Mund Katalin (szerk.)

Galaktika ​386 XL 2 csillagozás

Mund Katalin (szerk.): Galaktika 386 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2022

A művek szerzői: Naomi Kritzer, Lovas Lajos, Frank Roger, Varga Csaba Béla, Henry Lion Oldie, John Wiswell, Jávorszki András, Robert Louis Stevenson, R. J. Hendon

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2022
202 oldal · puhatáblás · Fordította: Sarkadi Zsuzsanna, Fedina Lídia, Földeák Iván, Szanyó Albert, Béresi Csilla · Illusztrálta: Topálovits Pál

ViraMors P>!
Mund Katalin (szerk.): Galaktika 386 XL

Kifejezetten a Nightingale miatt vettem meg ezt a számot, úgy voltam vele, hogy ha az jó lesz, már elégedett is leszek. Jelentem, a Nightingale jó, egyszerre vagány és drámai darab, jól esett olvasni, és tuti fellapozom majd még később is.
Nem túl hosszú és nem túl értelmes értékelésem: link

Így hát elégedett vagyok, de azért elolvastam minden mást is, ami belekerült.

A cikkek részemről rendben voltak, találtam ugyan egy-két újdonságot, de igazából ami ebből érdekelt, azt már megtaláltam magamnak máshol. Az viszont nekem kicsit zavaró, hogy a tartalomjegyzékben szereplő címek nem a cikkek címei. off

A novellafelhozatal nekem elég vegyes: a jóindulattal talán fél csillagra értékelhető WTF-től off az ötcsillagos, kifejezetten remek darabokig off szinte a teljes csillagskálát végigjárják az írások. De ahogy a vegyes antológiáknál, így itt sem lep meg túlzottan a hullámzó kínálat.
Abszolút kedvencem John Wiswell: Nyolc bit szabadsága, a bennem élő gamer kifejezetten értékelte és élvezte azt az igazán jól eltalált játékos történetet.
Összességében nyugodt szívvel mondom, hogy elégedett vagyok, és szerencsére nem csak a Nightingale miatt.

Vélemény/benyomások novellánként:
Naomi Kritzer: Szörnyeteg link