Keselyű 5 csillagozás

A Babits-gyilkosságok
N. Nagy Zoltán: Keselyű

A ​Babits-gyilkosságok sötét játszmájában nincsenek válaszok, csak újabb holttestek.

Magyarország, 2014.
Szigeti Zalán nyugodt élete pillanatok alatt fenekestül felfordul, amikor a háza melletti játszótéren a szeme láttára égetnek el egy embert. Hamar világossá válik számára, hogy a gyilkos macska-egér játékba kezdett vele, amelyben nemcsak a saját élete a tét, de a családja is veszélybe kerül.
A szövevényes nyomozás vezetője, Budai László rendőr alezredes meg van róla győződve, hogy a tettes azonos a 25 évvel korábban órásmesterként dolgozó Keselyű Richárddal, aki majdnem két tucat embert ölt meg, mielőtt 1989-ben nyoma veszett.
Ahogy a múlt árnyai megelevenednek a jelenben, egyre több jel mutat arra, hogy a gyilkosságok kapcsolódhatnak a költőfejedelem, Babits Mihály életéhez.
Zalán a rendőrséggel párhuzamosan kutatja a sötét összefüggéseket, de a holttestek száma egyre csak nő, és a halálos játszmában senki nem lehet biztonságban.

Mi köze… (tovább)

Twister Media, Budapest, 2019

Barbár

N. Nagy Zoltán: Keselyű A Babits-gyilkosságok

Meglepetésekben gazdag, kiváló magyar krimi. Akció és agyalás arányban vannak, lelki tipródás és hosszas szerelmi, családi problémák nem törik meg a tempót. Ja, a család azért fontos, csak nem úgy, ahogy gondolnánk. Az külön jó, hogy még az utolsó oldalra is jut meglepetés. Nem felhőtlen öröm a befejezés, de így a jó.
Szerintem a nemzetközi porondon is megállná a helyét.

TMO

N. Nagy Zoltán: Keselyű A Babits-gyilkosságok

Őszintén szólva nem vagyok egy nagy krimi-rajongó,de ez a könyv az első betűtől az utolsó szóig lekötött,pár óra alatt kiolvastam,letehetetlen volt! Nincsenek benne oldalakon át tartó felesleges leírások,mindemellett mégis részletgazdag,a cselekmény pedig mozgalmas,a történet zseniális! Teljesen a hatása alatt voltam olvasás alatt és utána is,biztosan újraolvasom még.

Barbár

Néha azon mélázott, hogy mikor jelenik meg az okosalsógatya, amely önmagát tisztítja, ha bepiszkolódik.