Muzsikáló ​madárház 19 csillagozás

A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai
Muzsikáló madárház

A Kaláka együttes madarakról szóló dalai népesítik be a mesekönyv madáretetőjét. A könyv telis-tele van madarakkal. A madáretető madarai feltűnnek a dalszövegekben, melyek kiváló költők versei, és a gyönyörű, színes, élethű illusztrációkban is. Cinkék,rigók, varjak, verebek – rengeteg madár tölti velünk a telet! Nekünk persze könnyű, hiszen télen a meleg szobából jóllakottan nézzük a kinti, hideg világot. De a madarak? Melegíteni nem tudjuk őket, de etetni annál inkább!

Gryllus Vilmos bevezetői hasznos tanácsokkal látják el a gyerekeket a madáretetés fortélyairól.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A művek szerzői: Robert Desnos, Kányádi Sándor, Móra Ferenc, Szilágyi Domokos, Szabó Lőrinc, Tamkó Sirató Károly, Weöres Sándor, Gryllus Vilmos

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Teknős könyvek

Central Könyvek, Budapest, 2018
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411056 · Illusztrálta: Timkó Bíbor
Central Médiacsoport, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411056 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

Ottilia P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

A borító és az egész könyv elképesztően igényes kivitelezésű. Timkó Bíbor jellemzően meleg, pasztell színekkel, többségében egész oldalas, a madarakat élethűen ábrázoló, hangulatos illusztrációival elvarázsolt.

A könyv a hazánkban élő madarakról szól, amelyekről adott egy-egy Gryllus Vilmos által írt ismeretterjesztő leírás, valamint vers és rajz. A verseket Kányádi Sándor, Gryllus Vilmos, Szilágyi Domokos, Szabó Lőrinc és Tamkó Sirató Károly írták.

A CD mellékleten, a megzenésített verseket előadja a Kaláka és Gryllus Vilmos. A lemezen hallható madárhangok felvételeit Zsoldos Árpád, madarász készítette.

Hihetetlen, hogy milyen sok (sokféle) értéket magába foglal ez a könyv! Amennyiben nem szembesülne vele közvetlenül az ember, el sem tudná képzelni, hogy ennyi minden kombinációja így tud működni együtt. A gyerekek könnyen megtanulhatják belőle, hogyan is néz ki egy-egy madár, milyen a hangja, és megismerhetik a legfontosabb jellemzőiket. Emellett jól szórakozhatnak a versek és a muzsika segítségével.

Nagy valószínűséggel egy óriási baki, hogy a fülemülénél hiányzik a Weöres-vers a könyvből.

Fontos, hogy egészen pici kortól hosszú évekig élvezhető lehet a gyerekeknek. Engem mindenesetre elvarázsolt. Ajánlom minden kisgyermeknek és szüleinek!

Simiréka I>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

A Kaláka-rajongásunknak úgy tűnik, nincs határa. A Kaláka- és Gryllus Vilmos-kollekciónk lassan saját polcért ordít. A majdnem hároméves úgy hallgatta végig a cd-t, hogy minden dalnál furulyázott, kereplőzött, és amit már jól ismert, azt énekelte is. Közben meg gyönyörködtünk a könyvben, örültünk a madarakról szóló kis bevezetőknek. A madárfüttyeket még jó sokáig elhallgattuk volna. Kár, hogy olyan rövidek. Kimaradt a könyvből Weöres Fülemüléjének a szövege, de ez természetesen semmit sem von le a könyv értékéből.
Timkó Bíbor illusztrációi most is nagyon hangulatosak, nagyon szeretjük a rajzait.

Hintafa P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Bár egyetlen olyan dal sem volt, amit ne ismertünk volna korábbról (ez van, nagy Kaláka/Gryllus Vilmos rajongók vagyunk), de ez a kis könyvszépség akkor is remek vétel volt. Timkó Bíbor mesés rajzai, az élénk és pasztell színek váltakozása, az ízléses színhasználat csodásan gyönyörű látványt nyújt. Látszik, hogy az illusztrátor odafigyelt, hiszen a kevésbé látványos tollazatú madarakat is üdítően színes háttér elé álmodta. Nem unom meg nézegetni.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/06/12/talalt_kincsek

Izolda P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Szép a könyv és hallgatható a CD.

(+Erőgyakorlat: a 26. oldalon vannak denevérek. Nudli meg akarta fordítani a könyvet, utána meglógáztam őt fejjel lefelé, ezzel elvoltunk egy darabig.)

Update: 2018. március.
A négynapos hétvégén úgy 15x hallgattuk végig. :D Tita nagyon odavan most ezért a lemezért.

Szávitrí P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Nagyon jó. A könyv gyönyörű, a CD remek. Gryllus Vilmos dalai kicsit túl hasonlóak egymáshoz. Kb. bármelyiket rá lehet énekelni bármelyik másik dallamára, de azért azokat is szeretem. És végre megjegyeztem, melyik a mezei és melyik a házi veréb. :) Ja, és a fülemülénél hiányzik a Weöres-vers a könyvből. Ezt nem hiszem, hogy szándékos.

joopsy P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Már milliószor meghallgattuk, a szövegeket kívülről fújom. Imádom. Niki pedig szereti, amikor énekelek neki. (Egyelőre. ':D)

Nyctea P>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Versek, zene, ismeretterjesztés – tökéletes kombináció!
A könyvben 18 vers található több költőtől, különféle madarakról, melyeket csodaszép (néhol humoros) illusztrációk kísérnek, így a gyerekek könnyen megtanulhatják felismerni őket. A CD mellékleten pedig a megzenésített versek mellett több madár hangját is hallhatjuk, mint pl. a gólya kelepelése, a fülemüle éneke, a verebek csiripelése, vagy épp a túzok mulatságos hangja.
A dalok zseniálisan jók, vidámak, fülbemászóak. Marci is azonnal megszerette őket. Egyetlen negatívum, hogy a CD mindössze 36 perces, így sokszor kell újra elindítani… :D

Én ebbe most beleszerettem. Mindenkinek ajánlom, gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt!

Mi a saját példányunkat a Könyvhéten szereztük be a Kaláka koncert után. Külön öröm, hogy dedikáltatni is sikerült. :)

birgi74>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Egyik kedvencem lett ez a közelmúltban vásárolt és azóta az ovis csoportomban és itthon is „rongyosra hallgatott” zeneanyag. A könyv illusztrációi külön figyelmet kérnek, nagyon esztétikus, a valóságtól csak annyira rugaszkodik el az illusztrátor, hogy ne másolásnak, hanem művészetnek nevezhessük a képeket, de ettől még bármelyik gyermek – és felnőtt is – egyből felismeri a madarakat, ami egy ismeretterjesztő műnél nem hátrány! Ez aztán tényleg művészet :) A versek közül bevallom, a „klasszikus” művek jobban kedvemre valók, mint a Gryllus versek, de tagadhatatlan, hogy a ritmus, a megzenésített saját szerzemények is igazán beleillenek a sorba. Igényes, pont olyan, amit Grylluséktól és a Kalákától „vár” az ember. Élményszerű és igényes!

dianna76 P>!

CD hallgatás 3x
Olvasás 1x, de lehet, hogy még átlapozom.
A zenei anyaga nagyon tetszett, bár első hallgatáskor a vége felé már bántotta a fülemet a pánsíp, vagy furulya hangja. Következő meghallgatásnál okosabb voltam, és halkabbra vettem a hangerőt. Bevált: kétszer is be kellett tennem egymás után. A zenén túl az énekek szövege is, és maga a ritmikusság, ami nagyon tetszett.
A könyv elolvasása kevesebb élményt jelentett. Egyik-másik versike önmagában nem volt túl tetsző, bár többnél a fejemben volt a ritmus olvasás közben. Viszont nagyon szerettem szimplán versként is pl. a Cinege cipője-t, a Harkály kopogat-ot, és a pelikánról szólót. Bevallom nem is tudtam, hogy a gödény – ami oly sok vizet tud vedelni – az voltaképp a pelikán másik neve.
A versikék mellett ismeretet is nyújt a könyv a madarakról, legyen szó akár az etetésükről, vándorlásukról, vagy jellemzésükről. Épp ezért értékes könyvnek tartom összességében (a CD-t is beleszámítva). Az illusztrációk egyikéről-másikáról – főleg a madárformákról és természetről – visszaköszönt az illusztrátornak a Lengéknél megismert stílusa. Egyik kedvenc képem a gólyacsaládos lett.

Central Médiacsoport, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411056 · Illusztrálta: Timkó Bíbor
PTJulia MP>!

Muzsikáló madárház A Kaláka és Gryllus Vilmos dalai

Érdekes tudnivaló a madarakról gyönyörű rajzokkal kísérve. A CD-melléklet a régi dalok mellett újdonságot is tud nyújtani. Igényes, értékes összeállítás, a kisfiam nagyon szereti.

[névtelen]>!

Robert Desnos: A pelikán

Jonatán, a kapitány húszéves sem volt talán,
Messze-messze délen járt és fogott egy pelikánt.
Másnap látja Jonatán: tojt egyet a pelikán.
Fehér tojásából kikelt egy második pelikán.
– Nála is szebb volt talán.

E második pelikán, hát ez is tojt egyet ám.
Fehér tojásából kikelt egy harmadik pelikán.
– Nála is szebb volt talán.

E harmadik pelikán, no ez is tojt egyet ám.
… És ez így ment volna ám hosszú időn át,
Ha Jonatán, a kapitány a tojásból nem süt egy jó rántottát
Idejekorán.

Fordította: Tamkó Sirató Károly

42. oldal (Central Médiacsoport, 2015)

[névtelen]>!

A sárgarigó a legszebb madaraink egyike! Aranysárga, a tojók meg zöldek. És a hímek éneke is elragadó. Igaz, hogy Szabó Lőrinc nem tudott aludni tőle, de én azt gyanítom, hogy inkább feketerigót hallott, az a városban sokkal gyakoribb. Hasonlítsátok össze ti is az éneküket!

28. oldal (Central Médiacsoprt, 2015)