A ​közgazdaságtan alapjai 13 csillagozás

N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Mankiw nemcsak komoly elméleti szakember, felsőoktatási tankönyvek szerzője, hanem az Egyesült Államok gazdaságpolitikájának aktív formálója is. Könyvének megjelenése magyarul nagy jelentőségű szakmai esemény. A közérthető nyelven, de tudományos színvonalon megírt tankönyv integráltan közvetíti a szükséges ismereteket, átfogó képet rajzol, amelybe a hallgató belehelyezheti az egyes tárgyakban megszerzett, mozaikszerű ismereteit. Egyaránt ajánlható közgazdászoknak, üzletembereknek, jogászoknak, de szociológusoknak, politológusoknak is.

Eredeti cím: Essentials of Economics

Eredeti megjelenés éve: 2009

Osiris, Budapest, 2011
640 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632762081 · Fordította: Bodnár Katalin, Hudecz András

mrsp>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Szerintem a legjobb tankönyv/szakkönyv, amit valaha olvastam. Tele van érdekesebbnél érdekesebb infókkal, grafikonokkal, adatokkal, esettanulmányokkal, amik segítik az anyag megértését. Senkit ne tántorítson el a mérete, a 80%-a „rizsa”, a tényleges anyagrész elenyésző. Vizsgaidőszakban, utolsó pánikszerű tanulási kísérletként olvastam el a vizsga előtti napon, másnap ötösre vizsgáztam. Ha tehetitek, ebből tanuljatok.

zsebibaba007>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Szerintem nagyon jól elmagyarázza az alapokat. Egészen addig, amíg meg nem lett a vizsga eredménye úgy is éreztem, hogy jól felkészített. Bárki számára érthető, én csak ajánlani tudom (nem gondoltam volna, hogy a pszichológia könyvön kívül bármelyik más kötelezőmet ajánlani fogom :DDD)

PontHogy P>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Olvasmányos, érdekes, közérthető. Nem úgy, mint a közgazdaságtan? :)
A magyar címe kicsit csalóka, tankönyvszagú. Jobb lett volna neki „A közgazdaságtan esszenciája”, különösen, hogy az eredeti címe is „Essentials of Economics” és nem a „Principles of Economics”, az egy másik könyve.
Minden lapja érdekes.

Anna1999Gitta>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Teljesen érthetően,részletesen ír le mindent. Tetszett az elrendezése,hogy a fontos dolgokat a fejezet végén mégegyszer megismétli. Reméljük a vizsga is menni fog belőle.

Negative_Singularity>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Feszített tempóban olvastam el, és ez a legnagyobb érdeme is a könyvnek: hiába a gyorsolvasás, értő és feldolgozható módon tömi az ember fejébe a közgazdaságnak – nagyon! – az alapjait. Tankönyv, de egyetemi vizsgára szerintem kevés, ám annak, akit érdekel a téma és szeretne egy kicsit belelátni a jószágok és piacok nagy-nagy játékába, tökéletes olvasmány lesz.
Aki komolyabban érdeklődik, annak Heyne-t ajánlom Mankiw mellé; hasonlóan szórakoztató, de a tudományos alapokra jobban figyel.

Zeroyuki>!
N. Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai

Igazából nagyon érthetően és érdekesen vannak leírva a dolgok, vizsgára felkészülést azonban csak egy alap szinten adja meg, értsük miről is szól a mikro- és makroökonómia. Nekem 3-as lett a vizsgám, úgy, hogy elolvastam egyszer ezt a könyvet, de ha a tanárod nagyon belemegy a részletekbe, belekérdez minden grafikonba, akkor ajánlatos azokat a részeket többször elolvasni és kicsit tanulni is mellé az órai jegyzeteket, és másik könyvet is kézbe venni.
De ha csak érdekesség miatt olvasnád, akkor ez a könyv tökéletes arra, mert nem csak a száraz anyag van benne, hanem teli van esettanulmányokkal is.

Donna >!

Ahhoz, hogy megkapjunk valamit, amit szeretnénk, általában le kell mondanunk valami másról, amit szintén szeretnénk.