Halhatatlan ​szerelem 30 csillagozás

Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Ez a könyv egy nő önmagára ébredéséről szól. Barátom volt és lelki társam. Együtt kerestük sorsunk és lelkünk titkait.
Ezekről a titkainkról mostanáig nem beszélhettem. Most végre elmondhatom. Elmesélem életét, közös szellemi élményeinket, és fölvillantom előző életének gyönyörűséges kudarcát is.
Létünk nem a születéssel kezdődik, és nem a halállal ér véget. Minden lélek történetének van egy főmotívuma, mely átível több földi életen. Egy téma, ami csakis az övé. és ki kell bontania.
A tiédnek is van, csak meg kell hallanod, mi az. Az övét úgy hívták: halhatatlan szerelem.
Sokan ismerték őt. Amíg a földön élt, színésznő volt, a neve: Tolnay Klári.
Összes előző művem gondolatainak összegzése ez a könyv. Más lelkébe való mélyebb belepillantás, egyben önmagam és az igazság felfedezése is.
Hálás vagyok látható és láthatatlan segítőimnek, hogy megírhattam.

Rivaldafény, 2014

lakri70>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Nehézkesen indult az olvasása ennek a könyvnek, újra neki kellett fognom egy kis szüneteltetés után, mivel ez a könyve az írónak nem ragadott annyira magával, mint a többi. (Jó párat olvastam már tőle.) Nem adott annyi új és érdekes gondolatot a számomra, mint a többi műve. A női lélek önmagára találásáról és vívódásairól is többet olvastam volna. Azért nem bántam meg, hogy elolvastam.

olvasónő>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Érdekes történet volt, de számomra akármilyen híres volt ez a színésznő,ennyi oldalon keresztül róla olvasni és a miértjeiről, kicsit sok volt.Szeretem Müller Péter tanításait olvasni, nagyon sok mindent ír, amire nem lehet nem odafigyelni, de most ebben a témában túl hosszúnak találtam ezt a könyvet. Biztos fogok még tőle olvasni, sőt örömmel veszem a könyveit a kezembe, de ez most 4 csillag.

Hohenembs>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Számos értékes gondolattal gazdagodtam általa. Voltak dolgok, melyekkel maximálisan egyet értettem, voltak melyekkel kevésbé. De összességében ízig – vérig „Müller Péteres”.

StAngela>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Felejthetetlenek az olvasás percei.
Magával ragadott, ahogy legkorábbi írásai
Átjött sok-sok gondolat, tapasztalati élmény.
A sorokból áradt, hogy ez egy teljes életet maga mögött tudó lélek írása!
Néha csapongtak az író gondolatai, eltért a fő száltól és mellékösvényeken járt. De ezt teljesen természetesnek vettem, hiszen az életünk is szerteágazó sorsszálakból áll egész.
Megfogott azzal a gondolattal, hogy újra és újra meg kell újulnunk életünk folyamán!
A lelkemhez szólt. Köszönöm!
Bátyámnak hála, ma az előadásán is ott fogunk ülni. Már alig várom! :)

Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Ez a könyv nem csak egy nő önmagára ébredéséről szól.
Sokszor szerettem volna ott lenni személyesen is amikor a művészek az életről, szerelemről, hitről társalognak. És elolvasni a könyveket, melyekből folyamatosan idéznek.
Most sem csalódtam Müller Péter írásában.
Olyan szépen ír.

Figaró>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

15 év kihagyás után olvastam ismét Müller Pétert. (Ez volt az egyik könyv.) Fiatal felnőtt koromban megfogott, magával ragadott. Hát, ez most nem. Nehézkésen indult, és folytatódott, nem tudtam felvenni a fonalat. Csak az utolsó 30 oldal mozdított meg bennem valamit, de akkorra már az előtte lévő 250 oldal kínlódása minden lelkesedést letört bennem. Ez nem biztos, hogy a könyv hibája, azt hiszem öregedtem. Sajnálom, de most egy időre nincs kedvem Tőle olvasni.

Tshylli>!
Müller Péter: Halhatatlan szerelem

Értékesnek találtam a művet.
A bő felétől úgy éreztem, én sem olvashatom tovább jelölések, jegyzetelések nélkül – mint, ahogy a szerző is tette jó pár könyvvel. Hisz annyi mindent mond, kénytelen vagyok újra végig engedni magamon, újra elővenni.

Mária_Tolnai>!

Sohasem véletlen, hogy milyen könyv akad a kezembe. Ez sorsszerű!… Nem az író, hanem a láthatatlan szellemvilág levelez így velünk. Táviratot küld a Szentlélek : Olvasd el, ha már belül nem hallod!

lilaköd>!

Játszani azt jelenti, hogy képzeletté oldjuk a valóságot.
Derűvé a bajt, örömmé a boldogtalanságot, elviselhetővé a legnagyobb nyomorúságot is.

lilaköd>!

Az élet értelme hagyta el, amit úgy hívnak: szeretet.
Aki nem érzi, hogy szeretve van, sötétben él és fél.

lilaköd>!

Minél sekélyesebb az önismeretünk, annál kevésbé okulunk a saját vétkeinkből.
Az önismeret ugyanis azt jelenti, hogy fölismerjük: életünket nemcsak a körülmények hatalmában éljük, de magunk csináljuk is. És ezért önmagunkat tesszük felelőssé a saját sorsunk alakulásáért.
És ez nagyon nehéz.

lilaköd>!

Bárhová vet is az élet, abba bele kell tanulni!

Molu P>!

Minden embernek van egy vállalt sorsa. Egy születésével hozott sorsfeladata, mely olyan, mint az Istenhez vezető létra egy-egy foka. Kihagyhatatlan…
Mindenre meg kell érni. És egy-egy élet nem egyéb, mint ennek az érlelődésnek a sikeres vagy sikertelen fázisa…
A Miatyánk erről a sorsfeladatról szól…
A Miatyánkban egyetlen dolgot kér az ember Istentől. Hogy segítsen a sorsfeladatát megoldani. Nem jólétet, nem egészséget, nem sikert kér. Nem a vágyai teljesülését, még csak nem is azt, hogy szerettei boldogok legyenek, hanem csak azt, hogy segítsen a szvadarmáját megélni.
Ugyanazt kéri, amit Ardzsuna kér Krisnától. Hogy ami fönt, a lelkünk magasabb világában, a mennyben, mint isteni életterv már készen van, azt sikerüljön itt lent, a Földön, az életünkben megvalósítani.
„Mint a mennyben, úgy a Földön is legyen meg!… Segíts!”
Mert ez nem könnyű. Sőt, mindennél nehezebb. Segítség nélkül nem megy. Szükségünk van az isteni Erő segítségére…
Az emberi élet legnehezebb feladata, hogy ami az Ideák világában már készen van, mint terv, azt lehozza és megvalósítsa „itt a Földön is”. Az nem csapódik le önmagától, mint az égen összegyűlt viharfelhőkből a zivatar – azt az embernek meg kell szülnie önmagától.

169-170

lilaköd>!

Hűségesnek lenni nem a dogmákhoz kell, hanem legbensőbb szív – élményhez, a lényünk középpontjában élő Örökkévaló Titokhoz – minden más az idő áramába van vetve, s szüntelenül meghal és megújul.

lilaköd>!

Nem a tant kell vizsgálni – hanem az emberi szívet.

Tshylli>!

Megpróbálom elmondani, mit tapasztaltam mellette.
Az időtlenség nyugalmát. Olyan érzés ez, amit egy hegyi patak érezhet, amikor belefut az óceánba – többé már nem kell rohannia – határtalanná válik. Nem kell sietnie többé. Mindig ott van, ahol kell. És mindig az történik, aminek történnie kell.

lilaköd>!

Régóta tudjuk, hogy nemcsak az élet szüli a művészetet – a művészet is szüli az életet.Akármilyen híg és pocsék is ez a művészet, az élet igyekszik hasonulni hozzá, és hamarosan éppolyan híg és pocsék lesz. Ha egy igazi parasztembert sokáig etetnek álparaszti művészettel, előbb-utóbb ő is elkezd álparaszt lenni. Egy igazi magyar embert , ha sokáig etetnek álmagyar művészettel, előbb-utóbb ő is elveszíti hitelességét, és magyarkodóvá válik. Kezd jelmezzé válni rajta a népviselet.