Levendula ​és ecet 30 csillagozás

57 környezetbarát tisztítószer a vegyszermentes otthonért
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Ahogy sejtjeink folyamatos megújulása elengedhetetlen szervezetünk regenerálódásához, egészségünk és lelki egyensúlyunk érdekében otthonunknak is fel kell frissülnie. Itt az idő, hogy újradefiniáljuk a takarításhoz kapcsolódó viszonyunkat, mely e könyv segítségével nyűg helyett olyan tevékenységgé válhat, ami a saját, és bolygónk egészségére is jó hatással lehet.

Ha mi készítjük el házilag a különféle tisztító- és mosószereket, érzelmileg közelebb kerülhetünk a tisztaság eszméjéhez. A természetes alapanyagok és illóolajok használatával könnyedén megteremthetjük otthonunk tetszőleges energiáját, hangulatát, ahol feltöltődhetünk, és önazonosak lehetünk.

Könyvünk olvasója olyan környezet- és pénztárcabarát recepteket kap, melyek segítségére lesznek a takarításhoz szükséges összes szer egyszerű elkészítésében, legyen szó a mosás során folttisztításról, fürdőszobai kádtisztításról, a konyhában sütőtakarításról, vagy akár bútorápolásról, természetes illatosításról, molyirtásról.

Boook, Budapest, 2020

Zonyika P>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet 57 környezetbarát tisztítószer a vegyszermentes otthonért

aki már űzi egy ideje a vegyszermentes takarítást, annak úgy tűnhet, hogy nincsen benne sok újdonság, de van!
mindazonáltal vannak benne túlcifrázott dolgok is, de találtam olyat, amire még nem gondoltam. vagy gondoltam, de eddig bonyolultabb recepttel találkoztam és nem vágtam bele.

van az elején meg minden vonatkozó receptnél figyelmeztetés pl. a borsmenta illóolajra (6 éves kor alatt, várandósság, szoptatás, magas vérnyomás és epilepszia esetében tilos), de ha már szembejött ez a cikk, itt van több illóolaj is:

Kicsibogár>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Szuper és igényes kiadvány, de szakmai szempontból gondom van vele. Ugyanis a gyógyszertári 96%-os alkohol 70% alá hígítva elveszti a vírusölő képességét. Ezt a fertőtlenítőszerek alkalmazásánál figyelembe kellett volna venni… szólt belőlem a vegyész, de ettől eltekintve hasznos receptek vannak benne.

Könyvmolykisasszony>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Igazán hasznos kis olvasmány volt, illetve a tippek, trükkök praktikák, ZW receptek biztosan végig fogják kísérni az életemet, amolyan vissza a gyökerekhez vagy ősanyáinkhoz módon. off Nagyon tetszetős, hasznosítható dolgok vannak benne, egy mínusz csillag azért járt, mivel néhány recept feleslegesen túlbonyolított véleményem szerint. A grafikákért és a képekért hatalmas pacsi, szép igényes lett a tervezése.

Könyveslány P>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Szép, igényes kialakítású kiadvány, ugyanakkor az alap koncepcióját nem igazán értem: a zero waste szemlélet egyik lényeges pontja az egyszerűsítés, azaz rámutatni pl. arra, hogy teljesen felesleges 48 féle vegyszert vásárolni/tárolni/használni a takarításhoz, amikor kb. 5 fő hozzávalóval a legtöbb probléma orvosolható. Erre a könyv 57 db tisztítószer receptet ajánl otthonra… Számomra ez inkább elrettentő, mint inspiráló.

Aemitta>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Talán a könyv célja, hogy lássuk azt, amit régen elfeledtük: vegyszerek nélkül, természetes hozzávalókból is lehet hatékonyan takarítani. Lehet mazsolázni a receptek között, kinek mi tetszik, és melyiket szeretné kipróbálni, aztán később alkalmazni. Ráadásul ezeknek a házi tisztitószereknek a gőze nem károsítja a tüdőt.

Manioka>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Mivel ez nem egy tól ig tartó történet, nem tudom kiolvasottnak jelölni. Átlapoztam, pár oldalon elméláztam, és bármikor újra kinyitom.
Az esztétikus képek arra ösztönöznek, hogy mindent megcsináljak, szinte érzem a végeredmény illatát!
Bevallom nagy elvárásaim voltak a könyvvel szemben. Mégis kicsit csalódok azokban a forrásokban, amik szerint az ecet+szódabikarbóna hatásos tisztítószer, mert kémiaórán (jó eséllyel) elmondják, hogy csupán kémiai reakció lép fel, ami nem sokat ér, de látványos. Innentől kezdve pedig fenntartással kezelem a többi tartalmat. De ahogy más is írja, én sem fogok mindent hozzávalót megvenni, és a sokadik házi tisztítószert kikavarni.
Inspirációnak tök jó ez a könyv és vannak benne olyanok, amit neten nem talál meg az ember.

Exbölcsész_Könyvmoly>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Sajnos a pandémiás időszakban az új kihívások mellett nem marad
energiánk környezetünk védelmére. Sokan rohangálnak egyszer használatos
maszkban, ezzel jelentősen megnövelve az amúgy is hatalmas
szemétmennyiséget – csak, hogy egyet említsek a sok közül.
Szüleim a szelektív kukák megjelenése óta azok használatára neveltek, így a
szemét szétválogatása számomra természetes feladat. Mióta cicagazdi
lettem, fontossá vált, hogy olyan tisztítószereket használjak a lakásban,
melyek nem jelentenek veszélyt cicám egészségére.
Ma már számos hatékony környezetbarát termék közül válaszhatunk a
drogériákban, így az időhiányban szenvedőknek nem kell feltétlenül ezek
összekutyulásával foglalkozniuk. Viszont aki mégis örömét leli az ilyen
feladatokban, annak kötelező olvasmány Munkácsi Brigitta könyve,
melyben 57 recept segítségével minden zugot kitakaríthatunk. A könyv
pontosan úgy néz ki, mint egy igényes szakácskönyv: keménykötés és
színes képek a receptből készített céltermékről.

rekettyevirág P>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Hiánypótló könyv csodaszép ábrákkal és szuper receptekkel. Már egy ideje fontolóra vettem, hogy átállok a természetes tisztítószerek használatára, de eddig csak a mosásnál tudtam rávenni magam, a könyv elolvasása azonban még nagyobb löketet adott. Csak azért húzok le fél csillagot, mert a természetes lefolyótisztítóval nem tudok azonosulni; nem hiszem, hogy a forrásban lévő víz jót tenne a lefolyónak.

zsof>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Örültem, hogy kijön egy átfogó könyv a témában.
A bevezetésben olvashatunk a különböző tisztító hatású szerekről, amely egy nagyon jó és hasznos összefoglaló, örültem neki.
A tárgymutató is kifejezetten hasznos tud lenni, amikor az ember éppen keresgél valamit.
A receptek érdekesek, párat egyből meg is jelöltem, hogy ki kellene próbálnom, ha a most használt cuccom elfogy. De van több olyan hozzávaló, és recept is, amelyet én nem fogok használni. Ez nyílván nem baj, nem mindenki csinálja úgy a dolgokat, mint én, stb..

Skubli P>!
Munkácsi Brigitta: Levendula és ecet

Újabban sokat gondolkodom rajta, hogy hogyan lehetne egy kicsit (vagy nagyon?) csökkenteni a háztartásunk szemét termelését, és hogyan tudnánk környezettudatosabban élni. Ezért teljesen jó választás volt számomra ez a könyv az alternatív takarítás segítése végett.
Persze az ecet, mint frankó vízkőtelenítő számomra sem volt ismeretlen, de ettől függetlenül kaptam más információkat is a könyvből, melyet igyekszem majd beleépíteni a háztartás vezetésembe.

Könyveslány P>!

A konyhai mosogatótálcám fölött ez a felirat olvasható: Az óceán itt kezdődik.