Kéjutca 110 csillagozás

Magyar szex euróért
Munk Veronika: Kéjutca

Munk ​Veronika, az Index újságírója olyan ajtókat nyitott ki, amelyek mindeddig a külvilág előtt zárva voltak. Szexmunkásokkal, futtatókkal, bordélytulajdonosokkal folytatott számos beszélgetés és több éves kutatómunka eredménye, hogy a Németországban dolgozó magyar prostituáltak rejtett világa feltárult.
Böbe, a madám nem hagyhatja el Németországot, mert a magyar törvények értelmében azonnal letartóztatnák. Berta, az örömlány, bár álmodozik arról, hogy egyszer végleg leszámol a vörös lámpás negyeddel, a pénz mindig visszahúzza. Berta Böbének dolgozik, és Ivánnak, a stricinek, aki a szálakat Magyarországról mozgatja. Az észak-német kikötőváros, Bremerhaven egy egész magyar kolóniának biztosít munkalehetőséget, amely a liberális törvénykezés előnyeit kihasználva szabadon űzheti itt az ipart.
Szereplőink bizalmát elnyerve Munk Veronika felteszi azokat a kérdéseket, amelyekre mindig is szerettük volna tudni a választ. Mi fér bele egy húszperces menetbe? Kiből lesz strici?… (tovább)

Bea_Könyvutca P>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Az emberek alapvető tulajdonsága a kíváncsiság. Ha valamibe nem látunk bele a megszokott módon, akkor még nagyobb bennünk a késztetés arra, hogy többet tudjunk meg egy témáról, egy emberről, vagy éppen egy olyan szakmáról, ami éppen nem a leghétköznapibb.

A Kéjutca szereplői egy ilyen, egyáltalán nem hétköznapi szakmát űznek, a testükből élnek. Pontosabban szexuális szolgáltatásokat nyújtanak. El lehet őket ítélni és meg lehet őket érteni.

Ez a könyv segít világosabb képet kialakítani azokról a nőkről, akik a szexből élnek, megérthetjük a mozgatórugóikat, beleláthatunk gondolataikba, vágyaikba, életükbe.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/06/munk-veronika-keju…

cintiatekla P>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

A könyv egy nagyon kényes témát dolgoz fel nagyon részletesen, fogyasztható és mondhatni élvezetes formában: a vizsgaidőszak közepén, munka mellett is két nap alatt olvastam el, annyira beszippantott. Azt hiszem, hogy mindenki számára érdekes és megdöbbentő olvasmány lehet, és a téma iránt sem szükséges fokozott érdeklődést mutatni, mert úgy gondolom, anélkül is megfog, és olvastatja magát. Tetszett a stílus, hiszen a téma kényességétől függetlenül egy objektív nézőpontból ismerhetjük meg a történetet, a véleményformálás pedig az olvasóra van bízva.

Ha egy kicsit komolyabb olvasmányra vágytok a nyáron, akkor mindenképpen ajánlom!

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2017/06/munk-veronika-k…

Mircsi>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Nehéz erről a könyvről írni… Azt hittem, hogy durván sokkoló lesz, de nem volt – főleg azért, mert a Lánynevelőben találkoztam már olyan lányokkal (18 év alattiakkal!), akik benne voltak ebben a világban és talán sokan ennek az előszobájában voltak, mikor bekerültek az intézetbe…

Volt egy mondat, ami számomra összefoglalja a könyv lényegét: áldozatnak tekinthető-e valaki, ha ő maga nem tekinti magát annak? Nekem erre van saját válaszom egyébként, és őszintén szólva, nagyon dühítő számomra ez a téma sok szempontból…

A szerző előtt pedig minden elismerésem, hogy olyan tisztelettel, elfogadással állt ezekhez a nőkhöz, és objektíven megírta ezt a könyvet – ennek ellenére azért szerintem átszűrődik rajta az ő véleménye is, de lehet, hogy csak a sajátom tükröződik vissza rám.

Horváth_Hollósi_Csilla P>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

A megjelenés évében már egyszer elolvastam, de most újra a kezembe került. Ritkán olvasok többször egy könyvet, hiszen annyi vár még rám amit jól be kell ám osztani erre a maradék kb 70 évemre :) Most mégis kivételt tettem, talán a téma érdekessége vagy Szabados Ágiék podcast adása miatt, magam sem tudom.
A lányok történetei azért vonzanak, mert egy tőlem teljesen idegen világba engednek betekintést, amit élőben – remélhetőleg – sosem fogok megtapasztalni. Ez az újságírónő által írt könyv olyan kérdésekre ad választ, amik szerintem mindannyiukban benne vannak, tehát én jó szívvel ajánlom.

Bélabá>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Átlagosan megírt riportkönyv a szexmunkásokról. Olvastam összetettebb könyvet a témában, ez kevésbé tudott újat mondani számomra. Kicsit több személyt, műfajt is bemutathatott volna.

Rahel_A>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Nagyon kíváncsi voltam a könyvre: egyrészt szociálpedagógiát végeztem és egyfajta szakmai érdeklődéssel vetettem bele magam az olvasmányba, másrészt mint minden, a társadalom által tabuként kezelt téma érdekel.
Munk Veronika több éves kutatómunkája alatt számos, Németországban dolgozó prostituálttal, futtatóval, madame-al, klienssel beszélt, próbálta bemutatni a szakma mögötti élettörténeteket, a motivációt, a körülményeket és a prostitúciót érintő jogszabályokat.
A könyv mondhatni „főszereplője” Berta, aki elmeséli vélhetően tipikusnak mondható életeseményeit ami a jelenlegi munkájához vezette. Szeretethiányos gyerekkor, alulszocializáltság, instabil családi kapcsolatok, majd egy férfi, akibe menthetetlenül beleszeretett és akinek a nyomására elkezdte árulni a testét. A férfi szerepe az események láncolatában Berta számára is ambivalens: hol manipuláció, érzelmi kényszerítés áldozatának tekinti magát,hol úgy tekint vissza, mint aki saját akaratából választotta ezt a megélhetést. Ez az ellentmondás kiválóan szimbolizálja a prostitúciót érintő legnagyobb erkölcsi kérdést: áldozat-e a prostituált? Munk szavaival: „Áldozatnak tekinthető-e valaki, ha ő maga nem tekinti magát annak?”.
A következő dilemmás felvetés, amely az áldozati kérdésből fakad az a szabályozás kérdésköre. Alapvetően 3 féle modellt különböztetünk meg: 1. a teljes tiltást (pl. Románia), 2. a skandináv modellt, amely minden esetben áldozatnak tartja a prostituáltat, így csak a klienst bünteti 3, illetve a német modellt, amely megengedi, de korlátozza és szabályok közé szorítja (kötelező szűrések, rendőri ellenőrzések stb.). Persze még van ezen kívül a hibrid modell is, amely egyszerre tiltja és engedélyezi ezt a szakmát, mint hazánk is.
A könyvben Munk bemutatja a német modell pro és kontra érveit, a rendőri figyelmet, a prostituálttal dolgozó szociális munkásokat, és az ezáltal kiépülő védő hálót.
Azonban engem a könyv nem tudott eltántorítani (nem is hiszem, hogy ez volt a célja)a skandináv modell támogatásától. A bemutatott nők mögött mindig szomorú, sokszor tragikus sorsok álltak, akik szerintem egy megfelelően szocializált környezetben és oktatási lehetőségek mellett nem így döntöttek volna. A kényszer megítélése nagyon relatív, azonban véleményem szerint nem lehet összehasonlítani ezt a munkát a többi, többségi társadalom által „normálisnak” ítélt munkával, hiszen az ember testének áruba bocsátása mindig komoly lelki teherrel jár-ahogy a műben is olvashattuk, a lányok túlnyomó többsége pszichés problémákkal küzd az átélt események hatására.
Összességében szerintem Munk nagyon alapos munkát végzett, én kicsit szakmaibbat reméltem, de így viszont nagyon olvasmányos a könyv. Ami picit zavart, hogy az író néhol keverte az újságírói stílust a regényíróéval, amely néhol nagyon furcsa egyveleget hozott létre.

kedaiyun>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Az Indexen olvastam a szerző cikksorozatát a témában annak idején, de a könyv csak most került a kezembe. Érdekes volt a téma, a legális prostitúciót mutatja be, egészen konkrétan a bremerhaveni magyar prostituáltak világát interjúkon keresztül. Itt nem olyan nők jelennek meg, akik emberkereskedelem áldozataivá váltak, hanem akik többé-kevésbé önkéntesen, a jobb élet reményében vágtak bele a szexmunkába. A kötetben főként „Berta” útját követhetjük, akinél megvannak azok a push faktorok, amik tipikusnak mondhatók: szegénység, valamint egy fiú, aki elhiteti vele, hogy ez jó munka, és csak így lesznek meg a vágyott javak. És persze azt, hogy mindez csak átmeneti állapot, csak pár hét vagy hónap az egész… ezt a kötetben szereplő prostituáltak maguk is elhiszik, illetve áltatják magukat, hogy ez az utolsó alkalom, de most már tényleg, és utána kiszállnak, de mégis évekre beleragadnak a szexmunkába.
A szerző bemutat egy magyar madámot is, Böbét, aki Németországban teljesen legálisan tevékenykedik, Magyarországon azonban ugyanezzel bűncselekményt követ el. Egy fejezet szól a stricikről is, hogy kik ők, mi a szerepük, és milyen a megítélésük.
Érdekes könyv, egyrészt azt mutatja be, hogy ez egy kemény világ, de mégsem a sanyarú sorsot ábrázolja, ahogy leginkább gondolunk rá. Legális keretek között kisebb az esély a kizsákmányolásra, és talán a társadalmi megítélés is javulna. Eszembe jutott, hogy amikor Amszterdamban jártam, megnéztük a vöröslámpás negyedet is, ahol ugyanolyan kirakatos kabinok voltak, mint a könyvben leírtak, valamint felhívták a figyelmet, hogy tilos fotózni és tiszteletlenül bánni a prostituáltakkal, és volt egy szobor is, ami a szexmunkásoknak állított emléket (Tiszteld a szexmunkásokat volt a címe, de nem emlékszem, hogy ez háborús szobor volt-e vagy sem).
A téma megosztó, azonban fontos kérdéseket vet fel. És felhívja a figyelmet arra is, hogy bár társadalmilag lenézett, negatív megítélésűek a prostituáltak, ők is ugyanolyan emberek.

tizkicsikonyv>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Szóval Munk Veronika Kéjutcája jött, és egyszerűen bedarált úgy, ahogy vagyok, még mielőtt kettőt pisloghattam volna.

A csalóka cím ellenére a Kéjutca nem egy sokadik erotikus regény, hanem annál jóval több: sokkal inkább egyfajta tényfeltáró-oknyomozó riport, vagy ha úgy tetszik, szociológiai tanulmány, méghozzá egy rettentő izgalmas – és még annál is megosztóbb – világról, a prostitúcióról, illetve az ahhoz kapcsolódó minden elképzelhető tevékenységről.

A könyv hihetetlenül átfogóan mutatja be a prostitúció világát, és ez közel sem merül ki csak a prostituáltak szemszögében. Megtudjuk, hogyan zajlanak az üzletek, ki a futtató, a strici, és hogyan koordinálja a lányokat, mi a madamok szerepe, miért kezdi el valaki a testét árulni, mennyit lehet ezzel keresni, milyen háttérből jönnek a lányok és milyen elkerülhetetlen hozadékai lehetnek a szexmunkának, hogy néz ki egy bordélyház, milyen jogkövetkezményekre lehet számítani, kik és hogyan védik a prostituáltak érdekeit, na és persze a kényes kérdés: mit szól mindehhez a közhatalom? Annyit elárulok, hogy ez utóbbi kérdésben (is) erős a kontraszt hazánk és Németország (amely a központi helyszín) hozzáállása között.

Bővebben: http://tizkicsikonyv.blogspot.hu/2017/06/magyar-lanyok-…

IrodalMacska P>!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Egy vallomással kell indítanom az értékelést: a prostitúció, mint téma nagyon „kedves” a szívemnek (már ha lehet így fogalmazni :D), ugyanis a diplomamunkámban is ezt a területet jártam körül – a különbség az volt, hogy ugyan nagyon vonzott a téma szociológiai bemutatása, a konzulensem ragaszkodott a büntetőjogi nézőponthoz, így inkább a szabályozásról, annak a történetéről, valamint a prostitúció köré épülő bűncselekményekről folytattam kutatásokat. Éppen emiatt egy kicsit más szemmel, mondhatni kritikusabban olvastam Munk Veronika könyvét.

A fentiekkel összefüggésben kezdeném a könyv (számomra) legnagyobb pozitívumával: nagyon-nagyon tetszett, hogy valósághűen, kivételes szakmaisággal írt Veronika mind a hazai, mind a németországi jogszabályi háttérről; röviden, közérthetően levezette a magyarországi szabályozás történetét és ennek során olyan tanulmányokat használt fel, amelyek számomra is mankóul szolgáltak a kutatásaim során (itt különösen Léderer Pál, Fehér Lenke és Betlen Anna neve kívánkozik külön kiemelésre). Külön köszönet azért, hogy hangsúlyozza, hogy önmagában a prostitúció NEM BŰNCSELEKMÉNY! Ezt rengetegen rosszul tudják…

Amin a szerző helyében csiszoltam volna – és emiatt vonnék le egy pontot az értékelés során –, az az, hogy több ismétlés is szemet szúrt a fejezetek között és kissé egyszerű a könyv nyelvezete. Nyilvánvaló, hogy nem egy klasszikusról beszélünk, így nem támasztható vele szemben az az igény, hogy a mondatok cizelláltak, szépirodalmi finomsággal megírtak legyenek, azonban – az idézéseket leszámítva, hiszen abba belefér bármi – számomra kissé vulgáris, „faék egyszerűségű” volt egy-egy rész. Értem én, hogy a tényfeltárás volt a cél, de 5*-os akkor lett volna számomra a kötet, ha a szakmaiság végigkíséri mind a 210 oldalt.

De mégis miről szól ez az egyébként szuper kis könyv?
Munk Veronika az Index újságírója, aki 2016 januárja és augusztusa között több ízben is ellátogatott Németországa, hogy végül megírja a Kéjutcát. Ugyan Hamburgról is ír röviden, vizsgálódása kereszttűzében mégis inkább a bremerhaveni Lessingstrasse állt, amely utca a – legfőképpen magyar – prostituáltak paradicsoma. Itt ugyanis legálisan üzemelnek azok a kabinok, amik az ún. szexmunkások „dolgozószobájául” szolgálnak. A lányok életének részleteit leginkább Berta, a magyar prosti szemszögéből ismerjük meg, de Veronika készített interjút Böbével, a szintén magyar származású kerítőnővel is, valamint beszélgetett kuncsaftokkal is. Többek között megtudhatjuk, hogy milyen körülmények között, milyen tarifával dolgoznak a lányok, hogy kerültek be ebbe az egész körforgásba és miként lehet belőle kilépni. Olvashatunk arról, hogy a nemi betegségeken kívül milyen veszélyek leselkednek a prostituáltakra és a német jogvédő szervezetek aktív fellépéséről is tudunk meg részleteket.

Tehát összességében nagyon tetszett a könyv, tetszettek a benne felmerült témák, problémák, azt gondolom, maga az üzenet is nagyon fontos, amit közvetít: nem szabad általánosítani és felszínes tudás alapján messzemenő következtetéseket levonni, kicsit mélyebben bele kell látni ebbe a világba, mielőtt bárki is ítélkezne.
Köszönöm ezt a hiánypótló művet, Veronika!

Munk Veronika: Kéjutca Magyar szex euróért

Annyira könnyedén ír a piros lámpás utcáról, a piros lámpás házakról… az embernek néha kedve támadna felkerekedni, és oda menni. Igen, ennyire könnyedén ír róla. Nyilván, nem is kellene belenyomni rengeteg drámát, de így meg olyan volt, mintha csak a felszínt kaparászná. Lehet, alkatomból kifolyólag, de kevésnek találom azt, ami rámutat arra, miért is lesz valaki szexmunkás (vagy prostituált), és miért marad az iparban. Persze, említi, csak valahogy elsikkad a sok minden mellett.
Mégis az, hogy nekiállt, véghez vitte a munkát (hónapokig interjúzott szexmunkásokkal, illetve az őket menedzselőkkel, és a velük hálók közül némelyekkel), és egy vállalható kötetet összerakott belőle, megéri a sok csillagot. Ugyanis olyat tett, amit csak kevesek. Ítélkezni, véleményt alkotni – akár a részletek ismerete nélkül is, mert úgy az igazi – akárki tud, sőt…
A könyv másik nagy előnye, hogy rámutat arra, a pfujnyugaton hogyan állnak hozzá a szexmunkásokhoz a szakemberek, azaz a szociális és az egészségügyi ellátás, és persze a rendészet. Fontos látni, hogy ahhoz képest, ami Magyarországon van – hogy Romániáról ne is beszéljünk… –, hogyan lehet érdemben, és ítélkezés nélkül támogatni azokat, akik ebből élnek. (Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy ha nem lenne hivatásos szexmunkás vagy prostituált a világon, akkor az ilyen jellegű szolgáltatásokat nem venné igénybe senki.)

Mircsi>!

És tekinthető-e valaki egyáltalán áldozatnak, ha ő maga nem tartja magát annak?

Dénes_Gabriella >!

A magyar megközelítést egyébként meglehetősen álszentnek találom. Attól, hogy Magyarország úgy tesz, mintha nem volna prostitúció, pontosabban attól, hogy igyekszik ezt a tevékenységet ellehetetleníteni, a jelenség nagyon is létezik.

Kapcsolódó szócikkek: prostitúció
MK_>!

Az életet meghatározó jelentős döntések jellemzően teljesen hétköznapi szituációkban születnek.

zyzmut>!

Él egy olyan általános nézet a prostituáltakról, hogy ők mind nimfomániás vadak, akik azért választják ezt a tevékenységet, mert hajtja őket a vérük és imádják a szexet. A valóság szerintem távolról sem ez. […] Sokszor megfigyeltem a nők tekintetét, és nyilvánvaló volt, ha arra jár egy potenciális vendég, felderülnek, majd amint a kliens továbbáll, újra megjelenik a szemükben az üresség. A legtöbben gyűlölik, és sokszor megalázónak érzik ezt a munkát. Szerepet játszanak, hogy a kliens azt higgye, élvezik a szexet […]
„… A pénzen kívül mit lehetne szeretni ebben? Azt, hogy idegen férfiak nyúlnak hozzám? Vagy, hogy hajnali ötig-hatig kell dolgozni? Vagy, hogy néha olyan büdösek, hogy másfél órát kell szellőztetni utánuk, meg elmegy rá egy egész flakon illatosító?”
[…]
A nőknek, akik az utcában dolgoznak, gazdasági és társadalmi hátterükből kifolyólag szűkösek a lehetőségeik. A prostitúció éppen ezért csak bizonyos nézőpontból tűnik sodródásnak (könnyű azt mondani a prostituáltra, hogy miért nem takarít inkább vagy végez valami teljesen más munkát), az ő szemszögükből nagyon is logikus döntés, pláne, ha a kelet-magyarországi régió egyedüli munkalehetőségéhez, a havi nettó ötvenegyezer forintos közmunkabérekhez viszonyítjuk. Ha nagyon le akarjuk tehát egyszerűsíteni, miért lesz valaki prostituált, akkor elsősorban a beszűkült munkaerőpiac, másodsorban a legkisebb időegység alatt szerezhető legtöbb pénz rá a válasz.
„Van, hogy undorodom a vendégtől, nem is egyszer, nagyon sokszor. De olyankor valami szépre, valami jóra gondolok, például a jövőmre, hogy mit fogok abból a pénzből venni, amit odaad. Máshogy nem lehet. Ha valamit el szeretnék érni, akkor csinálni kell, és szerintem minden munkában van nehézség. Nem csak ebben” – mondja Berta…

Dénes_Gabriella >!

A skála másik végén (például Oroszországban) a teljes tiltás, valamint a svéd modell található, ahol a prostitúciót ugyan engedélyezik, de tiltják a prostitúciós szolgáltatások igénybevételét, röviden: büntetik a vendégeket. A svéd modell filozófiája emberi jogi alapokon nyugszik, és azt állítja, hogy mivel ez a szolgáltatás egy ember testét kínálja fel árucikként, nem sorolható a hagyományos munkavégzések körébe. Vagyis, a prostitúció nem tekinthető munkának, hanem inkább a nők kizsákmányolásának. A svéd modell hívei ezért kerülik a szexmunka kifejezést, és hogy álláspontjukat a szóhasználatban is megmutassák, prostituáltakról beszélnek.

zyzmut>!

Hogy mennyire kifizetődő üzlet lett a magyar prostituáltak külföldi szállítása, jól példázza, hogy nem ez volt az egyetlen busz aznap a Keleti parkolójában, ami körül kizárólag fiatal nők csoportosultak, és német és svájci városok neveit hallottam úti célként.
[…]
Az egyik megállóban a gyakorlott sofőrtől megtudtam, hogy míg hazafelé mindig oldottak és jókedvűek a nők, a munkába utazva hallgatagok és feszültebbek.
[…]
A járat teljesen legális, a telekocsizás rendszerére épülő buszjárat, amiből rengeteg létezik. A szolgáltatók online hirdetik magukat, megadják, hogy milyen útirányban, hány megállóval és melyik napokon utazhatnak, majd a választás után online vagy telefonon le lehet foglalni a helyet. […] Abszurd módon olyan ez a járat, mint egy iskolabusz prostituáltaknak: mindenkit házhoz visznek, csak a ház, ugye, esetükben nyilvános ház, egy csicsás épület, ami a vigalmi negyedben áll.

aranypinty>!

És hát anyát választás elé állítottam. Vagy a gyerekeid, mondtam neki, vagy pedig továbbra is maradsz a kapcsolatban. Négy szép gyereke van, akik nem vágytunk másra, csak arra, hogy szeressen minket, de ő nem foglalkozott avval, hogy milyen szeretethiányban szenvedünk.

zyzmut>!

Egy szép augusztusi napon történt, hogy Böbe főnöke, a piros lámpás negyed házainak egyik holland tulajdonosa megkért rá, hogy ugyan már, segítsek neki a szakdolgozatában. […] Mint kiderült, a magas és mindig vigyori negyvenéves Jan amellett, hogy piros lámpás negyedekben vesz házakat, az Amszterdam Egyetem politikatudomány és nemzetközi kapcsolatok mesterszakára jár. És ha már történetesen egy piros lámpás negyedben háztulajdonos, a szakdolgozatát is a stricikről írja. […]
Azóta már leadta a „From Pimp to Manager”, tehát „Striciből menedzser” című angolul írt tézisét, […]
A dolgozat rövid összefoglalója így hangzik:

Ez a szakdolgozat a strici szerepkörének újraértékelésére tesz kísérletet, csakúgy, ahogyan a prostituáltat is szexmunkásként értékelték újra. Elemzésem szerint a strici a menedzser ideáltípusának jellemzőivel jelentős párhuzamokat mutat. Ez az új nézőpont megkérdőjelezheti a szexuálisan kizsákmányoló stricikkel kapcsolatos nézőpontot, és újraértékeli az egyoldalú prostitúciós célú emberkereskedelemmel foglalkozó narratívát.

Csak hogy érzékeltessem, mennyire vitatott kérdés ez a tudomány területén: a prostitúció teljes körű engedélyezése ellen küzdő jogvédőknek épp az az egyik fő érve a prostitúció ellen, hogy a strici a nők elnyomásának és az egyenlőtlen nemi viszonyoknak tankönyvi példája, illetve hogy a rendszer a nők testének használatából befolyó pénzt zsebre vágó futtatókat üzletemberesíti, ezáltal pedig a mások testéből történő nyerészkedést hétköznapivá teszi.

zyzmut>!

Mivel a futtató nincs ott a kabinban, a prostituáltja minden egyes alkalommal SMS-t vagy Viber-üzenetet küld, amikor bemegy hozzá a vendég, majd amikor távozik, akkor is. Így értesül Iván is a klienssel eltöltött időről és egyben a várható tarifáról. A futtató fő fegyvere tehát már nem a pisztoly, hanem a mobiltelefon: az információs társadalom vívmányai segítik a szexmunkások bizniszét.

zyzmut>!

A vendégek nagyon keresik az óvszer nélküli együttléteket, ez az egyik leggyakoribb kérés az összes létező extra közül.