Találkozunk ​Isztambulban! 11 csillagozás

Selim története
N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

„A ​katonaság és az erőszak elöl menekülő fiatal orvostanhallgató különös története, akit először migránsnak néznek, kirabolnak majd börtönbe zárnak, és üldözőbe veszi a gyémántmaffia is.
A történet középpontjában egy rejtélyes karóra áll, egy hátlapjába vésett különleges számsorral… A bosszú kezdetét veszi, és lassan fény derül arra is, hogy a titokzatos múlt sötét titkai egészen a Sierra Leone-i polgárháborúig nyúlnak vissza.
A múltból előtörő kegyetlen megtorlások sorozata nem kíméli sem a fiatal orvost, sem a családját. Tönkre teszi az igaznak hitt szerelmeket és a régi barátságokat. Az árulás és a bosszú mérge alattomosan kúszik be Isztambul varázslatosan misztikus utcái közé, csak úgy, mint a szívekbe, miközben ízelítőt kapunk a nők elleni erőszak brutális világából is.
Vajon mi mindent bír el egy szerelem?
Bosszút lehet-e állni úgy, hogy te magad közben ne válj kegyetlen vadállattá?
Meddig képes egy nő tűrni az ellene irányuló erőszakot?
A… (tovább)

Gyémántfelhő, Budapest, 2020

Veda_Sylver I>!
N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

N. Fülöp Beáta könyvei mindig csodás helyekre kalauzolják az olvasót! Ez ennél a könyvnél sincs másképp. Varázslatos Isztambul, gyönyörű leírásokkal, izgalmas szereplőkkel. Beszippant a történet és végéig nem is ereszt.

KNW I>!
N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

A bestseller polcon láttam ezt a könyvet a Lírában és tetszett a borító – de nem hiszem, hogy ez egy bestseller. Itt a Molyon sem olvasta senki…
Azonkívül, hát, kezdjük azzal, hogy a főszereplő portréjával kezdődik. Én meg arra kérem az írókat, ugye, hogy ne így kezdjék a regényüket, mert marha unalmas. Nos, ez is az. De aztán elkezdődik egyszer az igazi történet.
És tele van helyesírási hibával meg mondattani problémával…
Mondjuk a tengerszorost sikerült kötőjellel írni, így e: tenger-szoros.
Megnéztem, ki adta ki, ki szerkesztette… hát maga az író. Ezzel szerintem mindent elmondtam.
Szerencsére a boltok a könyvet akkor is visszaveszik, ha nem tetszett.
Szomorú vagyok.

Rókagomba>!
N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

Szeretem az írónő könyveit. A történet mindig alaposan kigondolt és részletgazdag. A leírások alaposak és a török hangulat magával ragad. Sajnos én még nem voltam Isztambulban, viszont egyre jobban vágyom oda. Selim története kellően kacifántos, és folyton meglepetést okozott. Végig szórakoztató, fordulatos, és még romantikus is. Szegénykém milyen pechsorozat áldozata lesz. off Engem sosem zavar, ha a valóságtól különböznek
dolgok a könyvben. A történet magával ragadott, úgyhogy nem zavart. Ez egy könyv, egy fikció. Így volt jó ♥

N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

Már megint az a szenvedély, ahogy az Írónő Törökországról ír, az valami hihetetlen. A leírások olyanok, mintha az olvasó is ott lenne és minden kézzel fogható lehetne. Az a kutatómunka, ami Selim Aslam történetében szerepel…emelem kalapom!!! Aki még nem járt volna ebben az országban, ennek a könyvnek az olvasása után, biztos kedvet kap az utazáshoz. Fantasztikus hangulatú, romantikus történet volt. Volt benne kellő akció, maffia-szál, a börtönben töltött idő és a romantikus vonal! Nagyon tetszett!

Kinga_Komlós>!
N. Fülöp Beáta: Találkozunk Isztambulban!

Fordulatokban gazdag, izgalmas történtet Selim és a körülötte lévő emberek viszontagságairól, titokkal, rejtéllyel, szerelemmel és szenvedélyyel megfűszerezve. Bepillantást nyerhetünk a török kultúrába, a csodás, de sokszor brutális világba, melybe a viszontagságok ellenére jut hely a szerelemnek is. Törökország kedvelőknek különösképpen ajánlom.

Bookaholic77 >!

A kíváncsiság érzése a legizgalmasabb dolog a világon. Ezerszer szebb, mint a szerelem. Amíg csak kíváncsi vagyok, addig nem vagyok sebezhető, és addig akármit érezhetek, nem bántok meg vele senkit, és engem sem bánthatnak meg.

Bookaholic77 >!

Majd, talán egyszer, amikor eljön az a pillanat az életedben, hogy rájössz, ami történt, Allah akaratából történt, akkor érted majd meg, hogy mit akar a sors tőled, tőlünk.