Retekorrú ​király 11 csillagozás

Mosonyi Aliz: Retekorrú király

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1973

Móra, Budapest, 2010
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631187021 · Illusztrálta: Reich Károly
Móra, Budapest, 1973
12 oldal · Illusztrálta: Reich Károly

Dün P>!
Mosonyi Aliz: Retekorrú király

Reich Károly rajzait lehetetlenség nem szeretni – legalábbis nekem –, talán a Minden napra egy mese borítójának napocskáját szerettem meg először tőle.
A retekorrú király története… Kedves a vége, de igazából gonosz felnőttek módjára több dologba is belekötöttünk – pedig az biztos, hogy nem a gyermeki lelkünk kiveszése miatt – avagy:
– miért csupán retekorrú a király, holott az egész feje retek, meg az udvarában is mindenki retek,
– a házak is retkek, és most akkor hogy is van ez, hogy a retkek a retek házakban laknak,
de azon például jót derültünk, hogy a retekorrú király az orrával veregette vállon az egeret. (Pedig retekkeze is volt ám.)
(Ettől függetlenül különleges mese volt, a reteklovak is igen bájosak voltak de azért sem kezdek áradozásba az illusztrációról.)

imma P>!
Mosonyi Aliz: Retekorrú király

Na, ezt most nem értem. Azt hittem, ezt már rajtam kívül mindenki olvasta, mindenki ezen nőtt fel, satöbbi. Hát, úgy tűnik, mégsem. Pedig tök jó! Retekgyerekek!

Mesepatika>!
Mosonyi Aliz: Retekorrú király

Mosonyi Aliz verses meséjébe először a címe miatt szerettem bele, még régen, jóval Mimi egyéves kora előtt. Merthogy mi az már, hogy „Retekorrú király”, mennyire jó! Főleg úgy, ha jól megropogtatjuk az R-eket! Az egész mese szövege tobzódik egyébként az R hangban, logopédiai gyöngyszem.
Na és a második beleszeretésem: azért, mert a mese az Íliászt parafrazeálja. Egy hatalmas haraggal indul, in medias res, és ebből bontakozik ki a cselekmény. Ezt a kis irodalmi játékot persze egy egyéves még nem érti, sőt még egy hároméves sem, de egyrészt hadd legyen már a szülőknek is egy kis öröme az olvasásában.
A harmadik beleszeretés meg persze Reich Károly miatt volt.

Képek itt: https://www.instagram.com/p/CMpEEzzhzsL/