Csillagfürt 5 csillagozás

Avagy hogyan gyógyuljunk ki a lustaságbetegségből
Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt

"Van ​egy kislány, Csillagfürt, aki nagyon szeretne meggyógyulni a lustaságbetegségből. Leckét írni és rendet rakni nincs kedve, de egy kis kalandtól nem riad vissza.
Van egy furulyatanárnő, aki úgy tanítja zenélni a gyerekeket, hogy közben beszélget, megért, figyel és mesél. Tanítványai szívrepesve várják Anikó néni óráit, pedig ő egyetlen percig sem titkolja előttük, hogy a tudáshoz sokat kell tanulni, gyakorolni, ismételni.
Most az ő tollából született egy mese, amely egyszerre izgalmas, fordulatos és vicces. Csillagfürt elindul, hogy gyógyulása érdekében egy dalt furulyázzon a varázsvirágnak. Az egyetlen bökkenő, hogy nem tud furulyázni, és fogalma sincs, hol keresse a virágot. Útja során manók, boszorkányok, rémisztő és szánalmas lények seregével találkozik, hol bátorsággal, talpraesettséggel, hol emberséggel, jó szívével vágja ki magát a slamasztikából, miközben egyenként tanulja és gyakorolja a furulyán a hangokat.
Ez a gyönyörűen megírt, okos és vidám mese… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Abrakadabra, Budapest, 2013
110 oldal · ISBN: 9789638961570 · Illusztrálta: Egri Mónika

BeliczaiMKata P>!
Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt

Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt Avagy hogyan gyógyuljunk ki a lustaságbetegségből

Nagyon szeretem a klasszikus zenét, és vannak kedvenc hangszereim is. Mindig is bántam és bánni is fogom, hogy nem tudok játszani egyiken sem, viszont nekem a kotta olyan, mintha kínai lenne. Ennek a könyvnek köszönhetően kicsit közelebb kerültem a kotta megértéséhez. A rajzok nagyon szépen kivitelezettek.

Szentinel P>!
Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt

Ez egy mesés könyv, minden szempontból nézve.

A történet Csillagfürtről, a lustaságbetegségben szenvedő kislányról szól, aki ki akar gyógyulni belőle, és ezért megindul egy nagy kalandra, hogy felkutassa a varázsvirágot, mely kigyógyítja őt ebből a kórból. Az útja furulyaleckéken, mesebeli helyszíneken és mesebeli lényeken át vezet, az élmény pedig maradandó.

Számomra megdöbbentő, hogy ezt a mesét ilyen kevesen olvasták eddig, pedig szinte ordít magáról, hogy „JÓ KÖNYV VAGYOK! OLVASS EL!”. A keményfedeles, szép borítójú, széles könyvecske nagyon hangulatos illusztrációkat is tartalmaz. Emellett pedig mellékletként jár hozzá egy kis kottafüzet is, melyben a mese közben fel-felbukkanó jelenetekhez illő zenét játszhatják el a zenész kvalitású olvasók. Azt kell mondjam, az Abrakadabra kitett magáért.

Én szívesen olvasnék még Nagy Anikó Johannától a jövőben, mert ez a mese az egyik leghangulatosabb, amit magyar szerzőktől eddig olvastam. A zenekedvelőknek, a kalandos mesékre vágyóknak és a szép, igényes könyvkiadások gyűjtőinek kötelező darab!

gjudit8>!
Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt

Remek kis könyv a furulya-tanulásról. Elmélet és gyakorlat egy fordulatos mesébe szőve.

Mandula8>!
Nagy Anikó Johanna: Csillagfürt

Nagyon vontatottnak ésunalmasnak éreztem, de lehet, hogy csak rosszkor találtuk meg egymást.

BeliczaiMKata P>!

Azzal Hangtörpe úgy eltűnt, mint a zokni párja a mosógépben.