Muzsikáló ​madárház 14 csillagozás

A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai
Muzsikáló madárház

A Kaláka együttes madarakról szóló dalai népesítik be a mesekönyv madáretetőjét. A könyv telis-tele van madarakkal. A madáretető madarai feltűnnek a dalszövegekben, melyek kiváló költők versei, és a gyönyörű, színes, élethű illusztrációkban is. Cinkék,rigók, varjak, verebek – rengeteg madár tölti velünk a telet! Nekünk persze könnyű, hiszen télen a meleg szobából jóllakottan nézzük a kinti, hideg világot. De a madarak? Melegíteni nem tudjuk őket, de etetni annál inkább!

Gryllus Vilmos bevezetői hasznos tanácsokkal látják el a gyerekeket a madáretetés fortélyairól.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A művek szerzői: Robert Desnos, Kányádi Sándor, Móra Ferenc, Szilágyi Domokos, Szabó Lőrinc, Tamkó Sirató Károly, Weöres Sándor, Gryllus Vilmos

Central Médiacsoport, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411056 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

Simiréka I

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

A Kaláka-rajongásunknak úgy tűnik, nincs határa. A Kaláka- és Gryllus Vilmos-kollekciónk lassan saját polcért ordít. A majdnem hároméves úgy hallgatta végig a cd-t, hogy minden dalnál furulyázott, kereplőzött, és amit már jól ismert, azt énekelte is. Közben meg gyönyörködtünk a könyvben, örültünk a madarakról szóló kis bevezetőknek. A madárfüttyeket még jó sokáig elhallgattuk volna. Kár, hogy olyan rövidek. Kimaradt a könyvből Weöres Fülemüléjének a szövege, de ez természetesen semmit sem von le a könyv értékéből.
Timkó Bíbor illusztrációi most is nagyon hangulatosak, nagyon szeretjük a rajzait.

Hintafa P

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Bár egyetlen olyan dal sem volt, amit ne ismertünk volna korábbról (ez van, nagy Kaláka/Gryllus Vilmos rajongók vagyunk), de ez a kis könyvszépség akkor is remek vétel volt. Timkó Bíbor mesés rajzai, az élénk és pasztell színek váltakozása, az ízléses színhasználat csodásan gyönyörű látványt nyújt. Látszik, hogy az illusztrátor odafigyelt, hiszen a kevésbé látványos tollazatú madarakat is üdítően színes háttér elé álmodta. Nem unom meg nézegetni.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/06/12/talalt_kincsek

Izolda +SP

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Szép a könyv és hallgatható a CD.

(+Erőgyakorlat: a 26. oldalon vannak denevérek. Nudli meg akarta fordítani a könyvet, utána meglógáztam őt fejjel lefelé, ezzel elvoltunk egy darabig.)

Update: 2018. március.
A négynapos hétvégén úgy 15x hallgattuk végig. :D Tita nagyon odavan most ezért a lemezért.

Szávitrí SP

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Nagyon jó. A könyv gyönyörű, a CD remek. Gryllus Vilmos dalai kicsit túl hasonlóak egymáshoz. Kb. bármelyiket rá lehet énekelni bármelyik másik dallamára, de azért azokat is szeretem. És végre megjegyeztem, melyik a mezei és melyik a házi veréb. :) Ja, és a fülemülénél hiányzik a Weöres-vers a könyvből. Ezt nem hiszem, hogy szándékos.

Nyctea P

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Versek, zene, ismeretterjesztés – tökéletes kombináció!
A könyvben 18 vers található több költőtől, különféle madarakról, melyeket csodaszép (néhol humoros) illusztrációk kísérnek, így a gyerekek könnyen megtanulhatják felismerni őket. A CD mellékleten pedig a megzenésített versek mellett több madár hangját is hallhatjuk, mint pl. a gólya kelepelése, a fülemüle éneke, a verebek csiripelése, vagy épp a túzok mulatságos hangja.
A dalok zseniálisan jók, vidámak, fülbemászóak. Marci is azonnal megszerette őket. Egyetlen negatívum, hogy a CD mindössze 36 perces, így sokszor kell újra elindítani… :D

Én ebbe most beleszerettem. Mindenkinek ajánlom, gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt!

Mi a saját példányunkat a Könyvhéten szereztük be a Kaláka koncert után. Külön öröm, hogy dedikáltatni is sikerült. :)

birgi74

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Egyik kedvencem lett ez a közelmúltban vásárolt és azóta az ovis csoportomban és itthon is „rongyosra hallgatott” zeneanyag. A könyv illusztrációi külön figyelmet kérnek, nagyon esztétikus, a valóságtól csak annyira rugaszkodik el az illusztrátor, hogy ne másolásnak, hanem művészetnek nevezhessük a képeket, de ettől még bármelyik gyermek – és felnőtt is – egyből felismeri a madarakat, ami egy ismeretterjesztő műnél nem hátrány! Ez aztán tényleg művészet :) A versek közül bevallom, a „klasszikus” művek jobban kedvemre valók, mint a Gryllus versek, de tagadhatatlan, hogy a ritmus, a megzenésített saját szerzemények is igazán beleillenek a sorba. Igényes, pont olyan, amit Grylluséktól és a Kalákától „vár” az ember. Élményszerű és igényes!

dianna76 P

CD hallgatás 3x
Olvasás 1x, de lehet, hogy még átlapozom.
A zenei anyaga nagyon tetszett, bár első hallgatáskor a vége felé már bántotta a fülemet a pánsíp, vagy furulya hangja. Következő meghallgatásnál okosabb voltam, és halkabbra vettem a hangerőt. Bevált: kétszer is be kellett tennem egymás után. A zenén túl az énekek szövege is, és maga a ritmikusság, ami nagyon tetszett.
A könyv elolvasása kevesebb élményt jelentett. Egyik-másik versike önmagában nem volt túl tetsző, bár többnél a fejemben volt a ritmus olvasás közben. Viszont nagyon szerettem szimplán versként is pl. a Cinege cipője-t, a Harkály kopogat-ot, és a pelikánról szólót. Bevallom nem is tudtam, hogy a gödény – ami oly sok vizet tud vedelni – az voltaképp a pelikán másik neve.
A versikék mellett ismeretet is nyújt a könyv a madarakról, legyen szó akár az etetésükről, vándorlásukról, vagy jellemzésükről. Épp ezért értékes könyvnek tartom összességében (a CD-t is beleszámítva). Az illusztrációk egyikéről-másikáról – főleg a madárformákról és természetről – visszaköszönt az illusztrátornak a Lengéknél megismert stílusa. Egyik kedvenc képem a gólyacsaládos lett.

Central Médiacsoport, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411056 · Illusztrálta: Timkó Bíbor
Honey_Fly P

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Még télen vettük és akkor olvastuk/hallgattuk nagyon sokat miközben néztük a madáretetőnket ahol nagyon sok kis cingár lábú vendég volt. Azt hiszem mindig így fogok emlékezni a könyvre. A versek és a dalok Kaláka színvonal, mind tetszik. Az illusztrációk is szépek. A CD-n hallható a madarak hangja is, kár, hogy olyan rövidek ezek a madárfütty-betétek.

PTJulia P

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Érdekes tudnivaló a madarakról gyönyörű rajzokkal kísérve. A CD-melléklet a régi dalok mellett újdonságot is tud nyújtani. Igényes, értékes összeállítás, a kisfiam nagyon szereti.

ChaiLatte P

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Gryllus Vilmos meghatározója volt gyermekkoromnak. Örömmel tölt el, hogy ez az ember, most is csodás gyerekdalokat szerez. Külön öröm, hogy megújulni képes, hogy az új generációk is élvezhessék a zenét.
Abban a növekvő tendenciában, és felfogásban, miszerint a gyerekeknek megfelelnek a felnőttek által hallgatott dallamok, igazán üdítő, hogy vannak akik másképpen gondolják, és teret engednek a kreativitásuknak, megörvendeztetve azokat a szülőket, akik gyerekdalokat hallgatnak vagy tanulnak a fiaikkal, lányaikkal.
A könyv remek kiegészítője a CD-nek, szuperek a rajzok is, bár egy kicsit sajnálom, hogy nem tartalmazza az összes dalszöveget.

blueisthenewpink SP

Robert Desnos: A pelikán

Jonatán, a kapitány húszéves sem volt talán,
Messze-messze délen járt és fogott egy pelikánt.
Másnap látja Jonatán: tojt egyet a pelikán.
Fehér tojásából kikelt egy második pelikán.
– Nála is szebb volt talán.

E második pelikán, hát ez is tojt egyet ám.
Fehér tojásából kikelt egy harmadik pelikán.
– Nála is szebb volt talán.

E harmadik pelikán, no ez is tojt egyet ám.
… És ez így ment volna ám hosszú időn át,
Ha Jonatán, a kapitány a tojásból nem süt egy jó rántottát
Idejekorán.

Fordította: Tamkó Sirató Károly

42. oldal (Central Médiacsoport, 2015)

blueisthenewpink SP

A sárgarigó a legszebb madaraink egyike! Aranysárga, a tojók meg zöldek. És a hímek éneke is elragadó. Igaz, hogy Szabó Lőrinc nem tudott aludni tőle, de én azt gyanítom, hogy inkább feketerigót hallott, az a városban sokkal gyakoribb. Hasonlítsátok össze ti is az éneküket!

28. oldal (Central Médiacsoprt, 2015)