A ​szerelem üzlete (Érted 1.) 127 csillagozás

N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Fehér ​Dániel elismert ügyvédként dolgozott, ám karrierjének olyan ármány vetett véget, melyet nem tudott lemosni magáról. Édesapja, Magyarország legismertebb cipővállalatának igazgatója, aki szeretné, ha leköszönése után fia venné át a vezetést a vállalat élén. Dániel semmit nem tud a kereskedelemről és hidegen hagyják a cipők. Apja kényszerítése miatt kénytelen az első számú Fashionshoes üzletben megtanulni az ezzel járó feladatokat.
Az üzlet jelenlegi vezetője Schwartz Zsófia, elvált, egy gyermekes családanya, aki szárnyai alá veszi Dánielt. Bár tudja, hogy ki ő, nem kivételez vele, kemény leckéket ad neki tiszteletről, kitartásról és alázatról. Zsófi életét volt férjével való kapcsolata is megnehezíti, ugyanis a férfi még nem törődött bele a válásba. Vajon Zsófi meg tud birkózni volt férjének manipulálásával?
A közös munka során Zsófi és Dániel egyre közelebb kerül egymáshoz, és olyan szerelem bontakozik ki kettejük között, ami mindent megváltoztat.
(tovább)

Katica_98 P>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

@Detty77 értékelését olvasva kaptam kedvet a könyvhöz. Nagy köszönet érte Drága! Már az első oldalon tudtam, hogy ez tetszeni fog. Nemcsak hogy tetszett, egyszerűen imádtam. Már kerestem is az szerző többi könyvét, de meglepődve láttam, hogy csak ez az egy van. Valóban az első könyve az írónőnek? Akkor milyen lesz a többi! Kedvencet avattam és az írónő rajongóinak a tábora is gyarapodott általam.
Kedves N. Simon Barbara!
Valóban megérdemli a könyved a 99%-ot.
Csak gratulálni tudok! Csodálatosan írsz! Nagyon jó volt a történet, meglepő fordulatokkal. Sokszor megmosolyogtattál, de ennek ellenére sok életbölcsességgel, sok szép gondolattal bővelkedtem. Remélem most is alkotsz! Ha ilyen tehetséggel áldott meg a magasságbeli, kérlek ne tartsd magadban! Szerezz nekünk írásoddal sok – sok boldog órát! Nagyon várom a következő könyvedet. Ezért pedig hálás köszönet, hogy olvashattam!
Csak ajánlani tudom!
spoiler

kincsii_v>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Volt szerencsém elolvasni N. Simon Barbara egyik regényét, ami egy romantikus, erotikus kötet. TikTok-on figyeltem fel az írónő posztjaira, ami eléggé figyelemfelkeltő volt számomra. Ezt a történetet nem azért vettem a kezembe, mert izgulni, agyalni szerettem volna, hanem mert az ilyen típusú regények kiszámíthatósága rendkívül jó kikapcsolódást nyújt számomra. Azonban ennek a történetnek a végén a szívem szakadt meg.
Meglepően jól szórakoztam rajta és hamar végeztem is vele. Vicces, szexi, de azért komolyabb témákat is boncolgató sztori.
Én Zsófi karakterét nagyon szerettem, mert nekem tetszett a magabiztossága. Az, amit egyedülálló anyaként csinált, az valami fenomenális, és a Márkkal való kapcsolata miatt fordulatosabb volt a könyv, mint én arra számítottam az elolvasása előtt.
Dani karaktere azonban kicsit összetettebb. Ő egy jóképű, pajzán, de igen eszes szereplő, aki korábban ügyvéd volt, de botrányba keveredett.
Ötletesnek tartom a regényt nagyon, mert ez nem egy olyan szerzemény, amiben a klisé viszi előre a cselekményt. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez egy számomra valósághű történet volt, mert nem szinte már hihetetlen dolgokkal haladnak előre, hanem Zsófi és Dani között valóban lehet érezni a feszültséget, és a valóban rigolyás kapcsolatot. Azt is érdekesnek tartottam, hogy egy cipőboltban játszódik a történet és Zsófinak kellett betanítania a főnök fiát az ügyvédi karrierjének a bukását követően.
Szívből tudom ajánlani mindenkinek, aki olyan olvasmányt szeretne, ami a normál kikapcsolódás mellett teljesen más érzéseket is kelt az olvasóban.

N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Pozitív csalódás volt számomra ez a kötet, jóval többet kaptam tőle, mint amire számítottam. A történet két főszereplője Zsófi és Dani, akik nem is lehetnének nagyobb ellentétei egymásnak. Dani egy pökhendi, beképzelt, gazdag srác, aki csak a kalandoknak él, míg Zsófi felelősségteljes és hűséges nő. A sors úgy hozta, hogy ők ketten nem csak találkoztak egymással, de Dani Zsófi „beosztottja” is lesz, ami elég sok bonyodalomnak és feszültségnek válik a táptalajává. A történet végére mindketten sok változáson mennek át, jól kiegészítik és helyrebillentik egymást. A kedvenc karaktereim Dani anyukája és Zsófi kisfia, Botond voltak, míg az előbbi a bölcs kijelentéseivel, addig az utóbbi az aranyos megjegyzéseivel lopta be magát a szívembe. Kíváncsian várom, hogy a sorozat következő része mit tartogat majd még a számomra!
Bővebben: link

bemese05 P>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Érdekes utazáson vettünk részt Zsófival és Dániellel. Szerintem nagyon kevés dolog, probléma maradt ki a könyvből. Szerintem annyi mindent átéltek, ami elég lett volna még 1-2 részre is. A könyv vége felé már tippelgettem, h mi az ami még jöhet és nem volt! Nem mondom, h nem sajnáltam néha őket, csoda, h képesek voltak kialakítani egy normális kapcsolatot.
Dániel az elején egyáltalán nem volt a szívem csücske, leginkább bemostam volna neki, annyira pofátlan volt. Na és arról nem is beszélve, h nem úgy viselkedett, mint egy 30+-os ügyvéd, inkább egy tinédzser fiúra hasonlított. Nem is nagyon értettem, h Zsófi hogyhogy nem képelte fel. Szóval innen volt szép nyerni :D Sokkal jobban kedveltem amikor már sikerült normálisan viselkednie.
Szerintem nem döntött jól a könyv végén!
Zsófi igazából kicsit semleges maradt számomra, bár anyaként 1-2x nem értettem egyet a viselkedésével. De a lényeg az volt, h kellő támogatást nyújtottak egymásnak, amikor hagyták magukat! :D

B_Kittina >!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Miután szerencsém volt a második részét a sorozatnak előolvasni úgy gondoltam, hogy itt az ideje az első résszel is megismerkedni.

És milyen jól tettem!♥
Vicces, szexi, de ezek mellett kellően komoly témákat is felvonultatott a könyv.

Fehér Dániel♥♥♥
Na, Ő aztán tudja, hogy mitől döglik a légy. Amellett, hogy jóképű és pimasz, okos is, hiszen ügyvédként praktizált, amíg egy botrányba nem keveredett. Miután miután ez véget vet a karrierjének, az apja üzletében kezd dolgozni, ahol megismerkedik Zsófival. Kettejük között a kémia az első perctől kezdve érezhető, párbeszéd nagyon tetszettek. Nagyon életszerű volt a kapcsolatuk leírása ellenben sok Másik romantikus könyvvel, itt tényleg érezni lehetett a hullámvölgyeket.
A könyv végén történtek miatt a szívem megszakadt érte.

Zsófi is első pillanattól szimpatikus volt, tetszett a magabiztossága. Ahogy a munkahelyen is helytállt, valamint egyedülálló anyaként is, hihetetlen volt. Remek párt alkottak Danival.

A legaranyosabb szereplő azonban Boti volt. Nagyon cuki, talpraesett kisfiú.

A cselekményre sem lehetett panasz, elég sok meglepő fordulat volt benne, néhol csak pislogtam, hogy “ez most tényleg?, ezt most hogy?”.

Nagyszerű első könyv. Olvassátok, szeressétek. A kikapcsolódás garantált!♥

Beszterczei_Erika>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Miután bezártam a könyvet csak pislogtam, ültem, hogy jesszus ez az írónő hol volt eddig???

Nagyon nehéz számomra szavakba önteni amit ez által a könyv által kaptam!

Bátorságot. Erőt. Hitet. Reményt. Szerelmet.

És még megannyi mindent. Olyan érzelmek törtek elő belőlem a könyv olvasása alatt, amelyeket rég eltemettem magamban, a múltamban.
Első könyves íróként, minden elismerésem és tisztelem az írónőnek, hogy egy ilyen izgalmas és kimagaslóan érzelemdús könyvet írt.
Spojlerezni nem igazán szerernék! DE! Imádtam a karaktereket és azt, amilyen odaadással és erős jellemmel írja le őket az írónő, hihetetlen mikor a hideg kiráz vagy épp beleborzongsz egy mondatba, vagy épp szárnyal a lelked egy sor olvasása közben. Számtalanszor magamhoz öleltem a „őket”, ezalatt a kis idő alatt míg elolvastam, egyszer szakadt el a cérna mikor spoiler, ott ömlött a könnyem, a fájdalma teljes mértékben átjött.
Még most is a hideg ráz vagy épp az öröm kerülget, nagyon nehezen engedem el őket!

Megtorlás. Szerelem. Szenvedély. Fájdalom.

Tökéletes volt! Egy anya aki minednre képes és egy megbukott jogász aki mindenre elszánt, hogy megvédje azokat, akiket szívből szeret. Két külön világ,két külön család, akik nagyon különböznek, de a szívnek parancsolni nem lehet!
Új kedvenc írónőt avattam!! ♡
Köszönöm neked @nsimonbarbara

Pesu>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Hihetetlenül élveztem ennek a könyvnek az olvasását! Első regényes író létére az írónő nagyon gördülékenyen és szépen ír! Az első oldaltól az utolsóig nem volt olyan, hogy letegyem és azt mondjam, ez most nem csúszik! Mert ha nem kellett volna ennyit tanulnom, dolgoznom és aludnom se akkor már rég befejeztem volna, mert könnyen lehetett vele haladni! Csak úgy fogytak a lapok! ;)
A történetbe teljesen bele tudtam magam élni, hiszen eléggé valóságos szituációkon alapul a történet! Jó, nem mindenkibe szeret bele egy gazdag nagyon szexi pasi egy cipőboltban, sőt… még a gyerekét is elfogadja. De miért nem? Akár meg is történhet! Ha nem így hát máshogy! ;)
A háttérben zajló események, a krimi szál pedig szuper jó volt! Az tetszett a leginkább! Így nem egy mindennapi romantikus könyvet kaptunk, hanem attól sokkal többet! A vége meg… azta! Imádtam! Bírom a morbid dolgokat! És ez a vég nagyon bejött!
A karakterek kidolgozottak és még a mellékszereplőkről is azonnal el tudjuk dönteni, hogy most szeretjük őket vagy sem. Biztosan van akit ti is utáltok benne! És olyan is akit imádtok!
Amit még nagyon szerettem be az a humor! Daninak a humora nekem mindent vitt! A kedvenc idézeteim a könyvben is tőle vannak! Sokat nevettem ezen a pasin! ;)
Csak jót tudok mondani, tehát ha tehetitek olvassátok el ti is! :))
Nagyon szépen köszönöm az írónőnek a bizalmat és hogy olvashattam a könyvét! ❤

hmelcsi>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

A történet nagyon romantikus és humoros az elején. Először azt hittem, hogy ez egy klisés aranyos kis sztori lesz, ahol a magányos, de talpraesett egyedülálló anyuka és a gazdag jóképű főnök egymásba szeret… Szólhatott volna csak ennyiről is a történet, de az írónő olyan csavarokkal bolondította meg ezt az alap sztorit, hogy csak kapkodtam a fejem…

Zsófi és Dani olyan mint a tűz és a víz.
Zsófi egy felelősségteljesen nő, aki megtalálta az életében az egyensúlyt a munka és a gyereknevelés között. Rendkívül inspiráló személyiség, akit tisztelnek és szeretnek a munkatársai, már csak egy férfi hiányzik az életéből…
Dani nem találja a helyét a világban. Amióta csőbe húzták és tönkrement az ügyvédi karrierje csak a nők és a pia élteti. Egy szerencsés véletlen folyamán, azonban Zsófi egyenesen belezuhan a karjaiba.

Eddig a részig nagyon szerethető ez a történet és azt hittem, hogy egy könnyed kis romantikus könyv került a kezembe, azonban, amikor az ember azt hinné, hogy végre sínen vannak a szereplőink, akkor üt be az élet…
Zsófi volt férje és Dani régi üzlettársának a felbukkanása, olyan érzelmeket és visszafordíthatatlan lavinát indít el, ami a könyv legvégén tetőzik. Konkrétan a levegő is elakadt bennem a végkifejlettől…

A kötet mindvégig pörgős és abszolút lekötötte a figyelmemet. Imádtam benne a humort és a romantikát, de nagyon tetszett az is, ahogy a könyv lassan átvált egy sötétebb hangulatú krimivé. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezek után, hogy alakul majd Zsófi és Dani élete, mert a döntéseinknek ára van és valakinek fizetnie kell értük…

pinkprincessreads>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Romantikus, izgalmas és letehetetlen. Tökéletes első könyv.

Az Instagram által találtunk egymásra Barbival, aki megkeresett azzal, hogy előolvasnám-e az első könyvét. Először is nagyon jól esett, hogy a semmiből bizalmat szavazott nekem, továbbá izgatottan vártam, vajon mit fog nekem nyújtani a regénye. A történethez hozzátartozik, hogy éppen egy mély olvasási válságban tengődtem, viszont amikor belekezdtem ebbe a csodálatos történetbe, rögtön beszippantott és ezáltal egyik pillanatról a másikra vissza is nyertem az olvasás iránti szerelmem. Na de térjünk is át a lényegre.

Zsófiának elvált anyukaként rengeteg problémája akad a mindennapokban, viszont amikor beteszi a lábát a munkahelyére, minden egyik pillanatról a másikra megoldódik, hisz imádja, amit csinál. Ez az idilli légkör viszont a feje tetejére áll, amikor egy vonzó idegen karjaiba hullik. Tudom relatíve klisés első találkozás, viszont higgyetek nekem, a könyv többi része picit sem lesz az. Ezzel a balesettel alapvetően nem lennének gondok, viszont Dániel innestől kezdve szerves részévé válik a mindennapjainak. Vajon hosszú távon képes lesz ellenállni az érzéseinek, ha egy ilyen adonisz legyeskedik körülötte? Vajon miért lépett be Dani valójában az életébe? Zsófia megtört szívét tovább repeszti a férfi vagy begyógyítja a régmúlt fájdalmait?

Tudod milyen fájdalmas az az érzés, amikor azt gondolod, hogy célba értél, viszont ez csak egy illúzió csupán? Sajnos Dániel ezt már többször is megtapasztalta, hisz az élet minden volt vele, csak kegyes nem. Jelen esetben viszont nem is az élet, hanem a saját apja hozza őt egy teljesen új és egyúttal kiszámíthatatlan élethelyzetbe. Ez a kis változás viszont alapjaiban rengeti meg az életét. Képes lesz megbirkózni az előtte tornyosuló kihívásokkal? Miben változtatja meg az életét a Zsófival való találkozás? A jövője tisztább lesz vajon a ködös múltjánál?

Először azt hittem, hogy ez csak egyszerű, könnyed, romantikus kis történet lesz, viszont az idő előrehaladtával a két főszereplő múltja az addigi rózsaszín ködbe áztatott történetet szépen lassan vihar felhőkkel teli krimivé varázsolta. Imádtam ezt a kettősséget, ugyanis így egy percre se laposodott el a történet. Ezen felül pedig teli volt megannyi imádnivaló, szívet melengető részlettel is. Barbi első könyvét elsősorban a könnyed romantika kedvelőinek ajánlom, de bárkinek kellemes kikapcsolódást fog nyújtani.

Szandi_olvas>!
N. Simon Barbara: A szerelem üzlete

Ó mami… El se hiszem, hogy ez volt az első könyve az írónőnek. Imádtam minden sorát, csak úgy pörögtek a lapok. Nem számítottam rá, hogy ilyen jó lesz. Könnyed, humoros, de olykor kemény, könnyeket fakasztò történet. Na és a vége az a kis „akció” nem számítottam rá, de izgalmas volt. Tetszett a férfi jellemfejlődèse, kíváncsi vagyok mi lesz velük hogyan tovább, ha lesz több része is.

Kollár_Betti I>!

– […] Az embert csak egy dolog tartsa függőségben. A boldogsága.

SzemreValó_könyvek >!

Az élet nem játék. Egyszer csak véget ér, és azt nem te döntöd el, hogy mikor.

Katica_98 P>!

Aki mások előtt nem tud fejet hajtani, azelőtt soha senki nem fog – közöltem vele, és elvonultam az irodába.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Ha túl sokat válogatsz, azt veszed majd észre, hogy őszülő hajjal egyedül ülsz a verandán, és senkinek nem foghatod meg a kezét életed alkonyán.

Ferger_Jolcsi P>!

– […] Voltál már falmászáson?
– Apámtól néha a falra tudnék mászni, de egyébként nem.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Tanítsa meg neki, milyen embernek lenni. Tanítsa meg, milyen mások előtt fejet hajtani.

Hanna_Bótz>!

– Hívjak orvost?
– Csak akkor, ha a receptre felírja a maga telefonszámát.

Ferger_Jolcsi P>!

Botond maga után húzott a szobája felé. Útközben megálltam Zsófi mellett. Nem sírt ugyan, de a meghatódottságtól csillogott a tekintete, ami többet mondott minden szónál. Úgy tűnik, Zsófi szívéhez a fián át vezet az út.
– Köszönöm – suttogta elérzékenyülten. Megsimogattam az arcát, és ő hálásan belefúrta a tenyerembe. Egy pillanatra lehunyta a szemét, de amikor kinyitotta, már nem volt benne egy fikarcnyi gyengédség sem. – De ha összetöröd a szívét, én esküszöm, megöllek, horrorfilmbe illő brutális kegyetlenséggel, és ezt vedd nagyon komolyan.

Gaby70 P>!

-Aki mások előtt nem tud fejet hajtani, azelőtt soha senki nem fog –

Érted sorozat · Összehasonlítás