Nádasi Krisz (szerk.)

Könyvbe ​zárt karácsonyok 8 csillagozás

Tizenkét meghitt, karácsonyi történet
Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok

Ki ​ne szeretné a hideg téli napokban egy jó könyvvel a kezében, a kandalló előtt várni a karácsonyt? A kandalló nem garantált, de az igen, hogy ez a kötet, amit Ön most a kezében tart, a legjobb választás az ünnepi készülődéshez. Tele van különleges, meghitt, mégis mai történetekkel, mindenki talál köztük kedvenceket.
Ez a legjobb karácsonyi ajándék: magunk számára, mások számára, és nemcsak a tartalom miatt, hanem mert csupa szeretetből készült. Minden szerző, a műveket válogató zsűritagok, az illusztrátor és az ötletgazda-szerkesztő a szívét adta ebbe a könyvbe, hogy minél több olvasó kaphasson egy darabkát a szeretetükből.
A lapokon hangulatos családi történetek, romantikus, elgondolkodtató, vagy épp rejtélyes események elevenednek meg. Megismerhetünk kamaszokat, középkorú és idős szereplőket, sorsokat, lányokat és férfiakat, boldog és szomorú főhősöket itthon és külföldön, de kizárólag mai, magyar írók tollából.
Amikor Ön megveszi ezt a könyvet, nemcsak… (tovább)

A művek szerzői: Keresztesi Dorottya, Tapodi Brigitta, Tolnai Norbert, Kukucska Ferenc

Underground, Budapest, 2015
402 oldal · ISBN: 9781311344533 · Illusztrálta: Mészáros Nóra

Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok

Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok Tizenkét meghitt, karácsonyi történet

A novelláskötet tizenkét karácsonyi történetet tartalmaz, melyeket egytől egyig átjár az ünnepi varázslat hangulata. Mindegyiket elolvastam és örömmel tapasztaltam, hogy nem csak hölgyek jelentkeztek a pályázatra. Bár sokszor nagyon jól titkolják, de a férfiak legalább annyira kedvelik a karácsonyt, mint a hölgyek. Erre is bizonyíték, hogy a Könyvbe zárt karácsonyok című novellás kötetbe a hat hölgy műve mellett, hat férfi alkotása is helyet kapott. Nem is akármilyen alkotások. Szinte kivétel nélkül mindegyik novella olyan, amit önálló regényként, vagy egy regény kezdeteként is el tudnék képzelni.
Bővebben: https://dianalandry73.wordpress.com/2015/12/05/konyvaja…

Judy22 P
Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok

Változatos, meghitt, meghökkentő, romantikus, futurisztikus? Minden van benne.
Igazi karácsonyi hangulatot áraszt:)
Továbbiak a blogomon hamarosan három interjúval egyetemben…

KNW IP
Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok

Csalás lenne, ha kevesebb csillagot adnék ennek a könyvnek, mint ötöt, hiszen másokkal egyetemben én választottam ki ezt a 12 történetet, hogy ezek szerepeljenek a kötetben… Imádom ezt a könyvet, mert karácsonyi hangulatba ringat, és mert választhatok, a 12 sztori közül melyiket olvassam el, aszerint, hogy éppen családos vagy romantikus könyvre vágyom, csalódott vagyok, fáradt vagy éppen jókedvű, na és hogy mennyi időm van.
Elő a fűszeres kakaóval :)

Monii P
Nádasi Krisz (szerk.): Könyvbe zárt karácsonyok

Nem mondom, hogy a legjobb novelláskötet amit valaha olvastam, de vannak benne gyöngyszemek. Igazából annyira vegyesek a sztorik, hogy szerintem mindenki megtalálja a magának valót. Nekem főleg a kicsit misztikusabb, izgalmasabb történetek tetszettek, pl.: Szabó Péter vagy Tolnai Norbert novellái. Suhanyecz Szilárd műve olyan volt, mintha a nagypapám ülne mellettem és mesélne, Nagy-Rakita Melinda sztorija pedig nagyon érdekelt, szépen meg van írva, izgalmasnak találtam.

Diana_L IP

Jézusnak minden fájdalmadat odaadhatod, és Ő cserébe valami ennél is szebbel ajándékoz meg.
Hogy mi ez az ajándék?…
Maga az öröm, ami abból a hálából fakad, mikor kibontjuk és megpillantjuk, amit kaptunk.
Az együttérzés, amellyel játékbabáinkat magunkhoz öleljük.
A béke, amellyel tele van a gyermeki szív.
A sajnálkozás, amivel eltörött játékainkat nézzük.
A megbánás, amikor a rosszaság után lehajtjuk fejünket szüleink előtt.
A megbocsátás, ami még él a gyerek lelkében.

Ajándékcsere

Diana_L IP

Miután megvacsoráztunk, apa táncolt velem. Minden karácsonykor felkérte az ő kislányát, hogy forogjuk körbe-körbe a házunk nappaliját

Angyalom