Angol ​magyar kifejezések 2 csillagozás

3000 gyakori szókapcsolat, szólás és közmondás
Nagy György: Angol magyar kifejezések

A ​3000 leggyakoribb szókapcsolat, szólás és közmondás szótára

A nyelv építőelemei között a szavak mellett szép számmal megtalálhatók a több szóból álló kifejezések: az állandósult szókapcsolatok, a szólások és a közmondások is. A nyelvtanuló gyakran találkozik azzal a ténnyel, hogy az ugyanolyan jelentésű kifejezést anyanyelve más szavakból állítja elő, mint az idegen nyelv. Például azt a magyar szókapcsolatot, hogy semmi közöd hozzá, az angol így fejezi ki: none of your business, azaz szó szerinti fordításban: nem a te üzleted. Az angol put the icing on the cake szólás szó szerinti fordítása: felteszi a tortára a habot, magyar megfelelője azonban: felteszi az i-re a pontot.
Nagy György szótára az angol társalgási nyelv leggyakoribb 3000 állandósult szókapcsolatát, szólását és közmondását mutatja be. A kifejezések között számos szleng stílusárnyalatú is található. Az angol kifejezéseket jól szemléltetik a rövid példamondatok, a valós életből vett párbeszédrészletek –… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Híd szótárak Tinta

Tinta, Budapest, 2017
Tinta, Budapest, 2014
Tinta, Budapest, 2010

Ancsúr>!
Nagy György: Angol magyar kifejezések

Nagy György: Angol magyar kifejezések 3000 gyakori szókapcsolat, szólás és közmondás

Én nagyon hasznosnak találtam ezt a kis könyvet. Sok hasznos kifejezést lehet belőle elsajátítani. Annak meg különösen örülök, hogy magyarra is lefordítja a különböző mondatokat, kifejezéseket. Minden angolul tanuló, vagy beszélni kívánó ember elengedhetetlen kelléke ez a kötet.

Országh László: Angol-magyar szótár (kisszótár)
Országh László: Magyar-angol szótár
Országh László – Magay Tamás: Angol-magyar nagyszótár
Kövecses Zoltán: Angol-magyar kifejezéstár A-Z
Andor Katalin – Susan Doughty – Siórétiné Gyepes Judit – Stráner Nóra – Szentirmay Lyane – Geoffrey Thompson – Zentai Katalin – Zoltán Erika: Thompson's Dictionary for Hungarian Learners of English / Angol-magyar szótár
Mozsárné Magay Eszter – P. Márkus Katalin: Angol-magyar munkahelyi szótár
Furkó Bálint Péter: Angol üzleti túlélőszótár