Mund Katalin (szerk.)

Galaktika ​368 XL 4 csillagozás

Mund Katalin (szerk.): Galaktika 368 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Lovas Lajos, Ménes Attila, Jezsi Tumanovszkij, Hekl Krisztina, Alekszandr Beljajev, Roy Hutchins, Karen Osborne

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

>!
Metropolis Media, Budapest, 2020
202 oldal · puhatáblás · Fordította: Földeák Iván, Szente Mihály, Szanyó Albert, Sándor Gábor, Galambos Dalma · Illusztrálta: Dönti Károly, Jámbor Regina

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

atomarcú P>!
Mund Katalin (szerk.): Galaktika 368 XL

A sima Galaktika-rész nem tartalmazott semmi nagy revelációt, bár a női szerzők kiemelkedőt nyújtottak, Lovas Lajos meg mindig vicces. Na de az XL! Ez a Beljajev jócskán megelőzte a korát! A novellái tele vannak olyan ötletekkel, amiket még Amerikában is csak évtizedekkel később kezdtek pedzegetni, de az sem kizárt, hogy Lem is kölcsönzött tőle.

somersby>!
Mund Katalin (szerk.): Galaktika 368 XL

Folytatódik az időhurokba kerül harckocsizók kalandjai a XVI. századi magyarországon, nekem annyira nem vicces de, biztos van akinek tetszik.
A következő Karen Osborne – A holtak az ő fékezhetetlen hatalmukban. Nos ez az amit érdemes elolvasni ha mást nem akarunk ebből a számból elolvasni!!
Ménes Attila- Okostojások Meneküljünk-e ebből a világból? Egyáltalán van hova?
Jezsi Tumanovszkij- Túl okos otthon Az előbb történet orosz szemszögből. Mert mi van ha nem menekülünk hanem szembeszállunk?
Hekl Krisztina- Transhuman A cím tökéletesen fedi a történetet!!! Kedvencem!
Roy Hutchins- A tudatfolyam Mi van ha a folyónak vannak érzelmei? 1955-ben született történet de, kortalan.
A képregény Jókai írása alapján készült A kép a szöveg tetszetős főleg hogy színes! A történet maga meg tragikus. A féltékenység….
David W. O'Brien-Jonathan Lane esete Ez novella 1942-es az ötlet és a történet végigvezetése kitűnő!! Az írótól szívesen olvasnék még történeteket.
Beljajev novellái- Wagner professzor titkai Ez már súlyosabb volt, érezni hogy a 30-as évekbeli történet mennyire érettebb kidolgozottabb a többiből hiányoltam az orosz (szovjet) hétköznapokat. Lehet hogy az orosz Vernének nevezik de, itt a tudós bármit megtehet nem foglalkozik az emberéletekkel sem… Csak egy példa amikor a kutyákkal kisérletezik és a bíróság elé kerül felmentik mert nem önös érdekből követte el a tettét.
Persze a történetek nagy részében van repülőszőnyeg, soha nem fáradó szovjet ember…majd egy emberrablás . Vagyis a történetek azt mutatják be hogy az egyén nem fontos ha ott van a haladás….
Az interjú Jámbor Reginával is tetszett.


Hasonló könyvek címkék alapján

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 113.
Kuczka Péter (szerk.): Robur 9.
Kuczka Péter (szerk.): MetaGalaktika 1.
Kuczka Péter (szerk.): Ötvenedik
Trethon Judit (szerk.): A találkozás
Ficsor Zoltán (szerk.): X Magazin II/12 (13.)
Ifj. Veress István (szerk.): Út a csillagokig
Kuczka Péter – Kulin Katalin (szerk.): Riadó a Naprendszerben
Kuczka Péter (szerk.): UFO-k és elsüllyedt világok
Ficsor Zoltán (szerk.): X Magazin III/1 (14.)