Drupal ​6 alapismeretek 1 csillagozás

Nagy Gusztáv: Drupal 6 alapismeretek

„Ezzel ​a könyvvel arra vállalkozok, hogy a Drupal tartalomkezelő rendszerrel ismerkedő olvasó kezébe a kezdő lépések megtételét segítő anyagot adjak. Elsődleges célközönsége a Kecskeméti Főiskola GAMF Karán tanuló hallgatók, de minden más érdeklődő haszonnal forgathatja e könyvet.

Mint ahogy egy évtizede a szövegszerkesztési ismereteket tekintettük mindenki számára hasznos tudásnak, úgy egyre inkább elmondható ez a webes tartalomkészítésről is.

Célom az alapismeretek bemutatása, de nem csak webfejlesztők, hanem bárki számára, aki egy honlap készítését, üzemeltetését feladatának érzi, vagy másoktól megkapja.”
-Nagy Gusztáv

„Az internetre ma már hétköznapi infrastruktúraként tekintünk. Természetesnek tartjuk, hogy szótárakban, receptgyűjteményekben keressünk, online vásároljunk, vagy fórumokon beszéljük meg a minket érdeklő aktuális kérdéseket. Az aktív internetezők nem csupán befogadják az információt, hanem sokszínű és hasznos tartalmakat publikálnak.… (tovább)

Ad Librum, Budapest, 2010

PaksyDavid>!
Nagy Gusztáv: Drupal 6 alapismeretek

Olvasmányosan ismertet meg a Drupal tartalomkezelő rendszer 6-os verziójával.
Emellett általános web-es témákat is boncolgat, mint a HTML ismeretek, a web működése, a kereső optimalizálás, stb.

Drupal-al kapcsolatban részletesen lefed a telepítéstől kezdve a beállításon át mindenféle feladatot az üzemeltetésig.
Mivel moduláris rendszerről van szó, az alaprendszer mellett nagy szerepet kap a különböző közösség által fejlesztett hasznos modulok bemutatása is.
Mindezek mellett még egy esettanulmány is található a könyv végén.

Személyes véleményem szerint hasznos könyv mindenkinek, aki szeretne Drupal tartalomkezelő rendszerrel megismerkedni.