Fattyadék 5 csillagozás

Pajzán históriák
Murron Skeats: Fattyadék

„Murron Skeats Fattyadék című történetfüzére archaikus, rusztikus nyelven szól olvasójához
valahol Balzac Pajzán históriáját parafrazeálja, Bocaccio világába repít minket,
nemcsak szórakoztat, műve egyfajta para-irodalomtörténeti tanulmánynak is beillik,
a szerző játékos kedvű, pajkos, mint a históriái, kiválóan posztmodernkedik.
Történetei magával ragadó írói fantáziáról, ugyanakkor mélységes ember-, természet- és
tárgyismeretről, tekintélyes élettapasztalatról tanúskodnak. Mindezt Murron Skeats
magas irodalmi stílusban, olvasmányosan, gördülékeny szövegformálással teszi.”
Batári Gábor

A címadó pajzán história nívódíjat nyert a 2018-as évi Cédrus irodalmi pályázaton.

Aposztróf, Budapest, 2018

Nikolett0907 P>!

Murron Skeats: Fattyadék Pajzán históriák

Nos pár szóban le lehet írni, mit is gondolok a kötetről.

Kicsiny oldalszámú, régies nyelvezetű, kiemelkedő írás, remek történet.

Egy élmény volt!

ap358 P>!

Murron Skeats: Fattyadék Pajzán históriák

A fülszöveg részben a Pajzán históriákhoz hasonlítja, amihez még valamikor a középiskola alatt volt szerencsém, de nem rémlik, hogy annak ennyire nehézkes lett volna az olvasása. Nagyon erőteljes a régies nyelvezet, a régies szóhasználat, így a rövidsége ellenére nem mondanám könnyű olvasmánynak, ellenben annál szórakoztatóbb.
A történetek humorosak, megmosolyogtattak, és tényleg kissé élces, pajzán, a határokat feszegeti, és ettől lesznek egyediek.
Az allakos jány és a boksa volt a kedvencem.
A történetek nagyrészt a népi hiedelmeket keverik a nyílt szexualitással, és természetesen ehhez mérten egy nagy adag fekete humorral fűszerezi.

SignoraSchneider IP>!

Murron Skeats: Fattyadék Pajzán históriák

A kis anarchista, bizarr lelkem totálisan megetetve ezzel a kis könnyed, nyári olvasmánnyal. ^^ Nagyon tetszett, hogy a középkori Angliába pozicionált huncutságok magyarul is régiesen, ízesen szóltak. Sokkal lassabban haladtam így az olvasással, mert egy csomó szót akkor és ott tanultam, és külön imádtam a szószedetet minden novella végén, még talán több szó jelentését is elolvastam volna. Igazi csemege volt nekem, aki élek-halok a régies szavakért, dialektusokért, és úgy általában az etimológiai háttérért.
Nem tudok választani, melyik lett a kedvencem, de talán A katona és a kéváncsi pórleány története fogott meg a leginkább. spoiler
Murron Skeats megvéve, maximálisan, alig várom a következő megjelenést, ami télen várható. :)
Ezt a kis kötetet viszont csak azoknak ajánlom, akik hozzám hasonlóan szeretik a régies nyelvezetet, a fekete és/vagy pajzán humort és nem rettennek vissza a nyílt erotikus tartalomtól sem.

Garbai_Ildikó P>!

Murron Skeats: Fattyadék Pajzán históriák

Kicsit nehezen haladtam vele a régies nyelvezete miatt.Sokszor kerestem,hogy mit jelentenek a szavak,de ez adta meg a történetek nem mindennapi báját. Élvezetes kis olvasmány volt. Köszönöm.