Mund Katalin (szerk.)

Galaktika ​374 XL 3 csillagozás

Mund Katalin (szerk.): Galaktika 374 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Lovas Lajos, A. C. Wise, Bojtor Iván, Jean-Pierre Laigle, Varga Csaba Béla, Jean Rameau, Olaf Stapledon

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2021
202 oldal · puhatáblás · Fordította: Bódis Éva, Szanyó Albert, Bugár Elvira, Balogh Csaba · Illusztrálta: Podmaniczky Ferenc

atomarcú P>!
Mund Katalin (szerk.): Galaktika 374 XL

Lovasnak ez a folytatása most kissé elnagyolt lett, sok benne a tömegjelenet, pedig akkor a legjobb, amikor a szereplők személyes kalandjairól mesél. Wise novellája ugyanakkor szívbemarkoló és hátborzongató egyszerre. Bojtor, úgy látszik, nevettetni is tud. Ezúttal az abszurd legmélyére hajít. Laigle a szokásosnál kevésbé érthetetlen, de neki még a fantasyje is sci-fi. A legterjedelmesebb írás Varga Csaba Béláé ebben a számban, ami még így is csak a felszínét karcolgatja egy izgalmas alternatív világnak. Ez az ötlet akár egy regényt is megérdemelne. Rameau több mint százéves retrója meglepően időszerű kérdéseket skiccel fel röviden.
Az XL- ben Stapledon regénye befejeződik. Bármennyire fölöttünk állnak is benne a szuperemberek, én nem tudtam megkedvelni őket. Érdekes a végén a helykitöltő utópisztikus (?) novella is.

atomarcú P>!

Mint kiderült, Trója a Vörös-tenger partján állt. Utolsó királya Schliemann volt, aki arannyal és drágakövekkel megrakott hajóival még az ostrom vége előtt elmenekült a városból, és később megalapította Rómát, amely hatezer évig fennállt.

46. oldal (Bojtor Iván: Állj csak meg, barátom, Hannibál!)