My ​Lesbian Experience with Loneliness (My Lesbian Experience with Loneliness 1.) 32 csillagozás

28 years old.
No confidence.
No direction.
Never had sex…

The candid tell-all of a young woman's struggles with depression and sexuality that has taken the internet by storm!

#A hugely popular comic on Pixiv, My Lesbian Experience With Loneliness offers readers an honest and heartfelt look at one young woman's exploration of her sexuality, mental well-being, and growing up in our modern age.#

Eredeti cím: さびしすぎてレズ風俗に行きましたレポ (Sabishisugite Rezu Fuzoku Ni Ikimashita Repo)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Seven Seas Entertainment, Los Angeles, Kalifornia, 2017
148 oldal · ASIN: B071ZR7CZZ · Fordította: Jocelyne Allen · Illusztrálta: Nagata Kabi
Seven Seas Entertainment, Los Angeles, Kalifornia, 2017
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781626926035 · ASIN: 1626926034 · Fordította: Jocelyne Allen · Illusztrálta: Nagata Kabi

Clementine_929 >!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

Hú, ez egy nagyon komoly kötet. Nem egészen erre számítottam, de részletekbe menően tárgyalta a mentális betegségek hatását az életére, a felnőtt lét alapvető problémáit, amiről fiatalkorunkban valahogy elfelejtenek szólni. A rajzolása nekem nem elég kidolgozott, de erre nagyon hisztis vagyok, nem feltétlenül a könyv hibája a dolog.
Szintén egyéni vélemény, de nekem kicsit elhúzott volt. Ezen túl viszont érdekes és elgondolkodtató.

Zsoofia>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

Nincs egy napja, hogy @Ross-nál láttam az értékelését, és azonnal tudtam, hogy ezt a mangát nekem írták. Hűdeméghogy.

Először a címre reflektálva: ez a mű kiemelkedően őszintén kezeli a LGBT-témát, az írónő próbálja meghatározni magát, miközben nincs meg a megfelelő szókincse hozzá, miközben reflektál arra, hogy mennyire káros yaoiból, tágabb környezetben pornóból megtanulni a szexuális kommunikációt, és ez még csak a jéghegy csúcsa. A könyv komoly témái (depresszió, szorongás, önkínzás) az életrajzi jelleg és a személyes hangvétel miatt annyira igaziak…

A könyv szexhez való hozzáállása miatt annyira tökéletes lenne szexuális felvilágosító alapanyagnak, csak a másik fő téma (ami azt taglalja, hogy felnőtt korod ellenére nem érzed magad annak) nem biztos, hogy egy tinédzsernél is megfelelően le tudna csapódni.

Röfipingvin P>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

Nyers és nagyon őszinte. Sokunknak szüksége is van (lenne) erre. Emelem kalapom Nagata Kabi előtt!

Kitsune>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

„Some people take rejection from one thing as being rejected from everything.”

„In the journal I was keeping at the time, I wrote: Maybe I'll be able to look harder at the past by getting some experience in the present.”

Amennyit hallottam előzetesen erről a mangáról, tudtam, hogy kendőzetlenül őszinte lesz, de ahhoz képest, amit kaptam én valamelyest másra számítottam. spoiler Hogy ez mennyire „jó” a gyógyulás szempontjából és a sztori befogadását tekintve, az már egy más kérdés.

Nagyon mélyre megy önmagában, de ez külső szemmel nekem néhol borzasztóan egy helyben toporgósnak tűnt, máshol viszont hihetetlenül elsietettnek. Tudom, hogy a depresszió komplett emlékeket tud törölni, másokat pedig jelentősen megmásít, és amit belül a világ problémájának érzünk ilyenkor, az lehet, hogy egy egészséges pszichének csak egy homokszem a sivatagban (vagy fordítva) – és pont ezek miatt volt olyan nehéz teljesen kiegyensúlyozott állapotban olvasni a szenvedésről. No, nem mintha jobb lett volna még mélyebbre rúgni magam vele akkor, amikor én is rosszul vagyok, szóval érdekes kérdés, mikor is érdemes elolvasni ezt.

Ezenkívül nekem nagyon szembeötlőek voltak a kulturális különbségek is. Habár a szülőket is csak a tipikus túlgondoló elme szemszögéből ismerjük meg, azért ott voltak a tipikus asian parent sztereotípiák, amik miatt a lány elvárásokról és egészséges ragaszkodásról alkotott képe még az állapotához mérten is elég kifacsart volt. Nehezen tudtam megemészteni egy-két dolgot. spoiler

Ami viszont tetszett, az az, ahogyan a generációs és családi problémák feltárása után azt is felismerte, hogy bizonyos dolgokban ő is hibás és ő maga is tud rajtuk változtatni. off És nekem a rajzolás is bejött, tetszett ez a légies vázlatszerűség és a cuki rózsaszín árnyalatok, amik nemcsak esztétikusak voltak, de helyenként az érzelemábrázolást is felerősítették.

Amsellied>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

Egy már-már könyörtelenül őszinte történet arról, ahogy valaki éveken át küzd a mentális egészségéért. Érdekes és szórakoztató olvasmány, de nehéz volt haladnom vele. Fejezetenként szünetet tartottam, hogy leülepedjen a sztori. Remélem azóta még jobban van a mangaka.

kucmorgo>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

Kicsit másra számítottam, minden esetre nagyon érdekes volt olvasni az író életéről, érzéseiről, küzdelméről az élettel. Az biztos, hogy az élet nem egyszerű dolog, bármivel is küzd vagy nem küzd az ember.

Hanon13>!
Nagata Kabi: My Lesbian Experience with Loneliness

A manga első része volt számomra igazán erős és mondhatni fájdalmas. Sosem éltem át ezeket, a szorongást, a megfelelni vágyást. Annyira jól vannak ábrázolva és leírva ezek az érzelmek hogy tényleg szinte átéreztem.
Ez volt körülbelül az első 2-3 fejezet, ergó a kötetnek a fele. Ezért kapja meg a magas pontszámot, mert megmutatja hogy mennyire nehéz kimászni ezekből a helyzetekből. Azonban a maradék fejezet, ami azt hittem az egésznek a lényege lesz. Engem valahogy nem fogott meg. Mármint nekem kicsit leegyszerűsítettnek tűnik az egész, csak azért mert valaki felbérel egy prostituáltat attól még nem oldódik meg hirtelen minden. Csak egy kicsit segít, legalábbis ebben az esetben.
Nem az a megszokott, tipikus manga, amit általában látunk a boltokban. Tegyünk mondjuk hozzá hogy először nem is nyomtatásban jelent meg, hanem Pixiv-en, ami körülbelül a japán Deviantartnak tekinthető. Érdekes hogy ez később kikerült nyomtatásba, mivel tényleg nagyon más. Sokkal jobban hasonlít egy drámai nyugati képregényhez.

discipula_magistrae>!

Whenever, wherever – I was always uncomfortable, one way or another.

Recently, I've realized that the times when I'm uncomfortable…

… are related to when I'm trying to make myself look good due to an inferiority complex, or when I don't understand how I actually feel.

28–29. oldal

discipula_magistrae>!

Some people take rejection from one thing as being rejected from everything.
[…]
Or for them, being rejected by a specific person might mean a total rejection.
I think I'm one of those.

My Lesbian Experience with Loneliness sorozat · Összehasonlítás