Űrbicikli 20 csillagozás

Nagy Franciska: Űrbicikli

Rejtélyes dolgok történnek a 23 tornyú városban: eltűnik a porcelángyár mázas kerámiával borított teteje, reggelre kelve narancssárga lesz az összes macska, gumiszerű vasat öntenek a gépgyárban, a főpolgármesterné pedig váratlanul foszforeszkálni kezd. A különös bűnténysorozat felderítésére riasztják Szervác Pongrácot, a nyugállományba vonult világhíres detektívet. Szervác Pongrác azonnal nyomra bukkan: egy gyanús macskát követve eljut Nagy József asztalosmester lakásába, és megismerkedik annak négy gyermekével. Ági, Gabi, Juszkó és Sneci még a macskájuknál is gyanúsabban viselkednek, mert náluk bujkál egy furcsa lény: Boo-Bo Rek, aki a Nabar bolygóról elcsavargott űrbiciklijével, és a Földre tévedt. A gyerekek pártfogásukba veszik az űrhajótörött Boo-Bo Rekot.

Móra, Budapest, 1984
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631136361 · Illusztrálta: Köllő Zsuzsa

ppeva P>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Ahhoz sajnos túl korán születtem, hogy gyerekkorom egyik olvasmánya lehetett volna. :) A lányaim meg nem voltak oda a fantasztikus történetekért (legalábbis gyerekkorukban). Most se olvastam volna el talán, ha a könyvtárban nem keveredik el a kiválasztott Ű-betűs könyvem, az Űrodisszeiaoff

Mindenesetre nem bánom, hogy ezt a gyerekkönyvet elolvastam. Aranyos volt, vidám és nosztalgikus. Valami ilyesmi volt a régi gyerekkor, mint a négy gyereké a Nagy családban.
Volt benne egy kis oktatósdi, de az lecsúszott a többivel.

Chöpp >!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Nagyon nagy kedvencem volt gyerekkoromban. Már ekkor kifejeztem a sci-fi iránti okkult, sötét vágyaimat. Ha jól emlékszem 2 vagy 3 alkalommal olvashattam.

Psyche>!

Űrbicikli-zűrbicikli, kraccs, eltörött! Jegedre Szamárindulóóóóóóóó!:DDD

MadacsG>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Gyermekkorom első legkedvesebb regénye. Nagyon-nagyon sokszor olvastam újra…

matio>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Most fiaimnak olvasom és megrohantak az emlékek:-) NAgyon szerettem. És őrület, 33 Ft volt!

page>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

.gyerekkori bestseller, szép, kedves, tökéletes – nekem ilyenek alapozták meg a magyarságot! :)

MadWolf>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve, nagyon sokszor olvastam

Piercarlo I>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Legalább hússzor olvastam. Az hiszem ez mindent elmond!

Mileva>!
Nagy Franciska: Űrbicikli

Kedves gyerekkori emlék, nagyon szerettem az efféle technicista, kortárs meséket. Könyvtári könyv volt, azért 4,5 és nem öt, mert nem igazán emlékszem már a sztorira :(

bogcica>!

– Az az igazság, hogy fogytán van a kapszulám, összevissza három darab zörög a zsebemben. Muszáj lesz földi ételeket ennem. Azokat talán túlélem, de a koplalásba biztos belehalok.
Boo-Bo Rek kivonult a nagymama után a konyhába, és halálra szántan belekanalazott a madártejbe. Forgatta szájában a falatot, lenyelte, aztán mennyei mosoly terült szét az arcán.
– Olyan simogató, kellemes valami…
– Mert édes! – bólogatott Gabi.
– Szóval ez az édes? Nahát! Nem is gondoltam volna, hogy ilyesmit jelent ez a szó! És milyen a sós?
– Kóstold meg! – tolta a sótartót Boo-Bo Rek elé Juszkó.
Boo-Bo Rek egy csipetnyi sót a szájába dugott, és töprengő arccal ízlelgette.
– Ez meg kaparósan kellemes.
– Ilyen a savanyú – hozta Gabi máris az ecetes üveget. – Dugd bele az ujjadat és nyald le.
Boo-Bo Rek megkóstolta az ecetet is.
– Ez meg összehúzósan, kacsintósan kellemes – hunyorgott mindhárom szemével.
– A csípős pedig a bors meg a paprika – indult Gabi a fűszeres polc felé, de a nagymamája megállította.
– Így aztán tényleg gyomorrontást kap a barátotok… Hosszú még a vakáció, majd apránként megízlel mindent. No, egyél még egy kis madártejet. Tejből, tojásból készült, tápláló és egészséges. Csak keveset, nehogy megártson.
Boo-Bo Rek felbátorodva falatozott egy darabig, aztán a kanalat lekoppantotta az asztalra.
– Nagyon finom volt! Nekem már a dédnagymamám is kapszulákon nőtt fel, és érdekes, hogy nem csökevényesedett el a nyelvem, érzem az ízeket, amiket utoljára az ük-ükapáim érezhettek. Vajon hány évszázad kell ahhoz, hogy egy kihasználatlan képesség valóban meg is szűnjön! Még a fogunk is kinő, pedig nem használjuk harapásra, rágásra, csak a beszédhez nem árt, ha van… Ha egyszer fogatlanná válunk, át kell alakítani a beszédünket meg a helyesírást.

Kapcsolódó szócikkek: gyomorrontás
Tigrincs P>!

– Ezt a macskát keresem! Szervác Pongrác vagyok, detektív. Nekem ez a macska gyanús.