Kleopátra ​szerelmei 3 csillagozás

Caesartól – Octavianusig
Myriam Harry: Kleopátra szerelmei

A szerző tizenkét fejezetben meséli el Egyiptom nagy alakjának életét, mely – alexandriai gyönyöröktől övezve – szerelemteljes és termé­keny élet volt. A királynő igazi kihívás volt Róma vezetői számára. A könyv érdekes pillanatokat mutat be a fiatal Kleopátra életéről, mintegy ma­gyarázatot adva, mi tette őt később vonzóvá és csodálatossá. Legádázabb ellenségei minden igyekezetükkel szerették volna felejtetni a törté­nelem számára is érdekes királynő tetteit és életét. A Julius Caesartól Octavianusig tartó történelmi időszakba is alapos bepillantást enged a szerző, megmagyarázva a kor eseményeit.

Kleopátra szerelmi élete nem kitalált dolog. Sem­miféle regény nem érne fel nagyszerű és drámai történetével.

Könyvmíves, Budapest, 2008

N_Judit>!

Jelenleg a könyvtár – különböző termekben osztva – 800 000 munkát tartalmazott, alapítójának, a falerai Demetriosznak rendszere szerint lajstromozva és jegyzetekkel ellátva. Ez volt az a Demetriosz, aki midőn kegyvesztett lett, és Philadelphosz Thébába száműzte, megcsípette magát az áspissal, mert inkább meghalt, semhogy könyvek nélkül éljen.

Myriam Harry: Kleopátra szerelmei Caesartól – Octavianusig