Hogyan ​írjunk könyvet? 41 csillagozás

Gyakorlati kalauz fogalmazáshoz, irodalmi és szakmai szövegek írásához
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet? Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Az ​írást meg lehet tanulni?
Igen!
Kreatív írás, novellaírás, könyvírás, blogposzt, levél, iskolai fogalmazás, esszé írása – a kiadvány minden kérdésre válaszol. Ez az egyedülálló szakkönyv bevezeti az olvasót nemcsak a regényírás, hanem az általánosságban vett írás titkaiba is. Nádasi Krisz író, szerkesztő azt vallja, hogy a fogalmazás is egy olyan készség, ami gyakorlással és tanulással fejleszthető.

Krisz megmutatja, hogyan nézzünk a műveinkre madártávlatból, mondandónkat hogyan tagoljuk részekre, majd elrepít bennünket a szavak, betűk világába is.

Könyv vagy egyéb fogalmazás tervezése!
Műfaji tanácsok!
Írástechnika!
Írói gyakorlatok, feladványok, példák!
Saját kéziratunk szerkesztése!
Könyvcím és fülszöveg írása!
Gyakorlati tippek!

Nádasi Krisz író és szerkesztő. Írástechnikai, illetve irodalmi rovatot vezet különböző portálokon, tanácsadással, oktatással foglalkozik; intézményesített formában, állami… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2020
Magánkiadás, Budapest, 2016

meteoritastar>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet? Gyakorlati kalauz fogalmazáshoz, irodalmi és szakmai szövegek írásához

Elöször is leszögezném, hogy nem azért ültem a könyvön ilyen sokáig,mert unalmas vagy bármi baj is lett volna vele. Épp ellenkezőleg, nagyon is érdekes és hasznos volt. Csak nekem így volt kényelmes.
Rengeteg remek tanácsot kaptam ettöl a könyvtöl, ráadásul olyan stílusban, amitől öröm volt olvasni. Ehhez a sok példa és feladat is hozzájárult. / Kedvenc részeim, amik a párbeszéddel foglalkoztak. /
De számomra a legfontosabb az volt, hogy bátorságot és önbizalmat is csöpögtetett belém egy egy tippel és kedves szóval.
Örülük, hogy olvashattam és biztos, hogy fog még a kezembe kerülni.

Bettina_94 I>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nádasi Krisznek sikerült egy olyan gyakorlati kalauzt összeállítania, amit bármikor elővehetünk, végiglapozhatunk, írás közben olvashatunk, mint egy jól bevált kézikönyvet. Aki írni akar, aki jól akar írni, annak ez mindenképp kötelező olvasmány.

Krisz könyve mindenkinek szól; bloggereknek, tanulóknak, újságíróknak, regényt és szakkönyvet íróknak. Emellett minden lényeges információ, minden fogalom, minden praktika, ötlet, javaslat megtalálható benne, ami az írás különböző fázisaiban a segítségünkre lehet.

kicsi_Coco P>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Krisz nagyon szimpatikus, intelligens nőnek tűnik a könyve alapján. A könyv szövege és mondanivalója letisztult, érthető, érdekes, számomra nagyon sok új információt tartalmazott, sokszor felkiáltottam (persze csak magamban, nem akarok érzelmeket halmozni), miközben olvastam, hogy „nahát, tényleg, igen, ez is igaz”.

Olyan dolgokat is taglal benne, ami egy hétköznapi olvasónak nem feltétlenül tűnik fel, ám miután egyszer felhívják rá a figyelmét, már lehetetlen lesz nem odafigyelnie rá.

Tetszett, hogy leírta pontról pontra, hogyan kell bizonyos beállításokat alkalmazni a szövegszerkesztőben, mert bár nekem nem volt rá szükségem, mégis kézzelfoghatóbb lesz ettől a könyv, mint sok idegen nyelvről lefordított szakmai könyv. off

Hasznosak voltak a példák és a gyakorlatok is, és bár én nehezen tudom tikkelés nélkül megállni a magyar neveket, de ez csak egy rossz berögződésem.

Az elváló igekötős igék és a köszönés kérdése is új volt, és furcsálltam a felkiáltójelek eltüntetését, mert bár tudom, hogy a könyvekben nem szeretik alkalmazni, nekem mégis valahogy az esik kézre, hogy igenis, felszólító mondatnál tegyük ki a felkiáltójelet.

Egy dolgot bánok, hogy e-könyvben tudtam csak olvasni, sajnos a kiszállítást most nem tudom megoldani, pedig ezt jobb lett volna papír kiadásban forgatni, jegyzetelni, előre és hátralapozni benne. Különösen zavaró volt ez a bekezdések taglalásánál.
Összességében egy nagyon hasznos könyv, amit még biztosan elő fogok venni, az írónő blogjára is feliratkoztam, és ki tudja, egyszer talán tart majd online tanfolyamot is :)

Ha valaki kíváncsi, milyen módszerrel írják kedvenc könyveit, annak meleg szívvel ajánlom, ugyanis én teljesen abban a hitben voltam, hogy az írás egy olyan dolog, amihez tehetség kell, meg kreativitás, és a többi majd jön magától… hát nem!

R4ms3s>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

A könyv hatott rám pozitívan és negatívan is. Az előbbivel kezdeném:
Az írónő rengeteg témát és segítséget feldob ahhoz, hogy általánosságban tudj írni (akár egy fogalmazást, akár egy szakkönyvet). Azért általánosságban mert annyira nem tért ki szerintem kreativitásra, műfaji segítségekre: mindenről általánosságban írt, hogy te döntsd el mit akarsz és hogyan kreálni. Ami egyébként annyira nem is baj, mert voltak benne számomra is új segédletek és elgondolkodtató részek, így már megérte elolvasnom. (Mindenesetre azért többet vártam.)

Viszont amellett nem tudok elmenni, hogy az írónő a könyvet teli rakta reklámmal, hogy egy kicsit úgy éreztem magam mintha egy blogger oldalán járnék, a sok hirdetés/szponzor között.
Végezetül: miután elolvastam kicsit úgy éreztem, mintha egy kis űrt hagyott volna bennem ez a könyv. Biztosan fog még a kezeim közé kerülni, mert a helyesírási/mondat készítő részek tényleg jól lettek leírva.

Magánkiadás, Budapest, 2016
Lang_Tünde IP>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Először arra gondoltam, hogy dobok rá öt csillagot, és annyit írok értékelésként, hogy ez az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasnia, függetlenül attól, hogy csupán házi dolgozatot ír, vagy újságcikken, szakkönyvön, esetleg regényen dolgozik, netán blogot vezet. De ennél nagyobb figyelmet érdemel.

Röviden: Igazán hasznos, gyakorlatias kalauz, amely segít eligazodni az írás útvesztőjében, ajánlom minden betűvetőnek!

Bővebben: http://tclang.blog.hu/2018/04/11/ezt_olvastam_nadasi_kr…

Laura_Bakos>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Pár hónappal ezelőtt keltette fel a figyelmemet.
Amióta az eszemet tudom író szerettem volna lenni.
Ehhez hozzá kell csapni a pocsék helyesírásomat is, de ez mellékes.
Szerintem nagyon hasznos könyv, vagyis nekem hasznosnak bizonyult.
Alapjáraton is szeretem az olyan könyveket/blogokat, amik ilyen témával foglalkoznak.

Kedves_Könyvek I>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Ez a könyv rettenetesen informatív. Szerintem az író mindent bemutatott, ami az írással kapcsolatos. Kitért a fogalmazásra (arról szólt a legtöbb fejezet, és ez nekem különösen tetszett, mert a stilisztikám és a szókincsem a béka segge alatt van xd), a zsánerekre (a könyvben műfajnak nevezi őket, de NEM MŰFAJ!!! A múfaj a regény, a novella, a zsáner a horror, a sci-fi, stb.), valamint a háttérmunkálatokra is. A legtöbb írástechnika könyv arról szól, hogy hogyan írjunk. Kriszé nem. Az övé arról szól, hogyan írjunk, szerkesszünk, valamint hogyan legyünk írók. Még arról is írt –, ami számomra plusz élvezetet nyújtott –, hogy milyen testtartás a jó az íráshoz, hogyan lehet ráhangolódni a kreatív énünkre, és a könyv végén további köteteket ajánlott a témában.

Ami engem nagyon zavart:

•Reklámok egy könyv kellős közepén??? Már ne is haragudjon az, aki ezt kitalálta (és az se, aki megvalósította), de az olvasó nem azért fizet, hogy egy könyv közepe felé egy egész oldalnyi kávéreklámot kapjon… Azért ez szerintem pofátlanság.

•A líra nem műfaj. A líra műnem. Szóval ha valahol a könyvben azt olvassátok az eleje felé, hogy a líra műfaj, el ne higgyétek!

Összegzés:

A legjobb ebben a könyvben szerintem az volt, hogy nem egy száraz tananyagként mesélte el az írás lépéseit, hanem rávezetéssel, példákkal mutatta be a dolgokat a szerző. Ezt nagyon becsülöm, sokkal élvezetesebbé tette az olvasást, és ezáltal arra is tudtam gondolni, hogy „jééé, hát én ezt a hibát eddig elkövettem itt és itt a regényemben”. Meg „naháát, ezt jól csináltaaaam”. Szóval előjött az a gyermeki boldogság, mint amikor végre sikerül bekötnie az embernek a cipőjét vagy először kap ötöst matekból :D

M16 I>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Azt gondolom, Nádasi Krisz könyve, minden irópalántának hasznos olvasnivalót jelenthet, és hatalmas segítséget nyújthat. Mikor először lapoztam bele, azonnal az jutott az eszmbe, bár tizenévesen, kezdő próbálkozóként nyomott volna valaki egy ilyen írástechnikai könyvet a kezembe. Mennyivel könnyebb dolgom lett volna, elindulni a betűk rögös útján! Még annak az írónak is szüksége van némi útmatatásra, akibe jó adag íráskészség szorult, ezért az ehhez fogható olvasmányok kötelező jelleggel kell, hogy szerepeljenek a polcán mindenkinek, aki értékeset szeretne alkotni.
A könyv lépséről-lépésre vezet végig az úton, megkönnyítve a dolgodat, hogy eljuss a vázlattól egészen a kész kéziratig. Csak ajánlani tudom, magam is sok hasznosat tanultam belőle!

papeerzsepi >!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Nagyon hasznosnak találom ezt a kötetet. Mindenképpen hiánypótló a piacon.
Biztos, hogy fogom még olvasni. Nagyon pratikus tanácsok vannak benne az írással kapcsolatosan, például sosem gondoltam volna, hogy a főszereplő ennyire meghatározó lehet.
A sok nyelvtanban kicsit elveszettnek éreztem magam, már gimiben sem értettem ezeket a szabályokat, de tény és való, hogy a leírt szavak hatását fokozza, ha megfelelően vannak ragozva, egybe vagy különírva, stb.
Köszönöm szépen @KNW-nek, hogy olvashattam, mint utazókönyvet! :)

lucus_97>!
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?

Szerintem nagyon hasznos könyv.
Mivel nagyon szertek külömböző történeteket irogatni. Most már tudom mire kell majd oda figyelnem. Közben rengeteg hasznos tanács is volt benne, ami a kezdőknek nagyon sikat segít a könyv íráshoz.

Iza_Rápolti IP>!

Irj sokat, találd meg az írói hangod!