A ​Nap születésnapja 67 csillagozás

Nagy Natália: A Nap születésnapja

„Azt azonban feltétlenül el kell mondanom, hogy a szülő, aki most éppen felolvasni készül gyerekének Nagy Natália meséjét, "duplafenekű” történetet tart a kezében: amit olvas, nem csak a gyerekeknek fog felhőtlenül tetszeni, de ő maga is pompásan szórakozik majd. A mese versben íródott, szép magyaros nyolcas és hatos sorok váltakoznak, az olvasónak szinte dalolni támad kedve, és a rímek játékos csengése, az ötletes szójátékok -a Napnak titokban van egy lova is, és mi sem természetesebb, mint hogy Naplónak hívják- derűs, időnként harsányan derűs perceket szereznek a felnőtt olvasónak is. Kívánok jó szórakozást -gyerekeknek, szülőknek egyaránt." (Ranschburg Jenő)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Dedikált Könyv, Debrecen, 2010
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630696432 · Illusztrálta: Szűcs Édua

Áfonya74>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Egy gyöngyösi városnapon találtunk rá Natáliára és kis könyves standjára, ahol gyönyörűen elrendezve sorakoztak a Nap születésnapja könyvek.
Nagy örömünkre tőle vásároltuk meg a könyvet, és rögtön dedikálta is, nagy becsben is van tartva a könyves szekrény VIP polcán. :D
Imádtam, ahogyan a Nap szülinapi partit rendezett, ahogyan megérkeztek, és buliztak a bolygók. Külön tetszettek a bolygók nevei, valami fenomenális!
És a rajzok!!! Gyönyörűek!!!
Ez a mese így versben elmondva lett tökéletes! :)
Nagyon tetszett a gyerkőcnek is! :)

szucsiani P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Zseniálisan megírt, ötletes, humoros verses mese, amit nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is nagyon élveznek.. A mi családunkban is nagy sikert aratott.
Tüneményesek Szűcs Édua illusztrációi, tökéletesen illenek a történethez.
Jó ötletnek tartom, hogy a kötet végén a bolygók sorrendje és gyümölcsökkel bemutatva az égitestek egymáshoz viszonyított mérete is fel van tüntetve. Hasznos a csillagászati kifejezések magyarázata, illetve a naprendszerről is is sok adatot megtudunk.
Imádtam!

ppeva P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Brunoval olvastuk. Tavaly kapta az 5. születésnapjára, Nagy Natália dedikálásával, most meg már mindjárt 6 éves lesz, de még nem olvasták végig, csak rövidebb részeket olvasgattak, illetve olvasott, mert már tud olvasni! :)
Most viszont nem volt menekvés: végig kellett olvasnom az egészet. Nagyon érdeklik a bolygók, az űr, és nagyon tudja venni a lapot a szójátékoknál. Olvasás előtt előre elmondta, hogy itt lesznek nagyon érdekes szavak, és mindig jelezte is nekem a „kétértelműséget”: a Nap süt-főz – érted? süt a Nap! de nem úgy! –, a Napnak van egy Napló nevű lova, Plútó Világegyetemet végzett, a Szaturnusz feleségül kéri a Napot és szeretné „elgyűrűzni”. Aztán volt persze sok olyan szó, fogalom, szójáték, amit meg kellett neki magyarázni.
Az utolsó tizenoldal már vacsoraidőre esett. Kikönyörögte, hogy míg ő vacsorázik, olvassam neki végig. Sőt, olvasás közben tartsam úgy a könyvet, hogy lássa a képeket is… Mivel tudtam, hogy vacsora után haza kell indulnom, belementem az asztalnál mesélésbe. Sikerült befejezni a könyvet is, ráadásul kétszeres sebességgel eltűnt egy nagy tányér vacsora is, nyoma se volt a szokásos nyammogásnak. :)
Egyébként meg mi, felnőttek is remekül szórakoztunk a történeten. Sőt, mi biztosan több rejtett viccet fedeztünk fel benne.

Judyt IP>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Aranyos és sokszor megmosolyogtató történet rímekbe szedve a Nap születésnapjáról, külön-külön érdekes személyiséget adva a bolygóknak, a csillagoknak, a Holdnak és még sok égi szereplőnek. :)

Szamárfül, 2008
Beatrice8 P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Zseniális. Az a rengeteg szóvicc, az ötlet, a rajzok… Határozottan ott van a kedvenc mesekönyveim között.

dianna76 P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Hát ez nagyon aranyos volt. Mindig is szerettem a rímes versbe szedett meséket, történeteket. Nagyon frappáns volt a szöveg: a méh napszúrást okoz (megcsípi a napot); a nap jól tud sütni (süteményt); az egyik bolygó lábát törte a fekete lyukban; ragyogó a Hold udvara (kertje tele van szép virágokkal); a vendégek a tejúton érkeznek; Szaturnusz el szeretné a gyűrűjével jegyezni a Napot; a bulin univerzikumot isznak; a kis csillagok csillagos ötösre vizsgáztak; amelyik bolygó beteg, lázcsillagpítót kap, amit természetesen Doktor Űr ír fel neki. Nagyon jó szöveg volt az, hogy a bolygók nem az alvások számával mérik az időt a nagy ünneplésig, hanem azzal, hogy hányszor kell addig a tengelyük körül forogni. Ja, és még valamit csinálnak a bolygók: céltalanul bolyonganak Esthajnal Csilláért. A hold pedig belekerült a jojó effektusba. Hiába sikerül szabályosan soványra fogynia, újra és újra meghízik. Hát ez nagyon cuki volt.
S miközben az ember és csemetéje jót szórakozik a szövegen, még tanulhat is egy-két dolgot az univerzumról, a bolygókról. A könyv végén pedig egy kis valós ismeretterjesztés látható a naprendszerről. Az összehasonlító ábra – a bolygók egymáshoz viszonyított méretével – nagyon tetszett.
A könyvre @Kuckókapitány http://moly.hu/kihivasok/a-nap-szuletesnapja kihívásának kapcsán leltem rá. Ezúton köszönöm Neki az élményt. Na és persze a szerzőnek, Nagy Natáliának. Ő az a Natália (Nagy Bandó András lánya)?

KBCsilla P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Nagyon szeretem Nagy Bandó Andrást, és szintúgy a lányát is.
Szerencsére nem esett messze az alma a fájától.
Olyan kellemesen dallamos az egész verse mese, hogy végig szinte ringatóztam olvasása közben.
A rajzok pedig igazán visszaadták ugyanazt a fényes, színes mesevilágot, még akkor is, ha igazán modern ez a mesevilág, amit Natália írt.
Érdemes lenne megismertetni a kisikolásokkal.

gybarbii>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Nagyon aranyos és vicces 21. századi mese, aminek hallgatása közben még tanulni is lehet. 22 éves fejjel is élveztem, és szerintem a verses formával sincs semmi gond. A rajzok is nagyon szépek voltak, de talán egy szuszra egy kicsit hosszú a kisebbeknek…

Ad3lka>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

6 évesen is imádtam, most is imádom.
Zseniális.

Bírom a Holdat, végigzabálta az egészet.
Rokonlélek.

gab001 P>!
Nagy Natália: A Nap születésnapja

Gyorsan olvasható versike, amire mégis érdemes időt szánni, mivel sokat lehet belőle tanulni is. Az illusztráció pedig nagyon illik hozzá, bőven van mit nézegetni. Érdekes elképzelés arról, hogyan ünnepelné a Nap a születésnapját, kiket hívna meg rá. Tetszettek a szóviccek és a gondolattársítások. A könyv végén található fogalomtár is hasznos része a könyvnek. Játékosan és szemléletesen tanít.

Szamárfül, Orfű, 2007

ébred a Nap, csavarókkal
bodorított hajjal.

Nyújtózkodik, ásít egyet:
"Bevetem az ágyam,
még a végén itt találnak
macis pizsamában. "

Gyönyörű a napfelkelte,
csodaszép a reggel,
délben jönnek barátai
hatalmas sereggel.

Lefürdött és fogat mosott,
feldobott egy sminket,
először rossz arcpírt kent fel,
bordó helyett pinket.

Szaturnusz, az örökifjú
szerelmes a Napba,
gyűrűjével jegyezné el,
de a Nap nem hagyja.

"Pedig titkon azt reméltem,
feleségül kapom,
úgy tűnik, hogy nincs szerencsém:
ez nem az én Napom."

Bolygóink is ágyba bújtak,
mindegyikük örül:
"Már csak egyet kell forogni
a tengelyünk körül."

"Mitől vagy te – kérdi a Nap –
így elkeskenyedve?"

"Kedves uram! Véletlen, hogy
egymásba ütköztünk!
Tartsa meg a három fényév
távolságot köztünk!"

Őrületes forgalom van,
szörnyű a galaxis.
Kertek alatt hozott el egy
csillagközi taxis.

Sepert a Nap, porszívózott,
sikálta a kozmoszt,
nem értette, mitől van ily
töméntelen kosz most.

Él a Napnál régóta egy
zabolátlan vadló,
megjegyezhető a neve,
egyszerűen Napló.

Hogy a napnak nincsen lova?
Miért olyan biztos?
Csak kevesen tudnak róla,