Magyarország ​csodálatos túraútvonalai 7 csillagozás

Gyalogtúrák, kerékpáros és vízi kirándulások családoknak is
Nagy Balázs: Magyarország csodálatos túraútvonalai Nagy Balázs: Magyarország csodálatos túraútvonalai

Újra ​indulhat a kaland! Gyalog, két keréken tekerve vagy evezve! Könyvünket a két évvel ezelőtt megjelent Magyarország legszebb túraútvonalai című nagysikerű túrakalauzhoz képest komoly bővülés jellemzi. A most bemutatott útvonalak között számos esetben kiemelt figyelmet kap a családi, illetve kisgyermekes kirándulás, több, könnyen kivitelezhető vízi kalandot ajánlunk, kerékpáron pedig egészen más metszetét ismerhetjük meg e tájaknak, mint például gyalogolva. A könyv minden hegyvidéket, tájegységet külön tárgyal, minden útvonalat térképen is mutat, sőt a hegyvidéki terepekhez a túra domborzati keresztmetszete is társul, a szintemelkedések és szintvesztések megjelenítésével segítve a tervezést, a felkészülést. A változó nehézségű túrák adatait minden esetben táblázat foglalja össze, így az indulási és érkezési helyekről, a távról, a menetidőről és a pontos útvonalról is összegző képünk lesz. A kerékpár- és vízitúrákat segítendő írunk a felszerelésekről és különleges,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Túrázók nagykönyve

Totem, Budapest, 2016
Totem Plusz, Budapest, 2012
Totem, Budapest, 2012

Raizo P>!
Nagy Balázs: Magyarország csodálatos túraútvonalai

Nagy Balázs: Magyarország csodálatos túraútvonalai Gyalogtúrák, kerékpáros és vízi kirándulások családoknak is

Nagyon részletgazdag könyv, szépen bemutatja kis hazánk túraútvonalait, akár gyalogszerrel, akár bringával, akár valamilyen vízi eszközzel szeretnénk túrázni. Ezen felül rengeteg jó kép is van a könyvben az adott tájegységekről. Nekem legjobban a bringás rész tetszett, jó volna megtenni egy túrát, mondjuk a Balaton körül. Mindazoknak ajánlom a könyvet, akik szeretnek túrázni, mert ennél jobbat a hazai könyvek közt nem találni. :)

csgabi P>!
Nagy Balázs: Magyarország csodálatos túraútvonalai

Ebből a sorozatból ez az első kötet, amit olvastam, bár már régóta szemezek a könyvekkel. Tetszettek a túrák, amiket bemutatott. Részletesek voltak a leírások, alaposan ismertette elejétől a végéig, merre kell menni; leírta a nehézségi fokot. Szóval nagyon jó kis könyv, érdemes mindig az ember keze ügyéven tartani. Sok-sok túraötletet ad a kirándulni vágyóknak.
Kíváncsi vagyok a sorozat többi tagjára is.