A ​hangyabanda nagy kalandja 5 csillagozás

Nagy Bandó András: A hangyabanda nagy kalandja

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Szamárfül, 2012
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639880238 · Illusztrálta: Antal Tamás

dianna76 P>!
Nagy Bandó András: A hangyabanda nagy kalandja

Amikor belelapoztam, azt gondoltam nekem ez nagyon tetszeni fog. A hangyák élete, mindennapjai versben megírva. Mindez mellé kedves illusztrációk. Kicsit csalódtam. A vers nagyon jó rímes, ettől fülbemászó. Viszont a szöveg kicsit unalmas. Az elején még rendben volt, de aztán kezdtem megunni, hogy nagyjából mindenki csak cipeli a morzsákat, élelemnek valókat. Kapunk egy csöppnyi betekintést a királynőhöz és a bábokhoz, de ennyi. Ráadásul az a rengeteg név! Az egész magyar névjegyzéket felsorakoztatta a szerző. A hangyafarsang meg kimondottan nem nyerte el a tetszésemet. Viszont ha hangyák, akkor nem maradhat ki a tücsök sem. Éppen ezért a távolban megszólal egy kis tücsökzene. Az illusztrációk tetszettek.

Szamárfül, 2012
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639880238 · Illusztrálta: Antal Tamás
Sicc>!
Nagy Bandó András: A hangyabanda nagy kalandja

Hát. Valamiért nem szimpatizálok Nagy Bandó Andrással. De ennek a verses-mesés könyvének annyira jó illusztrációi vannak, hogy muszáj volt olvasnom. Kicsit csalódtam, mert kerek történetre vártam, titkos hangyavárosról és valami kalandról, a hangyák titkos életéről…ehelyett névfelsorolásba fulladt a dolog, és önismétlésbe. A „története” 3 csillagnál többet nem ér számomra, de a képi világa felhúzta és még az én fantáziámat is elindította:)

Nitetisz>!
Nagy Bandó András: A hangyabanda nagy kalandja

Aranyos történet, csodás illusztrációval! A fél csillag levonás csak egy-egy szóhasználat miatt van, amit a gyerekek nem értettek! Tetszett! :)