Szeretetről, ​szerelemről, szeretkezésről (Útravaló) 24 csillagozás

Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Az Útravaló sorozat Müller Péter eddigi tanításainak legfontosabb gondolatait gyűjti össze. Müller Péter hosszasan válogatott, szelektált, mire a szeretethez, a szerelemhez és a szeretkezéshez kapcsolódóan összeállította és újrafogalmazta életművének eszenciáját. A végeredmény, e különleges ajándékkönyv megbízható útitársunk lehet az élet útvesztőiben.

"Ezek az írások érzés- és gondolatmagok.
Van, amit csak elolvasol. Átfut rajta a szemed.
Van, ami megérint.
De van olyan, amelyet befogadsz magadba, és megtermékenyít.
És ahogy egy nő is gyakran érzi, ha a találkozáskor megfogant, te is úgy érzed majd, hogy ez a magocska már a tiéd.
Benned növekszik, te érleled, és te is hozod világra majd.
Kettőnkre hasonlít.
Ez a könyv a szeretetről szól.
És ez így működik."
(Müller Péter)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Alexandra, Pécs, 2011

Rocketdog
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Első könyvem Müller Pétertől és az utolsó is. Olyan volt olvasni, mint Coelhót (nem, ez nem pozitív).
Látom, hogy a gondolatai mögött sok-sok év finomítás, tapasztalat van. Az átlagember számára még talán egyedinek is tűnhet. Valójában bárki képes lenne ilyen szintű gondolatokra egy kis gondolkodás és önismeretfejlesztés után.
M.P. gondolatait – számomra téves – inputok sokaságából építette, mint pl. vallás, ezotéria, spiritualitás. A magamfajta racionális ember számára el- és befogadhatatlan. Én, aki a zeneterápia, a meditáció és a jóga pozitív hatásait is csak azután ismertem el, hogy tanulmányokat olvastam ezek alkalmazásáról, a könyv minden oldalától sikítva menekültem, vagy hangosan felnevettem. Nem tudtam, hogy ennyire naivnak tartja az olvasóit, vagy szórakoztatni akar?

Az a helyzet, hogy aki az ilyen instant igazságoktól várja a belső békét, a boldogságot, a bölcsességet, – vagy akármi is hajtja, ha a kezébe vesz egy ilyen könyvet – az áltatja magát. A fejlett önismerethez és önbizalomhoz keményebb út vezet, mint a simogató gondolatok más tollából. Ez csupán a reklámja a valódi, tartalmas segítő könyveknek. És mennyire üres.

maneki_neko
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Elolvastam már jó néhány Müller Péter könyvet, így az idézetek mind ismerősek voltak. Nem bántam, jó volt újra elolvasni, és most is – mint mindig – találtam számos olyat, amelyet „hasznosíthatok” a mindennapjaimban.

Sztike74
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Értékes gondolatok. Olyan könyv, amit érdemes többször elővenni és lapozgatni; hiszen életünk más-más szakaszában más az, ami megérint, ami erőt vagy vígaszt adhat.

Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

fél nap. ennyi kellett hogy elolvassam. túl gyorsan olvastam volna? egyszerűen csak belemélyedtem, és nem tudtam letenni. hogy miért? ez már nem kérdés Müller Péter könyveinél. azért, mert belelát a lelkembe, olyan mintha tudná, hogy mit gondolok.

a könyv hosszabb-rövidebb idézetekből áll, amelyek tényleg útravalóul szolgálnak. több idézetet is megrágtam, volt amit megkönnyeztem, de volt olyan is, amit nem éreztem magaménak.
ha majd más lelki állapotban veszem elő, más idézetek fognak meghatni.

mert előveszem máskor is, mert ez a könyv azért született, hogy sokszor forgassuk. mert kiolvasni tényleg gyorsan ki lehet, de megérteni hosszabb ideig tart.

Lunemorte MP
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Egy időben nagy Müller Péter-fan voltam…Tetszettek a fejtegetései,tanácsai,a stílusa…egy valamit leszámítva : a túlzott vallásosságot… Engem nagyon idegesít ez minden könyvében,ezért én nagyon elrontottaknak találom őket…Kinek hogy,nekem nem tetszenek…

dordor
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Szerintem nagyon inspiráló. Sokszor tapasztalom azt magamon, ide vagy oda az önismerettel, hogy csak akkor ismerek magamra igazán, ha elolvasom vagy meghallgatom más szájából. Akkor döbbenek rá, hogy ejha ez én vagyok.

Koksa
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Voltak tényleg, amik nagyon átjöttek, de pl. a vallásos részeket nem olvastam el.
Összességében tetszett, mindig is szerettem az ő idézeteit.

konyvolvaso
Müller Péter: Szeretetről, szerelemről, szeretkezésről

Érdekes gondolatokat oszt meg a szerző a szeretetről és hozzá kapcsolódó kifejezéseiről.
Ez ami tetszik a könyvben de a szokásos világi szemléletben leírt megfogalmazások számomra zavaróak. Egy kis rövideke pár órás olvasmánynak nem rossz.

fszilvi

Egy családot ismeretlen sorserők terelnek össze. De a barátokat csakis a vonzás és a választás szabadsága.

fszilvi

Anyánk szerelmes, gondoskodó szeretete, amely nélkül élni sem tudtunk volna, felnőttkorunkra veszélyes hínárrá változik.
Ha beleragadunk, nem sikerül felnőtt emberré válnunk és a sorsunkat szabadon megcsinálnunk.

Sztike74

Életünket gyakran nem azokkal éljük le, akit legjobban szeretünk. Ritka kegyelem, ha ez nem így történik. Sok embert ismerek, akinek legnagyobb szerelme meghalt, elhagyta – nem vált életté a kapcsolatuk. Szét kellett, hogy váljanak útjaik.
Rendszerint azért, mert másokkal volt sorsfeladatuk.
A karma szőttesét nem a szeretet szövi át.

fszilvi

Sérüléseinknek nem az a céljuk, hogy „meggyógyuljanak”, hanem hogy erősebbé és bölcsebbé váljunk tőlük. Ezt tudd, miközben szenvedsz!

Rocketdog

Amikor süllyed a hajó, van egy pillanat, amikor mindenki már csak magát akarja menteni.

krisztin1 P

Átéltem, hogy anya vagyok (ne nevess!), és azt tapasztaltam, hogy feltétel nélküli szeretetre csakis egy mama képes. Bárki is rejtőzött a méhében: szereti. Bármilyen is, befogadta magába. Nem minősítette. Szép, csúnya, jó, rossz, nehéz vagy könnyű természetű: az övé.
Mindenki utálja – ő mégis szereti.
Kibújik az öléből, máris szereti.
Ismeretlenül.
Feltétel nélkül.