Garibaldi ​dobosa 5 csillagozás

Murányi-Kovács Endre: Garibaldi dobosa Murányi-Kovács Endre: Garibaldi dobosa Murányi-Kovács Endre: Garibaldi dobosa Murányi-Kovács Endre: Garibaldi dobosa

A regény hőseinek, Török Zsigmond honvéd százados-inzsellérnek, kisfiának, Palinak és Medve Jóska huszár őrmesternek hosszú és kalandos utat kell megjárniuk, míg végül 1860-ban Garibaldi szicíliai seregében együtt harcolhatnak az olasz nemzeti egységért és a szabadságért. A világosi fegyverletételkor az apa emigrál, Pali – menekülő anyja halála után – egy derék török földbirtokos fogadott fia lesz, és Medve Jóskával együtt Szíriába kerül. Tíz esztendő múlva az apa rég holtnak hitt fiát ismeri fel egy fiatalemberben… Túlságosan hosszú és nagyon is sokféle eseményben bővelkedő évtized ez, semhogy fel lehetne sorolni, mi minden történik a regény hőseivel. Megjárjuk velük a legkülönbözőbb tájakat: az akkori Dél-Magyarországot, Szerbiát, Törökországot, Szíriát, Olaszországot, Franciaországot. Valóságos történelmi hősök és névtelen, de nagyon izgalmas sorsú kisebb szereplők révén tárul fel az olvasó előtt egy kevéssé ismert világ: a szabadságharc utáni magyar emigránsok külföldi élete.

Móra, Budapest, 1973
462 oldal · Illusztrálta: Friedrich Gábor
Móra, Budapest, 1961
408 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Friedrich Gábor
Ifjúsági, Budapest, 1955
410 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Friedrich Gábor

katt>!
Murányi-Kovács Endre: Garibaldi dobosa

Az első" szerelmek között ",mostanra ronggyá olvasva talán csak 100-szor 30 év alatt
/még a versmondó verseny dijaként kaptam/
Ez egy örök darab!!