Hogyan ​írjunk könyvet? 32 csillagozás

Gyakorlati kalauz fogalmazáshoz, irodalmi és szakmai szövegek írásához
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Az ​írást meg lehet tanulni?
Igen!
Kreatív írás, novellaírás, könyvírás, blogposzt, levél, iskolai fogalmazás, esszé írása – a kiadvány minden kérdésre válaszol. Ez az egyedülálló szakkönyv bevezeti az olvasót nemcsak a regényírás, hanem az általánosságban vett írás titkaiba is. Nádasi Krisz író, szerkesztő azt vallja, hogy a fogalmazás is egy olyan készség, ami gyakorlással és tanulással fejleszthető.

Krisz megmutatja, hogyan nézzünk a műveinkre madártávlatból, mondandónkat hogyan tagoljuk részekre, majd elrepít bennünket a szavak, betűk világába is.

Könyv vagy egyéb fogalmazás tervezése!
Műfaji tanácsok!
Írástechnika!
Írói gyakorlatok, feladványok, példák!
Saját kéziratunk szerkesztése!
Könyvcím és fülszöveg írása!
Gyakorlati tippek!

Nádasi Krisz író és szerkesztő. Írástechnikai, illetve irodalmi rovatot vezet különböző portálokon, tanácsadással, oktatással foglalkozik; intézményesített formában, állami… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2016

meteoritastar P
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet? Gyakorlati kalauz fogalmazáshoz, irodalmi és szakmai szövegek írásához

Elöször is leszögezném, hogy nem azért ültem a könyvön ilyen sokáig,mert unalmas vagy bármi baj is lett volna vele. Épp ellenkezőleg, nagyon is érdekes és hasznos volt. Csak nekem így volt kényelmes.
Rengeteg remek tanácsot kaptam ettöl a könyvtöl, ráadásul olyan stílusban, amitől öröm volt olvasni. Ehhez a sok példa és feladat is hozzájárult. / Kedvenc részeim, amik a párbeszéddel foglalkoztak. /
De számomra a legfontosabb az volt, hogy bátorságot és önbizalmat is csöpögtetett belém egy egy tippel és kedves szóval.
Örülük, hogy olvashattam és biztos, hogy fog még a kezembe kerülni.

Bettina_94 I
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nádasi Krisznek sikerült egy olyan gyakorlati kalauzt összeállítania, amit bármikor elővehetünk, végiglapozhatunk, írás közben olvashatunk, mint egy jól bevált kézikönyvet. Aki írni akar, aki jól akar írni, annak ez mindenképp kötelező olvasmány.

Krisz könyve mindenkinek szól; bloggereknek, tanulóknak, újságíróknak, regényt és szakkönyvet íróknak. Emellett minden lényeges információ, minden fogalom, minden praktika, ötlet, javaslat megtalálható benne, ami az írás különböző fázisaiban a segítségünkre lehet.

Lang_Tünde IP
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Először arra gondoltam, hogy dobok rá öt csillagot, és annyit írok értékelésként, hogy ez az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasnia, függetlenül attól, hogy csupán házi dolgozatot ír, vagy újságcikken, szakkönyvön, esetleg regényen dolgozik, netán blogot vezet. De ennél nagyobb figyelmet érdemel.

Röviden: Igazán hasznos, gyakorlatias kalauz, amely segít eligazodni az írás útvesztőjében, ajánlom minden betűvetőnek!

Bővebben: http://tclang.blog.hu/2018/04/11/ezt_olvastam_nadasi_kr…

Laura_Bakos
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Pár hónappal ezelőtt keltette fel a figyelmemet.
Amióta az eszemet tudom író szerettem volna lenni.
Ehhez hozzá kell csapni a pocsék helyesírásomat is, de ez mellékes.
Szerintem nagyon hasznos könyv, vagyis nekem hasznosnak bizonyult.
Alapjáraton is szeretem az olyan könyveket/blogokat, amik ilyen témával foglalkoznak.

M16 IP
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Azt gondolom, Nádasi Krisz könyve, minden irópalántának hasznos olvasnivalót jelenthet, és hatalmas segítséget nyújthat. Mikor először lapoztam bele, azonnal az jutott az eszmbe, bár tizenévesen, kezdő próbálkozóként nyomott volna valaki egy ilyen írástechnikai könyvet a kezembe. Mennyivel könnyebb dolgom lett volna, elindulni a betűk rögös útján! Még annak az írónak is szüksége van némi útmatatásra, akibe jó adag íráskészség szorult, ezért az ehhez fogható olvasmányok kötelező jelleggel kell, hogy szerepeljenek a polcán mindenkinek, aki értékeset szeretne alkotni.
A könyv lépséről-lépésre vezet végig az úton, megkönnyítve a dolgodat, hogy eljuss a vázlattól egészen a kész kéziratig. Csak ajánlani tudom, magam is sok hasznosat tanultam belőle!

papeerzsepi
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nagyon hasznosnak találom ezt a kötetet. Mindenképpen hiánypótló a piacon.
Biztos, hogy fogom még olvasni. Nagyon pratikus tanácsok vannak benne az írással kapcsolatosan, például sosem gondoltam volna, hogy a főszereplő ennyire meghatározó lehet.
A sok nyelvtanban kicsit elveszettnek éreztem magam, már gimiben sem értettem ezeket a szabályokat, de tény és való, hogy a leírt szavak hatását fokozza, ha megfelelően vannak ragozva, egybe vagy különírva, stb.
Köszönöm szépen @KNW-nek, hogy olvashattam, mint utazókönyvet! :)

lucus_97
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Szerintem nagyon hasznos könyv.
Mivel nagyon szertek külömböző történeteket irogatni. Most már tudom mire kell majd oda figyelnem. Közben rengeteg hasznos tanács is volt benne, ami a kezdőknek nagyon sikat segít a könyv íráshoz.

barbye8

(…)
Tehát tanácstalan voltam.
Egészen addig, amíg el nem olvastam ezt a könyvet.

Ez a könyv valami zseniális. Részletez minden apró dolgot a könyvírással kapcsolatban: kezdve, hogy hogyan álljunk neki (szereplők kitalálása, pókábra), továbbá a helyesírási hibákra, a kiadásra, stb… Egyszerűen minden kérdésemre megtaláltam a választ.
De legfőképpen arra, hogy nagyon sokat kell dolgozni egy íráson, hogy könyv legyen belőle. És, hogy nem szabad ülni és várni az ihletre (mint ahogy én tettem), hanem igen is rá kell szánni az időt a gyakorlásra, mert másképpen nem megy.

Bővebb értékelés a blogomon: http://barbyebookreviews.blogspot.hu/2017/07/nadasi-kri…

Kedves_Könyvek I
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Ez a könyv rettenetesen informatív. Szerintem az író mindent bemutatott, ami az írással kapcsolatos. Kitért a fogalmazásra (arról szólt a legtöbb fejezet, és ez nekem különösen tetszett, mert a stilisztikám és a szókincsem a béka segge alatt van xd), a zsánerekre (a könyvben műfajnak nevezi őket, de NEM MŰFAJ!!! A múfaj a regény, a novella, a zsáner a horror, a sci-fi, stb.), valamint a háttérmunkálatokra is. A legtöbb írástechnika könyv arról szól, hogy hogyan írjunk. Kriszé nem. Az övé arról szól, hogyan írjunk, szerkesszünk, valamint hogyan legyünk írók. Még arról is írt –, ami számomra plusz élvezetet nyújtott –, hogy milyen testtartás a jó az íráshoz, hogyan lehet ráhangolódni a kreatív énünkre, és a könyv végén további köteteket ajánlott a témában.

Ami engem nagyon zavart:

•Reklámok egy könyv kellős közepén??? Már ne is haragudjon az, aki ezt kitalálta (és az se, aki megvalósította), de az olvasó nem azért fizet, hogy egy könyv közepe felé egy egész oldalnyi kávéreklámot kapjon… Azért ez szerintem pofátlanság.

•A líra nem műfaj. A líra műnem. Szóval ha valahol a könyvben azt olvassátok az eleje felé, hogy a líra műfaj, el ne higgyétek!

Összegzés:

A legjobb ebben a könyvben szerintem az volt, hogy nem egy száraz tananyagként mesélte el az írás lépéseit, hanem rávezetéssel, példákkal mutatta be a dolgokat a szerző. Ezt nagyon becsülöm, sokkal élvezetesebbé tette az olvasást, és ezáltal arra is tudtam gondolni, hogy „jééé, hát én ezt a hibát eddig elkövettem itt és itt a regényemben”. Meg „naháát, ezt jól csináltaaaam”. Szóval előjött az a gyermeki boldogság, mint amikor végre sikerül bekötnie az embernek a cipőjét vagy először kap ötöst matekból :D

Pennmenelien P
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Határozottan hasznos és egyben nagyon élvezetes olvasmány, alcíméhez hűen tényleg gyakorlati tanácsokat ad. Mindenképpen kell egy saját, hogy többször kinyithassam, ihletet merítsek, segítséget kapjak. Nem célom regényt írni, de a novelláimhoz, emlékkönyvemhez jól használható ötleteket kaptam. Annak is jó kis olvasmány lehet, akik csak kíváncsi, hogy hogyan születhet meg egy könyv (KNW szemszögéből :)) Csak ajánlani tudom, abszolút 5 csillagos!

Iza_Rápolti P

Irj sokat, találd meg az írói hangod!