Új ​Gitáriskola és Daloskönyv 17 csillagozás

Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

A Muszty-Dobay gitáriskola segítségével azok is megtanulhatnak gitározni, akik korábban csak álmodoztak arról, hogy a hangszerből egyszer majd valódi harmóniákat csalhatnak ki. A gyakorlati tanácsok mellett sok-sok híres dal kottája is segít a tanulásban!

Muszty-Dobay, Budapest, 2005
Muszty-Dobay, Budapest
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632045355

Katja_Magnus P>!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

Hosszu idobe telt, mire atragtam magam rajta, de nagyon is megerte.
Van valamennyi zenei kepzesem, szoval egy-ket dolgot nem kellett elmagyarazni, de azert eleg sokat talaltam, amit latni mar lattam, de tudni nem tudtam , hogyan is kell .
A kotet kulonlegessege szerintem abban rejlik, hogy nem probalja tultolni az akademiai tudast, sokkal jobban fekszik a humoros stilus, ha valamit tanulni/ tanitani kell, es ennek az iskolanal ez nagyon ott van.
Remelem lesz meg alkalmam talalkozi a tobbi konyvukkel is, mert nagyon szorakoztato volt ez is.

Evione >!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

Bevallom, bár megtanultam az akkordokat, de nem volt türelmem végiggyakorolni az összes dalt. Egyébként jó kis könyv, mert túl azon, hogy hasznos és megadja a kezdőlökést, még vicces is; és szerencsére nem éreztem végig azt, mint az elején, hogy nagyon béna vagyok. Igaz a g-dúrnál elpattant egy húr (mármint nem a gitáron, hanem a fejemben), és majdnem hagytam az egészet a fenébe, mondván ezt lehetetlen lefogni, de aztán szerencsére lehiggadtam, folytattam a gyakorlást, és már majdnem mindig sikerül. :D
Egyébként fogom még használni ezután is a könyvet, szóval ideje lesz beszerezni egy saját példányt.

csend_zenésze>!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

Persze ez a „befejezés” csak azt jelenti, hogy sokszor forgattam, megtanulni mindent (még!) nem sikerült, de ami biztos: nagyon szuper ez a könyv, akiben már csak egy kicsit is motoszkál a fejében a gitártanulás ötlete, az rögtön ezzel kezdje. Menni fog.

Frank_Spielmann I>!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

Jó kis gitáriskola, a kedvencem, persze lehet, hogy ez azért van, mert másikat nem ismerek. :)

memoir>!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

Ebből tanultam meg az alapokat, nagyon vicces, és hasznos kis könyv :)

worsi P>!
Muszty Bea – Dobay András: Új Gitáriskola és Daloskönyv

újra elő kéne vennem… a gitártudásom a hangszerrel együtt a sarokban porosodik…

csend_zenésze>!

Most már jöhet a jól kitágított ujjakat megkívánó D-moll.

Anno (régen, annak idején) kapaszkodtunk a faágon szőrös pofával, a'la Darwin bácsi, és dőre módon szorosan össze voltak zárva az ujjaink. Így nem estünk le a fáról, martalékul esve a biológiai cirkulációt biztosító vadállatoknak.

Aztán feltaláltuk a lándzsát, dárdát, egyéb öldöklő izéket, és megint szorosan összezárt ujjakkal kellett gyilkolászni.

Aztán cipeljük haza a cekkert (szatyrot) a szjupermarketból, és megint csak össze vannak nyőve az ujjaink.

Aztán a gimnáziumban, tornaórán „lógtok a szeren” leeséstől rettegő, összezárt ujjakkal.

Bizony az a dőre (bunkó) ősember nem gondolt arra, hogy egyszer majd gitározni fognak ükükükükükükükükükükunokái. Most meg jön egy ilyen abberált izé, hogy a bal kéz ujjainak valahogy el kellene távolodniuk egymástól. Na, tessék. Ilyen akkordoknál bizony felmerülhet a kérdés, hogy érdemes volt-é lekászálódni arról a rohatt fáról annak idején. Hát…

Evione >!

Kezdetben – főleg, ha keményebb acélhúros gitárotok van – a bal kéz ujjhegyei szúrnak, fájnak, esetleg vízhólyagok is megjelenhetnek rajtuk. Nem kell mindjárt orvoshoz rohanni. (Van vérhólyag is!!!) Elmúlik, ha gyakorolsz. Ősi gyógymód.

Rendszeres gyakorlás közben az ujjhegy megkeményedik, „kérges” lesz, az idegek elhalnak. Egy idő után vékony tűvel cérnát is befűzhettek az ujjhegybe. (De mi a nyavalyának…)

worsi P>!

Tartozunk egy vallomással. Annak idején eszünkbe sem jutott egy „rendes” gitáriskolát írni. MI ezt az egész gitáriskolásdit kizárólag e miatt a fejezet miatt kezdtük el.

Elképesztő észak-amerikai folk-gitárosokat, blues énekeseket hallgattunk annak idején, és nem akartuk elhinni, hogy ezt a spéci hangzást egy szál gitárral csinálják.

Aztán nagy nehezen szereztünk kottákat, és mivel volt időnk, beleástuk magunkat a „three finger picking style”-ba, amit azóta egyszerűen „picking”-nek nevezünk.

Aztán elhatároztuk, hogy ezt a zseniális technikát valahogy behozzuk piciny hazánkba.
Kissé optimisták voltunk, bár igaz, hogy a „picking” elsajátításához kicsit több energia szükségeltetik, mint egy jó rántás, vagy kovászos uborka elkészítéséhez.

Gyanús volt persze, hogy azóta is rengeteg csomós rántással, és plöttyedt kovászos uborkával találkoztunk.

De, hogy a Gitáriskolából milyen kevesen matattak a „picking” fejezeten, az rettenetesen elszomorított bennünket.

Persze valahol érthető a dolog. Valószinű, hogy a mai computer-stúdiós, tucc-tucc-dobgépes, „menő-stúdió-mogul-felspécizi-senki-Józsi-semmi-nótáját-ugra-bugra-biotermikus-lány-fiú-csapat számára” korszakban, valahogy nincs rá igény.
Nem baj, mi akkor is változatlanul közöljük ezt a fejezetet, hiszen azért vannak néhányan, akik végigbogarásszák.

Felhívott bennünket például egy meteorológus, akinek a kezébe került a Gitáriskola.
Elolvasta a „picking” bevezető kesergéseit, és úgy felhúzta magát, hogy csakazértis nekiállt.
Azóta az időjóslatai kevésbé izgatják fel környezetét, de a pickingjétől lemennek hídba a házibulin.

Thomas Levy nem gyakorolta a pickinget. Egy hét múlva villám csapott a gitárjába, és nyolc fogát is kihúzták, érzéstelenítés nélkül, sőt óránként lefagyott a vindóza.
Julia Smith gyakorolta a pickinget, és két hónap múlva ezer gitárt nyert, és szőke lett a haja.

Nna, elég a litániából, most már jöhet a misebor.

130. oldal, Háromujjas, "three finger picking" bontás