A ​kiskalácsai királyság 3 csillagozás

Nagy Bandó András: A kiskalácsai királyság

Hétestés mese. Főhősei ikrek: az 5 éves Bence és Luca, a játékaikkal, babáikkal. Szűcs Édua rajzolta, Kiskalácsa kiszínezhető térképével. Népszerűsége következménye, hogy hamarosan megjelenik a folytatása.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Szamárfül, Debrecen, 2008
152 oldal · ISBN: 9789638768353 · Illusztrálta: Szűcs Édua

S_Bíborka>!
Nagy Bandó András: A kiskalácsai királyság

Hát megfogalmazni sem tudom mennyire nagyon-nagyon-nagyon szeretem ezt a mesét. Ez az egy kötet biztos ott lesz a gyerekeim polcán is majd.

Luca87 I>!
Nagy Bandó András: A kiskalácsai királyság

Kedves történet, egy gyerekszobányi játék kalandjai az ikrek, Luca és Bence születésnapjára készülődve. Sokban emlékeztet a Négyszögletű Kerek Erdőre pl. az aranyos, ellentmondásos állandó jelzők miatt (Lusta Méhecske, Legfázósabb Pingvin, Lopni nem tudó Szarka, stb., stb.) Ötletes, jópofa a készülődés folyamata, a kedvenc fejezetem talán az ajándékok készítéséről szóló volt. Akadt olyan rész, amit túl hosszadalmasnak éreztem, és kicsit zavartak a helyesírási és fogalmazási hibák (utóbbiból azért nem volt sok), ezért a három és fél csillag. A képek szépek, szerettük nézegetni a majdnem hároméves kislányommal. Őt teljesen beszippantotta a történet, amire abból következtetek, hogy nemcsak este foglalkoztatta, hanem rendszeresen kérdezte reggel is, délután is: „Hol van az ajándék? Mit csinál a Csikó?”

Egy Könyvhét alkalmával szereztem be a kötetet, és a helyszínen dedikálta nekem az író. Azt írta bele, Luca királykisasszonynak, amit akkor még nem értettem, de olvasás közben hamar megértettem.