Intőkönyvem ​története (Intőkönyvem története 1.) 162 csillagozás

Nagy Katalin: Intőkönyvem története Nagy Katalin: Intőkönyvem története Nagy Katalin: Intőkönyvem története Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Szenzációs könyv egy érzékeny kamaszról, aki történetesen lány, de akár fiú is lehetne. Vagány, okos, és rosszul tűri az igazságtalanságot.

Eredeti megjelenés éve: 1968

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Csíkos könyvek · Jonatán Könyvmolyképző Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492035 · Illusztrálta: Zsoldos Vera

Dallos Melinda · Tantika · Tutenkámen

Tisza

Hoacin P>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Történet egy vagány lányról: kamasz irodalom, én így szeretlek! Melinda dacos, humoros, eredeti figura, öröm olvasni az intőit. Bár van benne lélekrajz bőven, sohasem érzelgős, bár lány a főhős, mégsem lányregény. Vagy rendben, lányregény, de a remek fajtából. Büszke lennék egy ilyen kishúgra, aki úgy szerette az asztalos nagyapját, hogy felnőttként csakis fűrészpor- netán forgácsillatú parfümöt használna, átköltött katonanótákat énekel tésztagyúrás közben, nézegeti az aszparágusz árnyékát, első szerelme Tutanhamon fáraó, kiskorában denevére volt, és legszívesebban Afrika kutató lenne. Vagy öreg. „Szép lehet az, amikor valaki megöregszik. Ül az ablak mellett a régi házban, és hallgatja a szú percegését… én szeretnék már öreg lenni.
De a talpraesett lányok élete sem egyszerű: iskolaváltás, bábáskodó nagynénik, komoly változások a családban… az intők pedig egyre csak szaporodnak. Ahogy a barátságok is. :)
Csúcsforgalom volt, Andrisnak ajánlottam, számoljuk meg, hány ember jön nekünk. Azt mondta, ötletem után ítélve óvodásnak tartana engem, és inkább a kirakatokat nézegette.
Melinda csuda szerethető, koccintanék vele paradicsommal, az ám!

DTimi>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Ez a könyv most nagyon jól esett, ebben a felpörgött, bolond világban. Kell néha az ember öreg lányának is csíkos könyv. Egy ilyen Mama, Tata, madáreledeles Karácsony, disznóvágás és Győző kis öccse, aki nem sír, hanem krimiket néz, papuccsal az ágyban.

worsi P>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Ez tipikusan olyan könyv, ami jó, ha megvan nekünk itthon, hogy bármikor levehessem majd a polcról. Nem hosszú, de cserébe nagyon jó. Olyan igazi szívet melengető és elgondolkodtató olvasmány.
Van valami olyan hangulata Nagy Katalin regényeinek, hogy kénytelen leszek elolvasni az összeset.

Boglárka_Madar P>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Hát én ezen most rettentő jól szórakoztam. :) Nagyon jópofa könyv, Melinda igazi kamasz, kicsit kívülállónak érzi magát az új életében, azt hiszi őt senki sem érti meg, aki jót akar, de ez sokszor balul sül el. Aranyos könyv, garantáltan feldobja az ember hangulatát.

Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Ez jólesett! Az a leírás a karácsonyról: én is vágyom egy ilyen karácsonyra! :)

Bobe0402>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Nagyon szeretem Nagy Katalin könyveit. Már nagyon sokat olvastam közülük. Nem is tudom, ez hogy maradhatott ki!
Nagyon élveztem, üdítő olvasmány volt így ötven körül is :)
A lányomnak is ajánlani fogom!

Anó >!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Valaha régen olvastam, most magamhoz vonzva „elhappoltam” a Rukkolán, s újra felfedezve lélekben magamhoz öleltem a dacos kis Melindát…aki okos és érzékeny , s akinek életében annyi változás történik, ami összezilálja – de szerencsére sokan szeretik őt és lassan minden a helyére kerül és elsimul:)
Lehetetlen nem szeretni ezt a könyvet! Nagy Katalin valamit nagyon tudott a fiatalokról…

Újralvasás: 2020. június
Azon könyvek egyike, amelyek minden olvasással egyre jobban tetszenek.
A kamaszok élete nem egyszerű (én csak tudom, próbáltam magam is, s két lányt neveltem fel, az sem volt sétagalopp).
Mert sokszor maguk sem értik önmagukat, érzékenyek és gorombák… gyakran egészen más szökik ki a szájukon, mint amit mondanának… félreértik a felnőtteket sokszor, hiszen homlokegyenest másnak látják világot, mint azok. Iszonyúan vágynak a szeretetre, s gyakran eltaszítják azt, akitől félő, hogy nem kapják meg. Szépek szeretnének lenni, s rém csúnyának tartják magukat…
A látszat pedig soksor félrevezeti a „nagyokat” is, akik nem ismerik a tinik tetteinek okát, nem látnak mögéjük… Így járnak velük, mint Melinda tanárai a lánnyal. Ennek eredménye a 12 intő. De amíg Dallos Sándorok és segédpilóták léteznek, a dolgok újra egyensúyba hozhatók)

encus625 P>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Ez egy meglepően jó és tartalmas ifjúsági könyv, de felnőttként is nagyon élvezhető. Sok gyerekkori emlékem jött fel olvasás közben. Sok olyan is, amit már elfeledettnek hittem… Melindának igazából az volt a baja Pesten, hogy senki sem szerette. Szerintem sok minden erre vezethető vissza. A nagynénjei is csak szerettek volna valakit irányítani, az anyukája meg nem ismerte a lányát. Nem nagyon tudtam megkedvelni őket, még az anyukát sem, mert keveset szerepelt.
Aztán Sándor feltűnésével sok minden megváltozott, örültem is neki. És megint feltűnt egy karácsony az olvasmányomban, szép és meghitt volt ez is. :)

Móra, Budapest, 1968
176 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Zsoldos Vera
Morn>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Utcakönyvtáras szerzemény, az meg csak hab a tortán, hogy csíkos könyvként szereztem meg, így passzol a folytatáshoz, no meg olyan jó volt fél kézzel szorongatni mikor olvasóhelyet váltottam.
Röpke de tartalmas egy olvasmány. Az intők mögé láthatunk, melyekből kiderül, valójában milyen is Melinda. Nehéz egyenként odafigyelni a gyerekekre, de ahogy Andris is mondta, senkinek sem könnyű otthon. A szülőknek sem, gyerekeknek sem. Az élet azonban már csak ilyen, túl kell jutni minden. Azért voltak részek, mikor szívesen adtam volna tockost egy-két szereplőnek!

Móra, Budapest, 1968
176 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Zsoldos Vera
kulturmosoly>!
Nagy Katalin: Intőkönyvem története

Még a Rukkola karácsonyra kaptam, de már bánom, hogy csak most kezdtem el olvasni. Nagyon tetszett, biztos, hogy a kezembe fogom venni máskor is.

Panelmacska>!

– Amikor megszülettél, és először pusziltalak meg, rögtön megígértem neked, hogy minden magaviseleti intődet aláírom szó nélkül. Nem baj, ha rossz leszel, mondtam akkor neked, csak eszes legyél, eleven, bátor…

– És mit feleltem rá?
– Ásítottál. Ki se nyitottad a szemed.
– Pedig úgy látszik, figyeltem. Látod, itt a négy intő.

Lahara IP>!

– Azért rendes lány vagy – mondta Andris váratlanul.
– Miért? – ugyancsak elcsodálkoztam. Andris eddig kizárólag a hüllőket dicsérte.

BZsofi P>!

Olyan vagyok éppen, mint a rozoga tűzfal volt otthon, amikor a salétrom miatt lepergett róla a meszelés.

66. oldal (Móra, 1974)

BZsofi P>!

(…) szerintem többek között attól otthon az ember otthona, hogy felhívhatja a barátait, ha valami közös dolguk van. Vagy ha nincs közös dolguk, és semmi indok sincs, akkor is feljönnek, egyszerűen mert jó együtt lenni, és kész.

78. oldal (Móra, 1974)

Kapcsolódó szócikkek: barát · barátság · otthon
Panelmacska>!

– Te egyáltalán nem szereted az állatokat? – kérdezte Andris, amikor elmeséltem Bercikét.
– De. A szút – mondtam, mert dühös voltam, hogy problémámból kizárólag ezt a következtetést vonja le.
– Mit?
– A szút. Szú – főnév. Állatnév. T – mint tudjuk, tárgyrag. Én a szút szeretem. Bővített mondat.
– Megint hülyéskedsz. Nem is láttál még szút!
– Nem. Csak regényben olvastam. Szép lehet az, amikor valaki megöregszik. Ül az ablak mellett a régi házban, és hallgatja a szú percegését… Én szeretnék már öreg lenni.

Panelmacska>!

– …Néha kitolnak az emberrel a felnőttek. Pedig a gyerek is csak ember.
– Hát ez gyönyörű mondat volt. Hol olvastad?

BZsofi P>!

A szemrehányásoknak azt a fajtáját gyűlölöm a leginkább, amikor a szememre vetik, hogy mennyibe kerülök. Néha szeretném kiszámítani magamat, hogy mit érek én forintban egyáltalán.

63. oldal (Móra, 1974)

Jesper_Olsen>!

– Tulajdonképpen jogos volt mind a három. Különösen ha a kívülálló szemével nézzük.
– Mindaddig kívülálló marad mindenki, amíg te be nem avatod az illetőt a magad dolgába.

Lahara IP>!

– Láttál lovat, Józsika?
– Láttam. Fejték a tejecskét.

Hetedikes korában az ember már maga készíti a tízóraiját, és igazán nem figyel a változatos étkezésre. Zsíros kenyér: egy hétig. Vajas kenyér: egy hétig. Lekváros kenyér: ameddig az üveg tart…

76. oldal (Minerva Nova, 2002)

Intőkönyvem története sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek