Saint-John ​hullái 2 csillagozás

Munkácsi Miklós: Saint-John hullái

Budapesten ​születtem, 1941. december 15-én. Különféle szakterületeken, fizikai munkásként dolgoztam huszonnyolc éves koromig. Első elbeszélésem megjelenése, 1969. márciusa óta mintegy negyven novellámat és cikkemet közölték a lapok, folyóiratok. Ezek honoráriumából élek. Regényen és drámán dolgozom.

Babel Lovashadsereg-ét olvasni éjszakákon át, egy munkásszálló emeletes ágyán kuporogva, felnőttekkel havat lapátolni, lázasan, végkimerülésig, házibulikban elmerülni, romantikus álmokat álmodni, csillapíthatatlan tettvágyban égni, kalandokba keveredni, kettő helyett verekedni, vigyorogni, amikor tán vicsorogni kéne – ilyen állapotok között hányódnak Munkácsi Miklós novelláinak hősei, akik tulajdonképpen egy személy alteregói: egy Jack London-i energiájú egyéniség önmagáról készített pillanatképei.
Keserű sorsokkal, tanulságokkal ismerteti meg olvasóit, páratlanul mulatságos, élvezetes, szórakoztató előadásban. Érdeklődésünket az első betűtől az utolsóig ébren tartja az… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új termés Magvető

Magvető, Budapest, 1971
224 oldal

Bolond_Pierrot I>!

„Nincs kibírhatatlanabb, mint amikor háromnál többen hazudnak egyszerre” – bölcselkedtem, de Dávid elsiklik a kérdés fölött.

Bolond_Pierrot I>!

– Kitagadott az apám – mondtam ötletszerűen.
Szánakozva néz. – Rossz fát tett a tűzre?
– Úgy van. És az az ormótlan, vén kecske nem képes megérteni, hogy igenis, a rossz fát kell a tűzre tenni, a többit hasznosítja a bútoripar!
Csend.

Bolond_Pierrot I>!

Mindenkit végig kell hallgatni, ha másért nem, hát hogy megtudjuk, meddig bírja butasággal.