Nagy Emese (szerk.) · Sipos Norbert (szerk.)

Magyar ​népmesék 6 csillagozás

Nagy Emese – Sipos Norbert (szerk.): Magyar népmesék Nagy Emese – Sipos Norbert (szerk.): Magyar népmesék Nagy Emese – Sipos Norbert (szerk.): Magyar népmesék

Ez a magyar mesekönyv népmesék sorát rejti magában. A népmesék lehetnek tanulságosak, és elrettentőek egyben. Elsősorban már óvódás gyerekeknek javasolom ezt a kötetet, mivel hosszabb figyelmet és megfelelő érettséget kíván. Milyen címek vannak ebben a kötetben? A csillagszemű juhász A loncsos medve A selyp lányok Az állatok nyelvén tudó juhász Az öreg halász és a nagyravágyó felesége Az okos lány A kóró és a kismadár stb.

Szalay, Kisújszállás, 2006
64 oldal · ISBN: 9639677590 · Illusztrálta: Jenkovszky Iván
Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2005
Pannon-Literatúra, Kisújszállás
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639551511 · Illusztrálta: Jenkovszky Iván

Nórcsy08>!
Nagy Emese – Sipos Norbert (szerk.): Magyar népmesék

Szintén kedvenc mesekönyv, egy régi gyöngyszem. Nagyon jó volt újra elolvasni, igaz, sok mesét már az előző mesekönyvben is elolvastam, de így mégis más volt, hiszen másik feldolgozásban jelentek meg, így vagy rövidebbek voltak, vagy pedig ki lettek még egy kicsit egészítve. A második mesénél (A loncsos medve) kicsit elbizonytalanodtam, szerintem a bejezése nemigen gyermekbarát, még engem is rosszul érintett. Rövidebb, hosszabb mesék váltakoztak és megjelent a kedvelt mesefajtám, a láncmese is. Jó volt nosztalgiázni kicsit.