Picasso 2 csillagozás

Nagy Mézes Rita (szerk.): Picasso

Cezanne, Gauguin, Monet, Renoir, Van Gogh, Picasso, Dalí, Chagall – az a nyolc festő, akinek életművét, művészi fejlődését egy-egy kötetben, sok ismert és kevésbé ismert festmény színes fotójával illusztrálva mutatja be új sorozatunk.

Ventus Libro, Budapest, 2004
80 oldal · ISBN: 9789639701144 · Fordította: Szabó Mária

Nagy Mézes Rita (szerk.): Picasso

Picasso igen tartalmas életének egy rövid részébe enged szakmai, betekintést nyerni.
A művész 19 éves korától 32 esztendős koráig, amikor egyedülálló személyisége kialakult és a tehetsége virágba borult.
Mindig is zavart ha a egy szakmai könyvben a képi illusztráció később jött mint, ahogy a szöveg mesélt, magyarázott és gondolatot fűzött hozzá. Ez már csak az én bogaram. : )

Srác_a_tizedikről

Te vagy a világban a létezők legjobbika. A színek színe… a legkékebb kék.

Srác_a_tizedikről

Ha látjátok Opissót, mondjátok meg neki, hogy jöjjön ide mert jót tesz a lelkének. Mondjátok meg neki, hogy küldje a pokolba Gaudit és s Sagrada Famíliát… Ez a város tele van igazi tanárokkal.

Kapcsolódó szócikkek: Sagrada Familia
Srác_a_tizedikről

Akkor kezdtem el kékkel festeni, amikor eszembe jutott, hogy Casagemas halott

Srác_a_tizedikről

Milyen célt tűztem magam elé a kubizmussal? Azt, hogy fessek, és semmi többet. A haszontalanná vált realizmustól megszabadított új kifejezési módot kerestem, olyan módszert amely csakis a saját gondolkodásomhoz kapcsolódik, anélkül, hogy az objektív valóság béklyójába verjem magam.