? A kötet illusztrátora, a bájos lufik életre lehelője Faltisz Alexandra.

60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630818681 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra
Szamárfül, 2011
62 oldal · ISBN: 9789630818681 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra

ppeva P>!
Nagy Natália: Lufimese

A Nap születésnapja jobban tetszett, de ez is nagyon aranyos volt. Ott sok minden ismerős volt számára, mert már korábban nagyon érdekelték a bolygók, csillagok. Itt sokat kellett Brunónak magyarázni, mert a szójátékok egy részét még nem értette, pl. Lufizabella, Lufilippo, Lufizi, Lufirenze, Lufiorentina – ezek csak simán lufival kezdődő nevek voltak számára, mivel nem ismerte az eredeti szavakat. De a lufinfluenza meg a lufiverzum nagyon tetszett neki. A szólásokról is beszélgettünk: feldobta a bakancsot, padlón van, elszáll valamitől, fennhordja a fejét, felfújja magát, üresfejű – mindenféle olyan szólás volt a mesében, ami lufikkal kapcsolatba hozható.
Nagyon jó lehetőség együtt olvasgatásra, szó- és szólásmagyarázatra, szókincsbővítésre és közös nevetgélésre. :)
Az olvasás ott szakadt egy időre félbe, mikor előkapott egy felfújatlan lufit, és mesélés közben felfújta-leeresztette, dobálta ide-oda. Aztán a felfújt lufi száját összeszorítva bődületes hangokat csalt ki a lufiból. És felkiáltott, a tanultakat azonnal hasznosítva: „Hallod, Mama? LUFING!” Meg kellett várni, míg elcsitul a hangos vihogásból és vadulásból…

AnnaP>!
Nagy Natália: Lufimese

Nagyon tetszett, rengeteg poén van benne. Szeretem azokat a meséket, amikben a gyermek mesehallgatását nem zavaróan, szinte észrevétlen vannak elrejtve felnőtteknek szánt poénok és utalások.
Az illusztráció is gyönyörű, nagyon kellemes olvasmány volt.

latti>!
Nagy Natália: Lufimese

Én nagyon szeretem Nagy Natália meséit! Olyan kis könnyed az összes. Az embernek két sor után jó kedve lesz. Sokat lapozgatom ezeket a könyveket a tesóimnak is.

RaavNaan P>!
Nagy Natália: Lufimese

A lányomnak tetszett, csak nem értette anya miért sírva röhög a lufis szóvicceken. Jaj. Nekem ez fárasztó volt, de a célközönség csendben hallgatta esténként.

Laszlo_Molnar_2>!
Nagy Natália: Lufimese

A nap születésnapjához hasonlóan a szóviccekre épülő színes könyv és történet, néha a végletekig csavarva, hogy egy-egy léggömbökhöz kapcsolódó szóviccnek megágyazzon (nem lövök el semmit, de aki olvasta, tudni fogja: ilyen az egész egyiptomi ajándék sztorija), de ez is nagyon jól szórakoztatott és egy cseppet sem zavart ez az „erőltetett” "felületesség".

szabszev>!
Nagy Natália: Lufimese

Aranyos kis mese, de néha fárasztó. A Nap születésnapja után olvasva kifejezetten rosszul sikerült ez a könyv, többször erőltetettnek érzem a szóvicceket. A lányomnak is jobban tetszett az előbb említett könyv, de azért egy két és egy négy és fél évesnek tetszett. A picinek főleg az, hogy lufikról szól, és ebben a könyvben minden oldalon szerepel legalább egy lufi, amit meg lehet simogatni. De azért többet vártam a könyvtől… Néha nem tudom, kiknek íródott a könyv. A szóvicceket a gyerekek nem értik, a felnőttek számára viszont eléggé gyermeteg a mese…

latti>!

[…] Van egy régi mondás, amit jó, ha eszedbe vésel – itt tartott egy pillanatnyi szünetet, majd mutatóujját magasba emelve dörögte:
– Kerüld messze a kandúrt, hogy megúszhasd a nagy durrt!
A Világoskék léggömb szavai még sokáig visszhangoztak bennem. Úgy éreztem, ez a lufi nem üresfejű. Nem árt hallgatni rá.

15. oldal (Fő az óvatosság!)