Jóskönyv 111 csillagozás

Ji-King mindennapi használatra
Müller Péter: Jóskönyv Müller Péter: Jóskönyv Müller Péter: Jóskönyv

A Jóskönyv működik. Kapcsolatot teremt. Bizalommal fordulhatunk hozzá, tanácsot ad. Nem konkrétumokat mond, annak válaszol, aki érti a nyelvét, aki vállalkozik az útra, amely hosszabb és rögösebb, mint gondolnánk, noha megmozdulnunk sem kell, hogy elinduljunk. Ez az út önmagunkba vezet. A válasz adott, elérhető. Ha elég bátrak vagyunk hozzá, hogy feltegyük a kérdést, és ha valóban az igazságra vagyunk kíváncsiak, keresve sem találunk jobb útmutatást.

Rivaldafény, Budapest, 2015
Rivaldafény, Budapest, 2015
Alexandra, Pécs, 2011

tündérrózsa P

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Életem eddigi leghosszabb olvasása :D Ez nem az a könyv, amit az ember két nap alatt elolvas. Előveszi, leteszi, újra előveszi…Nem épp a kedvenc könyvem az írótól, és bár most befejeztem, tuti, hogy egy idő után megint elő fogom venni.

Rézangyal

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Rendszeresen kikérem a könyv véleményét. Nem mintha szentírásnak venném, de jó látni, hogy fejlődőképes vagyok.

Thorpapa

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

sok jóslás bejött már belőle:)

puma

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Nem jósol, hanem tanácsot ad. Az pedig mindig jól jön.

Vyanna

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

A Ji King az egyik legjobb módszer, amivel kapcsolatba kerülhetsz önmagaddal…

Lédiell

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Több mint tíz éve társam ez a könyv. A kapcsolatunk nem volt mindig kiegyensúlyozott, mert én nem voltam az… így hát kissé szét van szakadva és amúgy is agyon van firkálva. A könyv használatához elmélyülés és hangoltság kell, ezek hiányában nem születnek értelmezhető válaszok. Ezért került ilyen viseltes állapotba… de ez az én hibám. A forgalomban lévő jósmódszerek közül ezt tartom a legjobbnak, mivel személyes és az ember magának tud jósolni vele leginkább. Bár időközben módosultak a nézeteim a mű alapjául szolgáló filozófiáról, forrásának abszolút tisztaságáról, marad az öt csillag.

Pingipang

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Kölcsön kaptam a könyvet. Talán ez sem volt véletlen, hisz semmi sem az. Egy fontos dologgal kapcsolatban kértem tanácsot, és hihetetlen módon már a jóslat címében szerepelt a kulcsszó, amire a kérdésem épült. Szerencse vagy sem, véletlen, vagy sem, nekem segített és igyekszem észben tartani és többször is átolvasni a „jóslatot”. Ez volt az első próbálkozás, kíváncsian várom a következő jóslatom gondolatait.

Medin

Müller Péter: Jóskönyv Ji-King mindennapi használatra

Használni kell, nemcsak olvasni.

Whirling_Dervish P

Jobb néha egyedül menni, szorongva és szomorúan, mint másokkal olyan úton, amely nem a miénk, s méltatlan hozzánk.

Whirling_Dervish P

Az ember életműve az arcára van írva.

Whirling_Dervish P

(…) minden igazit akkor kapunk meg, amikor alkalmassá válunk rá.

tündérrózsa P

Jóslatot akkor kér az ember, ha „gond van a szívében”, ami azt jelenti, hogy Sorsa és „élete” konfliktusba került, ha kétségei vannak, s döntenie kell.
Jövőnk nincs „készen” – életünk nem egyirányú sínpálya, amelyen tehetetlenül robogunk egy kikerülhetetlen cél felé –, hanem mindig készülőben van; többféle lehetséges jövőnk van, melyek közül mi magunk választunk.

Whirling_Dervish P

A sötétség nem más, mint az a tévhit, hogy te világítasz.

Whirling_Dervish P

Mindenki akkor a legeredményesebb, ha saját természete szerint él; a macska akkor nyer csatát, ha a legmacskább.

Whirling_Dervish P

Tekintsd az akadályokat védelemnek, a sikertelenséget megóvásnak…

Brigitta_Szöllősi

Itt nemcsak azokról a tettekről van szó, amelyeket valóban meglépsz, hanem azokról is, amelyek csak benned dúlnak – vágyak, remények, gondolatok. Ezeket nem lehet leplezni, mert sugárzik rólad: a lélek láthatatlan energia-szintjén össze vagyunk kötve. Ha valakire – akár csak gondolatban is kivetítjük vágyainkat, s ő még éretlen a teljesítésére: menekülni fog előlünk. Aki üldözi a beteljesülést, az elől menekülnek az éretlenek. Jól várakozni csak hittel lehet.

KoŁibri

Nem általános tanítással, hanem éppen azzal tesz bölcsebbé, hogy az élet legkisebb gondjához is tanácsot ad; megmutatva, hogy a hétköznapi eseményeket milyen rejtett, sorsszerű erők működtetik, és hogyan kell azokat értelmesen megoldani.

Whirling_Dervish P

A túlzott szelídség már gyengeség.