Az ​idő nem múlik 0 csillagozás

Albert Einstein speciális relativitáselméletének cáfolata
Murguly György: Az idő nem múlik

Murguly ​György Az idő nem múlik című műve már a kiadását megelőzően felbolydulást keltett tudományos körökben. A hivatalos irányvonal névtelenségbe burkolózó védelmezői mindent elkövettek annak érdekében, hogy ez a könyv ne jelenhessen meg. A szerző ebben, a több szempontból is rendhagyó műben a tiszta ész logikájának meggyőző erejével olyan rejtélyes, máig nyitott kérdéseket válaszol meg, amelyek közül kettő egyidős az emberiséggel. A Mindenség rendjéből kiindulva drámai erővel mutatja meg az élet egyetlen, lehetséges értelmét, és olyan kristálytiszta logikával tárja fel az idő mivoltát, megdöbbentő lényegét, hogy az ember szinte sajátjának érzi gondolatait. Előadásában az anyag és az energia, a tér és az idő, a véges és a végtelen titokzatos világa személyes, átélhető élménnyé válik, különösen azoktól a hihetetlennek tűnő tudományos felismerésektől, amelyek miatt minden bizonnyal át kell írni a fizika érintett fejezeteit, és újra kell értelmezni eddigi világképünket. Nem utolsó… (tovább)

Új Kékszalag, Békéscsaba, 2004

Molu

De ha nincs egyetlen valóság, mi több, a valóság mint állapot nem is létezik, legfeljebb mint a változások végtelenül összetett folyamata, akkor mi az, amit keresni érdemes?

Murguly György: Az idő nem múlik Albert Einstein speciális relativitáselméletének cáfolata

Molu

Az energia, még ha végtelen lehetőségekkel bír is, csak egy esetben töltheti ki a végtelen teret: mégpedig akkor, ha az nem más, mint maga a tér.