Úton-útfélen 4 csillagozás

Nádasdy Borbála: Úton-útfélen

Nádasdy Borbála grófnő úton-útfélen a szabadságról, a személyes autonómia megőrzéséről beszél. Hitelét saját életének rendhagyó példája adja. Személyes szabadságára nemcsak azok törtek, akik előre kirótt büntetéseikhez kerestek bűnösöket, de meglepő módon azok is, akik pénzt, világsikert, hatalmat kínáltak neki. Örök talány, hogyan ismerte fel e kísértésekben az igazi veszélyt. Vonzalmát az ésszerűtlennek látszó döntések, a másolhatatlan minták iránt ősi ösztön őrzi tűzön-vízen át, talán csak azért, hogy napjainkban ország-világ-járó küldetését teljesítse. Hogyan jutott el példája az emberek szívéhez, hogyan lett fogékony közszereplő, ebben a könyvében ezt mondja el nekünk.

Méry Ratio, 2014

Nádasdy Borbála: Úton-útfélen

Nagyon szeretem Nádasdy Borbála könyveit, s ez is szívet melengető, kedves írás volt! Csokorba gyűjti író-olvasó találkozóinak, előadásainak élményeit, sok verssel, idézettel, anekdotával. Érződik „a szív” az elmesélt történetekből. Nagyon szívesen lenyomoznám az írónőt, hogy találkozhassam vele – hisz már 81 éves, mint az én nagymamám spoiler Meg kell őriznünk ezt a szellemiséget és szeretetet, életigenlést, amely süt minden könyvéből!! Szeretés van, így nem túl cizelláltan mondva. :))

lilyD>!

[…] a szenvedés is lehet ajándék, ha abból alkotás és erő fejlődik. A szenvedés nem egy fürdőkád, amibe az ember belefekszik és hagyja, hogy ellepje a fájdalom. Minden korban fontos, hogy ezt szem előtt tartsuk.

97. oldal (Méry Ratio, 2014)

lilyD>!

Tiltott és titkolt évek…! És most otthon ennyi szeretet. Érdemes kitartani és igaznak maradni.

90. oldal (Méry Ratio, 2014)