Bosszantöpp ​és más furcsaságok, avagy Rebimesék félősöknek és bátraknak 24 csillagozás

Nádasi-Ozsvár Andrea: Bosszantöpp és más furcsaságok, avagy Rebimesék félősöknek és bátraknak

Rebeka egy tökéletesen átlagos kislány, aki bátor és kíváncsi természete miatt hajlamos mindenféle zűrbe keveredni.
Ezekben a mesékben az ő kalandjait követhetjük nyomon, egy varázslattal átitatott világban. A kötekedős Bosszantöpptől (akinek feltett szándéka bajba sodorni Rebit), a jószívű Csíkoshátú Bőröndös Sompolykáig (aki viszont segít Rebinek visszanyerni a számítógép elé kövült apukájának figyelmét) egy mágikus világmindenség kel életre minden történetben, titokzatossággal és képzelettel színezve az egyébként hétköznapi élethelyzeteket.
A Rebimesék kedvesen eredeti és szórakoztató történetek gyűjteménye, melyeket nemcsak a gyermekek, de a szülők is élvezni fognak esti meseolvasáskor – de legyetek óvatosak, mert ha legközelebb valami különös történik az otthonotokban, ti is hajlamosak lesztek benézni a sötét sarkokba, nem lakik-e ott valaki….

Magánkiadás, Budapest, 2016
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631252866 · Illusztrálta: Főgel Alexandra

Zsófi_és_Bea P

Nagyon tetszettek ezek a mesék, a varázslatos lényekkel, és a nagyon ismerős történetekkel. Hiszen a gyerekek máshol sem szeretnek annyira rendet rakni, és igazából lehet, hogy jól jön néha egy Bosszantöpp, aki ráébreszti őket arra, hogy miért is lehet jó dolog, ha rendet raknak, elpakolják a játékaikat önmaguktól.

Más gyerekek otthonában is tűnnek el zoknik, cipőfűzők és egyéb plüssállatkák, talán Rebi története ötletet adhat, hol keressük őket és felhívja a figyelmet arra, hogy a jó cselekedet, mindig elnyeri a jutalmát.

A kitartás és próbálkozás jó példája pedig Zebulon, a zámpírzokni története. Ajánlom ezt a könyvet közös esti mesékhez, délutáni olvasásokhoz, amikor még a porcicákat is meg lehet keresgélni, esetleg a sarokban lakó Kenderszakállúhoz is bekopoghattok.

És jól vigyázzatok Anyukák és Apukák, ha a gyermeketek rákeni az arcpakolásotokat a szőnyegre, majd megszórja borsóval, esetleg lepkehálóval szaladgál a lakásban, vagy kiömlik egy kis baracklé, akkor lehet, hogy Bosszantöpp ólálkodik az otthonotokban, ragadjatok ti is inkább lepkehálót, és akkor biztosan jókedvűen fogtok majd elaludni.
Bővebben://http://konyvutca.blogspot.hu/2016/08/nadasi-ozsvar-andr…

Trudiz P

Nagyon, nagyon kedves mesék bújtak itt meg :)
A gyermeki kifogyhatatlan ötletességből kaptunk ízelítőt bőven: Bosszantöpp elkapása, Apa játékba csábítása…
Kupiszatyor- olyan ötletes :)
És a porcicák még tetszetősek is voltak. Erről jut eszembe: az illusztrációk is gyönyörű színvilágból születtek :)

blueisthenewpink SMP

A bevezetőt nem olvastam fel a hatévesnek, mert szerintem frászt kapna, hogy bárhol lények lehetnek :) A mesék viszont nagyon tetszettek neki is, nekem is. Szerettem az ismerős helyzeteket, a magunkon nevetést, a csipetnyi varázslatot, a határtalan gyermeki fantáziát, a humorát. spoiler Sok más kortárs mesével ellentétben itt teljesen egyértelmű volt, mi jó ötlet, és mi nem az, nem kellett utána külön megbeszélni. Jöhet a következő!

Chöpp

Aranyos volt. Főleg a csigás-zoknis mesék voltak nagyon édesek. Mint majdnem mindig a mesés köteteknél, a végére jöttem bele, de úgy, hogy olvastam volna még szívesen.

worsi ASP

Nem hosszúak ezek a mesék, de annyira jók! Mert egyszerre hétköznapiak és varázslatosak is, és bennük van a gyermeki fantázia meg a felnőttek földhözragadtsága is.
A kedvencem a spoiler mese volt, mert eszembe juttatta a nagybátyám hasonló esetét, mikor spoiler.
A rajzok meg nagyon szépek.
Jó lesz, ha belenőnek a gyerekeim, mindenképpen el fogom nekik is mesélni! De addig is olvassátok ti is!

dianna76 P

Újra és újra törppé akartam átlényegíteni ezt a kis fura élőlényt. Valahogy nem állt a szemem és a szám rá a Bosszantöpp-re.
Aranyosak voltak a könyvben lévő történetek, és egy-egy tanulságot is le lehetett vonni.
Bosszantöpp egy gonosz kis élőlény. Rosszat akar a gyerekeknek, olyanformán, hogy a szüleik kiabáljanak velük. Persze, ha valaki jó, és szót fogad, akkor keresztbe tudja húzni a számításait ennek a kis fura lénynek.
A második mesében haragudtam apára a számítógépfüggősége miatt. De kérem, milyen példa ez egy gyereknek?? Apa fülét-száját bezárva naphosszat gépezik??! Bevallom, nekem más ötletem támadt a mogyoróval kapcsolatban. Csak egy csúzli kellett volna hozzá, aztán fülön pöckölés!! Feltéve, ha nem lett volna apán egy jókora fülhallgató.
A porcicás történetnél mindjárt eszembe jutott ez a mesekönyv. Na meg az is, hogy vár rám a portörlés, ami azóta meg is volt. Ez a mese nagyon tetszett. Aranyos volt a porcica család, de rajtuk kívül ismét találkozhatunk varázslatos lényekkel is.
A csigás mese mosolyogtató volt. A képen gördeszkázik egy csiga… Jó fej nagyon! A mesén túl egy kis információt is kaphatunk a csigákról. Tetszett, hogy az előző meséből megismert szereplők is megjelentek.
Az utolsó történetnél olvasható egy mese is a mesében. Ezeket annyira nem szoktam szeretni, de ezúttal nem volt kivetnivalóm ellene. A világot látni vágyó zokni története szintén aranyos volt. Ebből a meséből a „Gyakorlat teszi a mestert” mondás jött le, ill. volt egy fontos üzenete: nem szabad feladni a dolgokat!
Az illusztrációk kedvesek voltak, de nem olyanok, amiket én szívesen elnézegetek egy mesekönyvben.

Magánkiadás, Budapest, 2016
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631252866 · Illusztrálta: Főgel Alexandra
Erzsébet_Szászi

@Zsófi_és_Bea jóvoltából ismerkedtünk meg ezekkel a remek történetekkel. Az első olvasás után azonnal el kellett kezdeni előlről és azóta is igen sokszor előkerült, tehát nem csak én élvez(t)em, hanem a leányzó is. A mesékben remekül megférnek egymás mellett a hétköznapi és csodás elemek. A tanulságok nem túl szájbarágósak, nem taszítanak. (Mondjuk nem is vették rá az 5 évest a magától pakolásra.)
És én is szeretnék krémcsolyázni. :-)

Angeleyes26

Ritkán olvasok mesét, aminek legfőbb oka, hogy még nincs gyermekem, de amikor a könyv írója, azaz kedves ismerősöm megkért, hogy olvassam el, nagyon megörültem. Ami először feltűnt, az a könyv frappáns címe volt, amivel már rögtön kíváncsivá tett miről is szólhat ez a mese és én, mint felnőtt hogyan fogok vele megbirkózni?
Őszintén mondom nagyon jól szórakoztam a rövid, egyedi történeteken, amibe keveredik a gyermeki fantázia, a varázslat és a valóság is, melyet kisgyermekes szülők gondolom, gyakran tapasztalnak.
A mesebeli karakterek közül legjobban a Csíkoshátú Bőröndős Sompolyka és a Porcicák tetszettek. Az illusztrációk pedig nagyon illenek a történetekhez, szépek a rajzok, amit bevallom többször is megnéztem.
Amikor elolvastam az utolsó mondatot, akkor jöttem rá, hogy jajj vége van???!!! Köszönöm, hogy egy kicsit én is átváltozhattam gyermekké. Azért néha benézek az ágy alá, nincsenek-e porcicák….biztos, ami biztos :)

skolik I

Tulajdonképpen ebben a könyvben semmi rendkívüli nincs. Pontosabban CSAK rendkívüli dolgok vannak. Viszont ezek a lények, történetek, varázslatok minden gyerekszobában ott vannak, csak észre kell, hogy vegyék őket a gyerekek.
Mindenkivel megtörténhet, aki nyitott szemmel és füllel jár a világban.
És ettől olyan érdekes, hogy semmi fura nincs benne.
Úgy gondolom, minden egészséges lelkű gyereknek van egy ilyen meseországa, csak van aki beszél róla, van aki nem.
Aki igen, az gazdagabb, mint aki nem.
Mert mesék, csodák, varázslatos minden gyerek életébe kellenek.
A mese könnyen olvasható, követhető, hallgatni és olvasni is kellemes lesz a gyerekeknek.
Jól, egyszerűen, érthetően íródott a történet, nem zaklatja fel a gyereket, de nem is unalmas.
Az illusztráció pedig hab a tortán.
Rebi meséi a „mesélj még és muti a képeket” kategóriába fognak tartozni a gyerekeknél:-)

Zsófi_és_Bea P

Szétnézett a konyhában, még a műanyag edényes szekrénybe is benézett, mert ott anya olyan rendetlenséget tart, hogy nyom nélkül eltűnhetne egy háromfejű sárkány is..

Zsófi_és_Bea P

Ez az!! A csiga csendes, nem harap, nem csíp, és van mivel etetni – anya úgyis folyton salátát eszik vacsorára, az meg a csigának is jó. Egy csigára igazán nem lehet panasz, úgyhogy Rebi meg is fogta, és betette a dobozába. Kicsit később eszébe jutott, hogy magányos lesz így ez a csiga, ezért mellétett egy társat.
Aztán arra gondolt, mi van, ha a nagy lapuleveleken lévő kisebb csigák ennek a két csigának a gyerekei, és sírni fognak apa és anya után? Úgyhogy betett még négy csigát a dobozba. És ha a mohán mászó csiga ennek a legkisebb csigának a legjobb barátja, és most elszakítja őket egymástól?! A mohán mászó csiga is ment a dobozba. Addig gyűjtögetett, míg végül húsz, csodálkozó csiga nézett vissza a dobozból.

Chöpp

Játszás közben sok minden kiderült a csigákról, például:
– a csigák jól tapadnak Barbie baba gördeszkáján, és bátran néznek előre a szemükkel, miközben gurulnak

Kapcsolódó szócikkek: éti csiga
dianna76 P

Úgy tűnik, időnként megéri jónak lenni – kuncogott halkan Rebi, mielőtt becsukta a szemét és elaludt.