Sanyi ​bá 11 csillagozás

Székely egypercesek
Muszka Sándor: Sanyi bá Muszka Sándor: Sanyi bá Muszka Sándor: Sanyi bá

A Hargitán akkora hó vót, hogy a varjak es csak guggolásba repültek, hogy a fejüket az égbe bele ne verjék, de ez nem vót elég, mert júniusban az idő egy cseppet megengedett s olyan árvíz lett, hogy a Csíkszépvíz-Csíkszereda járaton a sofer a buszt állva vezette, hogy meg nem fulladjon, s az emberek mind a kalaptartón ültek.

Bémentünk egy nagy diszkóba, jöttek szembe a komák, esküszöm, mindegyiknek olyan szeme vót, mintha akkor keltek vóna fel. Odajön hozzám az egyik, aszongya nekem: füvet veszel-e? Há, mondom, szerinted lóval jöttem, bazdmeg.

Az Erdélyi Híradó Kiadó és az Előretolt Helyőrség Szépirodami Páholy gondozásában 2012 decemberében megjelent Sanyi bá című könyv a szerző által székely egyperceseknek nevezett rövid írásokat tartalmaz CD-melléklettel, amelyen a kötet írásait a szerző adja elő, sajátos muszkai stand-up stílusban.

Eredeti megjelenés éve: 2012

160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158063333 · Illusztrálta: Csillag István
Ulpius-ház, Budapest, 2013
156 oldal · ISBN: 9789632547992 · Illusztrálta: Csillag István
156 oldal · ISBN: 9786068118253 · Illusztrálta: Csillag István

Kozmikus_Tahó>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

A Könyvhéten szereztem be, ajándéknak szánva. Azt hiszem mindent elmondok azzal, hogy – mióta odaadtam a célszemélynek – a polcomnak és nekem is melankolikus lett a hangulatunk, egészen addig, amíg nem vettem egy saját példányt. Mert kell. Nagyon!

Szívből, italkiköpősen nevetős! :D
Székelyes, keserédes, igazi élmény! A CD melléklet is igényes munka.
Csak ajánlani tudom!

Zabothegyező I>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

Sanyi bá című kötet kilóg a sorból, mert versek helyett egyperces ropogós székely történeteket tartalmaz, olyan stílusban odarittyentve, ahogy az elhagyja egy vérbeli székely száját. Az a csavaros észjárás, csendes oda-odamondás még engem is meglepett, pedig én is székely leány vagyok, s székelyek között is cseperedtem fel, de sok Sanyi bá-féle kifejezést nem hallottam sosem. Nagyot repít a hangulaton Csillag István művészete. Az egypercesek köré font illusztrációk egészen zseniálisan vannak odaillesztve, annyira élethűek, hogy nem kell sokat erőlködnöm, hogy lássam magam előtt annak valós életbeli változatát. Klassz elképzelés, a CD-melléklet is. A sajátos muszkai stand-up garantáltan okoz bárkinek egy kis háton fetrengést, csak óvatosan vele! Nem érdemes egyben végig hallgatni. Úgy lezsibbasztja az agyat, hogy órákig hülyén nézel ki a fejedből. Ugyanez vonatkozik a leírtakra is, egyben végigdarálva igencsak tömény, javasolt a rekeszizom-pihentetés.

A teljes recenzió a blogon: http://olvasokasarokban.blog.hu/2013/09/24/muszka_sando…

Trudiz >!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

Székely, „ízes”, hol humoros, hol kevésbé. A CD-melléklet nyerő.

Pirimari>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

Az elejét kétszer kellett olvasnom mire felvettem a stílust és a ritmust :D

P_Misaly>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

A legtöbb „egypercesnél” hangosan kellett röhögnöm, míg mások kőkeményen lefárasztottak. De bőven az eredeti és valóban vicces írások vannak többségben.
Nagyon jó kis könyvecske, ötletes rajzokkal, kifejezetten a székely humor és észjárás értőinek, kedvelőinek.

keccsu>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

Igazi siculicum! Ha egy bármilyen székely falusi kocsmába betérsz és figyelmesen fülelve ott elidőzöl egy kicsit, szórakoztató élményekben lesz részed :) Hasonló történeteket lehet hallani ilyen helyeken, autentikus székely mesélőktől. Muszka Sanyi történetei is pontosan ilyenek, nem hiába hisz „ő es” székely. Még sok ilyent Sanyi!!

balfi>!

Muszka Sándor: Sanyi bá Székely egypercesek

Életre szóló olvasási élmény, csodás a CD melléklet!

Dominicana>!

Igazuk es van a gyimesieknek, mikor úgy tarcsák, hogy sok ember helyett más kéne, de a legtöbb helyett semmilyen.

Dominicana>!

… s úgy elbetegedtem, hogy anyám egy hétig a teát es csak reszelve adta.

Dominicana>!

… essen s havazzon, csak szar idő ne legyen.

Dominicana>!

A fehérnép becsületében s a Dacia fékében megbízni nem lehet.

Dominicana>!

Komám, innen el kell menni, itt az ember csak gürcöl, de látszatja nincsen, mingyá gatyánk se lesz, s a fótot direkt a seggünkre kell varrják.

Dominicana>!

Bémentem a jó melegbe, s vagy két pohár köményest bévettem, s ahogy meg vótam fagyva, az a finom pálinka engem úgy átjárt, mint a csángó lelkit a pap beszédje.

Dominicana>!

Én az iskolát es szerettem. Matekból es jó vótam, anyámék es kulturáltak, apám buszossofer, s anyám katolikus.

Dominicana>!

S esett az eső addig, hogy mán a békák es megrothadtak…

Dominicana>!

Ittunk vagy két pohárral, s mondom, indulok haza, s még valahol egy decit bévágok, de aszongya a Gyuri komám, üljek csak vissza, mett az utcánk végén a Bara bár helyire, ahova járni szoktam, olyan elegáns kocsmát nyitottak, hogy oda csak fehér gumicsizmával lehet most bémenni.

Dominicana>!

… az arany sem ér többet semmivel az áránál.