Üsd ​ki a pánikod! 7 csillagozás

Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai
Nagy Judit: Üsd ki a pánikod!

A pánikkal való kapcsolatom csaknem két évtizede kezdődött. Akkoriban még a főiskola padjait koptattam.
Kezdetben csak egy-egy rosszullét jelentkezett, majd az évek során, szép lassan folyamatos szorongássá vált, állandó és hűséges társam lett a mindennapokban.
Miközben a megoldást kerestem, sok hibát követtem el, sőt hibát hibára halmoztam. Amikor rájöttem, mekkora ostobaságokat csináltam, és rajtam kívül mennyien vannak még pánikosok, úgy éreztem, tennem kell valamit.
E könyv célja, hogy hasznos tanácsokat adjak a szorongással küzdő embereknek. Itt és most egy gyakorlott pánikos saját borén szerzett tapasztalásait és tanácsait olvashatod, amit ha a saját problémádhoz hasonlónak érzel, talán kipróbálsz vagy megfogadsz.
Szóljon hát ez a könyv segítségül mindazoknak, akik hozzám hasonló módon kéz a kézben járnak a pánikkal, s velem együtt megjárták annak legmélységesebb bugyrait.

Ad Librum, 2017
Ad Librum, 2017

Nagy Judit: Üsd ki a pánikod! Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai

A teljes értékelés a blogomon: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/10/nagy-judit-usd-ki…

„(…) Személy szerint én nagyon örülök, hogy Judit megírta a történetét, s ezzel sokaknak nyújt segítő kezet. Fontos, hogy ilyen könyvek is legyenek a piacon, amiből ténylegesen lehet merítkezni. Megemlítette a könyvében, hogy mindig magával hordott egy kis apróságot, aminek segítségével a víz fölött tudta a fejét tartani nehéz helyzetekben. Volt, amikor ez Szendi Gábor könyve volt, de akadt olyan is, hogy a lánya rajza. Én azt mondom, hogy a saját könyve is lehet ilyen biztonsági pont, főleg ha bejelöljük a ránk legjobban ható részeket.
Úgy gondolom, nem csak a pánikbetegeknek kellene elolvasni ezt a könyvet, hanem bárkinek, aki valamilyen problémával küzd, legyen az önbizalomhiány, vagy akaratgyengeség. Mindenki meg tudja találni benne a maga számára építő jelleggel bíró részleteket.
Bátran merem ajánlani mindenkinek, aki nyitott a témára!”

CsakSimánDorka>!

Nagy Judit: Üsd ki a pánikod! Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai

Mikor felkért Nagy Judit, hogy elolvasnám e a könyvet, szívesen mondtam igent, mert meg voltam győződve róla, hogy pánikbeteg vagyok.
Aztán olvasás után pedig rájöttem, hogy nem vagyok az! Ez volt a legérdekesebb számomra a könyvből, hogy mi alapján jön rá az ember, hogy ő pánikos vagy sem.
Aki pedig az, annak van benne pár nagyszerű tanács, hogyan győzzék le ezt a betegséget. Viszont van néhány, ami kicsit sablonos, és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb érintett már kipróbáltra.
Összességében érdekes volt, főleg azt megtudni, hogy mi is zajlik egy pánikbeteg fejében, ami miatt kialakulhat ez az egész.

Bővebben:

Amarinella>!

Nagy Judit: Üsd ki a pánikod! Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai

Nemrég egy igazán különleges értékelést hoztam a blogomra, ugyanis még ősszel felkeresett Nagy Judit írónő, aki nem akármilyen témában kért fel olvasásra, s én, mint pár éve gyógyultnak nevezhető pánikbeteg, alig vártam, hogy belevethessem magam az olvasásba. Azt hiszem ez az értékelés kicsit személyesebbre és őszintébbre sikeredett, remélem ez csak hozzájárulni fog ahhoz, hogy átérezzétek, mi mindent tud adni az olvasóknak Judit a könyvével!

Ahogyan fentebb említettem, nagyon kíváncsi voltam, amikor először a kezeimbe vettem és jobban megnéztem a könyvet. El is gondolkoztam, hogy mégis milyen benyomásom lesz róla? Mennyire fogom unni? Élvezetes lesz, vagy unalmas? Kioktató, esetleg túlzottan dokumentumregény beütése lesz? A legkellemesebb csalódást az okozta, hogy ezek közül egy sem igaz Judit írására, s annak ellenére, hogy egy komolyabb témát dolgoz fel, elvégre mégiscsak egy betegségről beszélünk, nagyon könnyen olvasható, sok hasznos tanácsot tartalmaz, s nem egy olyan gondolatot fogalmaz meg, amin én is elméláztam olvasás közben.

„Az életeden csakis te, önmagad változtathatsz.”

Azt hiszem, ez lehetne ennek a vékonyka, ámde annál többet mondó könyvnek a kulcsmondata. Hiszen ez igaz, nemde? Amikor nyolcadikos koromban elgázoltak – tudniillik egy nyugdíjas sofőr kielőzte a zebra előtt megálló kocsit, ami éppen átengedett – és nálam is kialakult egyfajta szokásként a pánikroham, pár hónap után már nem bírtam elviselni azt a halálfélelmet, ami akkor tört rám, ha át kellett mennem egy zebrán, úgyhogy elhatároztam, hogy segítséggel, vagy anélkül, de igenis tenni fogok ez ellen.

„Ha győzni akarsz, szükséged van rá, hogy higgy magadban.”

Attól eltekintve, hogy egy remek pszichológusra akadtam, már az első keresés eredményével (nyilván más gyerekeknek szakembert keresni, mint felnőtteknek, de nem biztos, hogy egyszerűbb is), abba nem mentünk bele, hogy pontosan mi is az a pánikbetegség, és milyen fajtái vannak.
Az írónő ezt az előszó után röviden, lényegre törően elmagyarázza, úgy, hogy ne érezzük túl soknak az információt, hanem éppen kielégítse egy „átlagos ember” igényét, ami a miért? kérdésre adott választ illeti.

„A szorongásos pánik tulajdonképpen egy katasztrófafilm a fejben. A film főszereplői mi vagyunk, pánikosok, és tulajdonképpen mi vagyunk a film írói/rendezői is.”

Miután elolvastam ezt a fajta elképzelést a szorongásos pánikról, nagyon sokáig keringett még a fejemben, s ahogyan haladtam a fejezetekkel, egyre jobban megerősödött bennem az az elképzelés, hogy igenis van ebben valamilyen igazság.
Hiszen ahogyan az írónő is írta, a pánikrohamot saját magunk okozzuk/hozzuk létre, és ugyanúgy mi vagyunk azok is, akik tenni tudnak ellene. Hatalmas eltökéltség, s elszántság kell hozzá, de a saját tapasztalataimból kiindulva merem állítani, hogy le lehet győzni.

„Ne feledd, az életben semmi sem oldódik meg attól, ha csak gondolkoznak rajta.”

Számomra az volt a könyv legnagyobb pozitívuma, hogy az írója is a saját élményein, tapasztalatain keresztül próbál segítő kezet nyújtani a hozzá hasonló személyeknek, és ennek a személyességnek, kinyílásnak köszönhetően egyáltalán nem csap át szakkönyvbe a munkája, amit ebbe az egész regénybe beletett.
A szemléltető ábrák, és a magánéletből vett példák adtak egy afféle nyugodt, mondhatni baráti beszélgetés élményével felérő hangulatot az oldalaknak, s olykor még meg is mosolyogtattak, ami külön öröm volt, a sulis hétköznapok közepette.
Igaz, akadnak benne olyan támpontok, amiket méltán tekinthet közhelynek az ember, de nekem erről az a véleményem, hogy alkalomadtán ezek a tanácsok sokkal többet tudnak segíteni, ha az illető rájön, tényleg mekkora igazság rejlik mögöttük.

„A mindennapok hőse te vagy!”

Összességében azt gondolom, hogy Juditnak sikerült egy olyan könyvet megalkotnia, ami nem csakis szakmai tényekkel segít a pánikbetegséggel együtt élőknek, hanem megmutatja nekik azt, hogy van remény, ahogyan van kiút is – csak tenni kell érte, hogy megtaláld, és ténylegesen kiüthesd a pánikodat, amire a cím – és Judittal együtt én is biztatlak.

Coffee I>!

Nagy Judit: Üsd ki a pánikod! Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai

Aktív pánikosként azért elkerekedett a szemem egyes tanácsokon. :-)
Összességében akár hasznos is lehet, vannak benne olyan fejezetek, amikkel egyetértek, más részeknél klisés tanácsokkal találkoztam.
Olvastam már a témában szórakoztatóbbat, ez szakmaibb.
Később (ha jó lesz a gépem) bővebben a blogomon írok róla.

konyvkritika>!

Nagy Judit: Üsd ki a pánikod! Egy tapasztalt pánikbeteg gyakorlati tanácsai

Ez a könyv nem csak azoknak szól, akik szorongásban vagy pánikban szenvednek, hanem mindazoknak, akiknek segítségre lenne szükségük az élet azon szakaszain, ahol elakadtak vagy megrekedtek. Bármilyen problémával is küzdjön az ember, szerintem ebben a könyvben segítségre lelhet, mert nagyon sok benne a gyakorlatias tanács és a személyes tipp, amelyek nem csak szorongás vagy pánik, hanem önbizalomhiány esetén is jól beépíthetőek az ember életébe.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/nagy-judit-usd-ki-a-panikod/

Niitaa P>!

Ne feledd, az életben semmi sem oldódik meg attól, ha csak gondolkoznak rajta.

Niitaa P>!

Rájöttem, ha megvalósíthatatlannak tartunk valamit, akkor az értelmünk azonnal azon kezd dolgozni, hogy ezt be is bizonyítsa.

Niitaa P>!

Az életeden csakis te, önmagad változtathatsz.

Niitaa P>!

A hit felszabadítja a kreatív erőket.

Niitaa P>!

Ha győzni akarsz, szükséged van rá, hogy higgy magadban.

Niitaa P>!

Viszont ha valami elsőre nem sikerül, ne keseredj el. Állj fel és kezd újra, vagy folytasd onnan, ahol abbahagytad.

Niitaa P>!

[…] nincsenek lehetetlenek, csak önmagukat feladó, hitetlen emberek.

Niitaa P>!

Az ember olyan, ahogyan gondolkozik.

Niitaa P>!

A mindennapok hőse te vagy!

Niitaa P>!

Mindenki legyen kicsit tudósa önmagának, […]