Mund Katalin (szerk.)

Galaktika ​372 XL 1 csillagozás

Mund Katalin (szerk.): Galaktika 372 XL

A ​Galaktika magazin márciusi számában tovább folytatódik a többszörös Zsoldos Péter-díjas Lovas Lajos (N, Törzsszövetség) sorozata a sorkatonákról, akik a 80-as évek egy hadgyakorlatáról kerülnek vissza tankostul a mohácsi vész idejébe, új irányt szabva a történelemnek. Az amerikai Joseph Green egy holdbeli csillagvizsgáló finanszírozási nehézségei köré sző drámai történetet. Szente Mihály novellája azt veszi alapul, hogy a korai emberiségnek földönkívüli segítség adott jelentős lökést a civilizációs fejlődésben. De vajon milyen céllal? Az Urania-díjas olasz Francesca Cavallero hátborzongató poszt-kiberpunk világba repíti olvasóit, ahol a gazdagok bármit megtennének a halhatatlanságért. Kovács Attila ugyanakkor egy elgépiesedett jövővel szembesíti tinédzser hősnőjét. Vajon talál-e kiutat belőle? A havi retró egy korát jócskán megelőző, különleges orosz novella egy forradalmian új energiaforrás felfedezéséről.
A központi tudományos rovat a Naprendszer égitestjein… (tovább)

A művek szerzői: Lovas Lajos, Joseph Green, Szente Mihály, Francesca Cavallero, Kovács Attila, Zigizmund Krzsizsanovszkij, Suzy McKee Charnas

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2021
202 oldal · puhatáblás · Fordította: Horváth István, Zsoldos Amália, Földeák Iván, Fedina Lídia, Fedina László · Illusztrálta: Fazekas Attila

atomarcú >!
Mund Katalin (szerk.): Galaktika 372 XL

Egyenletesen jó színvonalú szám, de semmi nagy durranás. Talán a Retro volt a legérdekesebb, és az XL-rész is igazán erős, a regény befejezése talán még jobb is volt az elejénél. Meg is lepődtem, mennyire tetszett, mert a vámpír-sztorik nem a szívem csücskei. Ehhez hasonlót azonban még nem olvastam.