100 ​év – 100 kép – 100 gondolat 25 csillagozás

Nádasdy Ádám: 100 év – 100 kép – 100 gondolat

A kötet 1890 és 1989 között minden évből egy-egy, a Fortepan archívumból válogatott fényképet közöl, amelyekhez kapcsolódóan Nádasdy Ádám sokszor személyes, néha lírai, legtöbbször azonban elgondolkodtató eszmefuttatásait olvashatjuk.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kossuth, Budapest, 2020
Kossuth, Budapest, 2020

MortuusEst>!
Nádasdy Ádám: 100 év – 100 kép – 100 gondolat

Ez tipikusan az a könyv, amit magamnak soha nem vettem volna meg, de ajándékként nagyon örültem neki.
Rajongok a Fortepanért, ha csak egy szimpla album lenne, akkor is élvezet lenne forgatni.
Nádasdy Ádám „egyperceseit” pedig öröm . Nagyon különös élményt adnak, az olvasóban is megindul az emlékezés.
Kicsit el is érzékenyültem, mikor először kinyitottam. Az 1903-mas fényképen az a templom van, ahol az esküvőm volt. Székesfehérvár nekem is a gyerekkort jelenti( már nagyon régen Budapesten élek), ahogy Nádasdy feleleveníti a gyerekkori kiflizést a nagyapjával, egy pillanatra én is elgyengültem.

XX73>!
Nádasdy Ádám: 100 év – 100 kép – 100 gondolat

Megdöbbentően otthonos. Akár egy vasárnap délutáni családi uzsonna: előkerülnek a dobozok mélyéről a fényképek, és halkan rebbenő mese is jut minden kép mellé. Elképesztő, hogy ki mire emlékezik fotómemóriával, s kinek mi süllyed el végleg az emlékezetében.

pókliliom>!
Nádasdy Ádám: 100 év – 100 kép – 100 gondolat

A képek jók az ötlet jó lenne, a megvalósítás nem annyira. Olyan mintha Nádasdy nem tett volna bele sokat, csak úgy saját kútfőből írt volna hozzá gondolatokat és nem nézett utána a valódi tényeknek. És kicsit illúzióromboló ez a mai nyelvezet amit használ: romkocsma wifivel, fickók.

Richárd_T>!
Nádasdy Ádám: 100 év – 100 kép – 100 gondolat

Nagyon ajánlom ezt a könyvet, fotóalbumot. Jó volt egy kicsit nézegetni a képeket és olvasgatni. A fotókhoz tartozó Nádasdy Ádám szövegek pedig hol humorosak voltak, hol leíróak,de mindig illeszkedtek a képhez és a kép hangulatához.

cseri>!

És vajon mit csinál az a négy fiú balra hátrébb, mi lóg a kezükben? Jojóznak? Nem: virág!

Izolda P>!

Termékkóstoló
Én nem szoktam kérni az ingyen kóstolókból, emelt fővel továbbmegyek, vagy ha nagyon kínálnak – szerény mosollyal elhárítom. Nem tudom, miért. Talán hogy ne ok döntsék el. mikor mit fogyasztok, vagy talán most éppen nem erre az ízre vágynék, szóval beavatkozásnak érzem a táplálkozási viszonyaimba. Az élettársam viszont ellenkezőleg, azonnal mindent kipróbál, cuppantva kóstolgatja, gratulál a helyes lánynak, aki osztogatja, sőt szóba elegyedik vele, megkérdi, milyen a forgalom, szeretik-e az emberek ezt a dolgot, és vajon van-e ugyanez más ízekben. Én meg rángatom hátulról, hogy gyerünk már, mit töltjük itt ezzel az időt, veszek neked rendes adagot. Nem erről van szó, mondja, pedig szerintem az ingyenesség vonzza, a talált pénz, az ilyen típusoknak mindegy, hogy mit kínálnak. „Én nem vagyok típus, jó?" – mondja sértődötten, miközben én savanyúan állok, mint a képen a fehér galléros úr.

Izolda P>!

Én megértem, hogy le kellett bontani az egész Tabánt, menthetetlen volt, mélyen beette magát mindenhová a tüdővész.