Lomb ​és gyökér 42 csillagozás

Müller Péter: Lomb és gyökér Müller Péter: Lomb és gyökér

„Meggyőződésem, ​hogy bennünket mélységes rokonság köt össze!” Ezzel a mondattal szólítja meg Müller Péter az olvasóit. Egy olyan baráti beszélgetés folytatása ez a mű, amelyet a Kígyó és kereszt című könyvében kezdett el. Sok száz levélben s az olvasóival történt egyéni és közös találkozásokon rengeteg kérdés merült fel – ezekre válaszol ez a kötet. A Lomb és gyökérben kibomlanak azok a gondolatok, amelyeket eddig csak érintett, vagy rejtve maradtak. Beszél az isten élményről, az újjászületésről, a világ végéről, a Vízöntő korlélektanáról, az új Jézusról és az új emberről, aki most van bennünk születőben. Elmeséli szellemi Mesterével történt találkozását, s azt az „isteni pszichoterápiát”, amellyel Mestere vezeti és tanítja. Szól a magasabb világ hierarchiájáról, a Mesterek Mesteréről, s végül egy megrendítően szép fejezetben, amely Isten és ember kapcsolatáról szól, elmondja a Miatyánk spirituális értelmét. Ez a könyv önvallomás. A szerző kíméletlen őszinteséggel tárja föl… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Üzenetek a szellemvilágból Édesvíz · Müller Péter életműsorozat Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2007
Édesvíz, Budapest, 2005
Édesvíz, Budapest, 2004

alice011>!
Müller Péter: Lomb és gyökér

Egy ismerőősömtől kaptam kölcsön olvasásra. Magamtól lehet, hogy nem vettem volna a kezembe vagy félbe hagytam volna, de ha már így alakult csak elolvastam mert mondanom kell róla neki valami véleményfélét.
Ez volt az első Müller könyvem, de amúgy ismertem már az írót korábban, láttam TV műsorokban és egész szimpatikus volt. Ez a könyv most mégis csak 3 csillagot kapott tőlem. Sajnos nekem túl szájbarágós és körülményeskedő volt, túl sokszor jár körül egy-egy gondolatot, mintha bele akarná sulykolni az olvasóba a maga igazát. Amúgy nem rossz az ő igaza, sok bölcs gondolata van és nagy élettapasztalata. Az tetszett, ahogy az életútjáról mesélt meg az is tetszett, hogy nem kötötte magát valláshoz és nem tartja a „spiri-ezo” világot a jelenben fontosabbnak annál az éltnél, amit élünk mindannyian itt és most, hiszen itt kell helytállunk, ezért vagyunk itt és ezzel maximálisan egyetértek. Majd jön minden a maga idejében.
Viszont ez az írói stílus és túl közvetlen hangnem meg az indokolatlan nagybetűk meg dőlt betűk meg idézőjelek idegesítettek már néha. De elég közérthető ami előny is lehet egyben. Azoknak ajánlanám főleg, akiknek még csak most kezdenek érdeklődni a spiritualitás iránt, bevezetőnek majdnem tökéletes.

Sziszil>!
Müller Péter: Lomb és gyökér

Mély tanítások vannak benne, időtlen írásnak vélem.

OláhBeáta>!

A sorsát mindenki maga teremti. Sem a társadalom, sem a külvilág, sem a csillagok sem külső istenség nem parancsol rád semmiféle életet.

Light_House>!

„Az ember, ha már nem tud szeretni: menjen tovább”.
Semmiért sem kár, csak a szeretetért.
Az pedig – ha valóban volt – elveszíthetetlen.

Light_House>!

A legjobb barátod, a legszorosabb szövetségesed, a leghűségesebb társad és a legbölcsebb tanácsadód te magad vagy önmagadnak. […] Önmagad tanítója, bírája, mestere, orvosa, pszichológusa te magad vagy – minden külső segítség csak a saját éned hangját teszi hallhatóvá…

Light_House>!

Ha voltál már szerelmes, nemcsak félig-meddig, de igazán, egész lényeddel és egész testeddel, akkor tudod, […] valóságos örvénybe kerültél, s miközben sohasem tapasztalt varázslat borított el, kétségbeesetten tiltakoztál ellene. Mintha nem is te lettél volna; az önelvesztés rémülete küzdött benned a „mégis akarom, nagyon, nagyon akarom!” vonzásával. Először tört rád a félelem, hogy valaki más nélkül nem tudsz élni. A részeg boldogsággal együtt megjelent a gyötrelem is: a féltékenység, a búskomorság, a nagyon hiányzik fájdalma. Egy másik embert „magadévá akartál tenni”, s egy-egy eksztatikus pillanat után tapasztaltad, hogy, mint angolna csúszik ki a kezedből, s éli a saját életét. Már nem magadtól függtél, hanem tőle. És semmi más nem érdekelt az életben, csak ő. […] ez nem édeni állapot, csak a földi árnyéka. De mivel az eredete az ősegységben van, az emberlét egyik legnagyobb élménye. […] az én számára ez ijesztő élmény, mert érzi, hogy föl kell áldoznia magát, s ezért mint a csapdába került vad, elkezd csapkodni; azon igyekszik, hogy győztesen kerüljön ki a szerelmi csatából, hogy ne ő vesszen el, hanem a másik, s ezért a szerelem hamar elmúlik, mert a keményebb, önzőbb fél kimenti magát az örvényből, s hagyja a másikat elmerülni. Egyforma intenzitással csak nagyon rövid ideig szeretjük egymást.

Light_House>!

A pénz minden nemes eszmét fölemészt, legyőzi a vallásos hitet, a művészi meggyőződést, minden kultúrát, minden szeretet – még a szerelmet is.

22.

Szeretted, de másképp, mint az Anyát.
Néha féltél tőle.
Imádtad, amikor óvott, és féltél tőle, amikor büntetett.
Megpróbáltad legyőzni, de rájöttél, hogy ez reménytelen, mert kettőtök közül, ő a mindenható.
Ez az isten úgy nevezte magát: Apa.

Itt vétkes mindig csak a másik. A hiba a társadalomban, a rendszerben, az izmusban, a másik népben, a másik vallásban, fajban, ideológiában, sőt magában az emberben van.
A másik emberben.
Bennem nincs.