Az ​én Diótörőm 2 csillagozás

Nádasi Krisz: Az én Diótörőm

– ​Engedje meg, hogy hazafuvarozzam.
– Hagyjon békén! – förmedtem rá mogorván. – Egyébként sem ülnék a kocsijába. Maga még a saját lábában is hasra esik. Elképzelni sem merem, mire vetemedik, amikor volán mögé ül.
A muksó hunyorogva nézett le rám.
– Lehetséges, hogy nem vagyok tökéletes, ám magának vigasztalásra van szüksége, nem egyedüllétre – mondta.
– Bravó – suttogtam. – Most meglepett. Mire nem képes egy magafajta figura!
– Na látja! – vigyorodott el. – Bízza rám magát nyugodtan.
– Azt azért nem – intettem. – De megengedem, hogy hazavigyen. Vagy inkább valahova a közelbe.
– Ahogy parancsolni méltóztatik – hajtotta meg magát a förmedvény, és elindult a járdán a parkoló autók mellett.
Amikor ismerős csip-csipet hallottam, lemerevedtem.
A pasi felém fordult. Félmosoly játszott szája sarkában.
– Ugye komolyan azt hitte, hogy egy múlt századi roncs Trabantban szállítom haza?
– Nem! – vágtam rá gyorsan. Túl… (tovább)

KNW, 2015

Judy22
Nádasi Krisz: Az én Diótörőm

Ha én írnám a fülszöveget, így hangzana.
Luca egy átlagos lány, akinek átlagos problémái vannak a munkájában, az életével, a párválasztásban. Míg nem egyszer, egy netes társkereső hirdetés minden felbolygat.
Humoros, romantikus történet az életből merítve.

Nem mondom, hogy egyedi a könyv története.
Olvastam már hasonlókat százszor. De igényesen van megírva.
Van benne humor, irónia, remény, romantika, dráma és veszekedés, és egy kis csavar is. Tanmese, mert győz a jó és a rossz(bűnös) meglakol. Egy kis melegség. Remény. Remény, hogy mindenki egyszer megtalálja a helyét az életben, a párt, akit neki rendelt a világ. Remény, hogy vannak boldog befejezések, vannak olyan emberek, akik segítenek, nyitott szemmel járnak. Van igazi boldogság.

Velencei_Rita I
Nádasi Krisz: Az én Diótörőm

Engem teljesen beszippantott a történet már az első oldalon. Nagyon élveztem a sziporkáit, a fiatalos humorát, a meglepő fordulatokat. Szellemes megoldás, hogy a fejezetek utolsó mondatai visszaköszönnek a következő elején. A pajzán utalásokat kicsit sokalltam a szövegben, de igazán ez sem volt zavaró, összességében egy remek könyv. Az első olvasást nagyon hamar követte a második, és utána úgy tettem le, hogy (bár addig nem terveztem ilyesmit) kedvet kaptam én is egy karácsonyi humoros-romantikus kisregény megírásához!